petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun nesi var? Hasta mı ? Lütfen bilgi verin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rıfat Bor tarafından 23 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    [YOUTUBE]6_SobpuKis8[/YOUTUBE]

tüylerinde hiçbir sorun yok. kanatlarını terlemiş gibi açıyor ve titretiyor ve karın bölgesi çok zayıf görünüyor. düne kadar böyle bir durum yoktu. bugün başladı yapmaya. sıcak ya da soğuk bir ortamda değil.bugün sabah yumurta maması verdim ikisi de yedi. dışkıda bir sorun göremedim. kuş 2 aydır bende ilk kez yapıyor böyle birşey, oldukça hızlı kanatları titretiyor. sizce nesi var ya da neyin belirtisi?
    bir süredir dişi yavruluğa girip çıkıyor görünürde dişide birşey yok ama baya durgunlaştı

#1 Rıfat Bor, 23 Eylül 2015
    Son düzenleme: 23 Eylül 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    evet zaten hiçbir yerinde sağlık sorunu göremedim ama davranışının sebebi nedir acaba ?durduğu yerde terlemiş gibi kanatlarını aralayarak titretiyor hızlı hızlı. dişiyi koruma vs gibi bir davranış mıdır? 2 aydır bende kuş ama ilk kez bugün böyle yapmaya başladı.
    size bir başka sorum daha var dişinin alnı bembeyazdı 1 haftadır mavi oldu gövdesinin rengi gibi. durduk yere neden renk değişir? tekrar beyazlaşır mı?

böyleydi böyle oldu

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Çok normal bu renkler çere için. Önce krem sonra kahve rengine döner kızıştıkça..

5. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    yok ceresinden bahsetmiyorum cerenin tam üstündeki tüyleri diyorum gövdesindeki mavi rengin aynısı çıktı tam cerenin bitiminden itibaren alnına doğru

6. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Evet gördüm, ilginç.
    Ancak rainbow kuşlar da tüy değiştirdikçe bazen mavi, bazen yeşil renk ağırlık kazanıyor.

7. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    rainbow olmadığı için bu tuhaf bir durum netten baktım bunun gibi bir örnek bulamadım.

cevaplarınız için teşekkürler.
    erkek kuşun davranışını videoya çektim burada nasıl paylaşabilirim?

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Videoyu youtube, dailymotiona yüklersin, mesaj gelişmiş seçenekleri üstte sağda iconlara tıklayıp kodu içime gireceksin.

9. Rıfat Bor

Rıfat Bor New Member

Beğenileri:
    0
    videoda kanatlarını açtığı belli ama titretişi tam anlaşılmamış. vücudu göğüs dışarı doğru , karın bölgesi çok ince duruyor.
    2 aydır yem kusma , öpüşme ve kurlaşma vardı ama yeni çıktı bu duruş.düne kadar yapmıyordu böyle şeyler.

#9 Rıfat Bor, 23 Eylül 2015
    Son düzenleme: 23 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş