Karadeniz Pet

Kuşumun nesi var? Hasta mı ? Lütfen bilgi verin

Rıfat Bor

Meraklı Üye
[YOUTUBE]6_SobpuKis8[/YOUTUBE]

tüylerinde hiçbir sorun yok. kanatlarını terlemiş gibi açıyor ve titretiyor ve karın bölgesi çok zayıf görünüyor. düne kadar böyle bir durum yoktu. bugün başladı yapmaya. sıcak ya da soğuk bir ortamda değil.bugün sabah yumurta maması verdim ikisi de yedi. dışkıda bir sorun göremedim. kuş 2 aydır bende ilk kez yapıyor böyle birşey, oldukça hızlı kanatları titretiyor. sizce nesi var ya da neyin belirtisi?
bir süredir dişi yavruluğa girip çıkıyor görünürde dişide birşey yok ama baya durgunlaştı

Son düzenleme:
Fotoğraflarda sağlıklı duruyorlar?

evet zaten hiçbir yerinde sağlık sorunu göremedim ama davranışının sebebi nedir acaba ?durduğu yerde terlemiş gibi kanatlarını aralayarak titretiyor hızlı hızlı. dişiyi koruma vs gibi bir davranış mıdır? 2 aydır bende kuş ama ilk kez bugün böyle yapmaya başladı.
size bir başka sorum daha var dişinin alnı bembeyazdı 1 haftadır mavi oldu gövdesinin rengi gibi. durduk yere neden renk değişir? tekrar beyazlaşır mı?

böyleydi böyle oldu

Çok normal bu renkler çere için. Önce krem sonra kahve rengine döner kızıştıkça..

yok ceresinden bahsetmiyorum cerenin tam üstündeki tüyleri diyorum gövdesindeki mavi rengin aynısı çıktı tam cerenin bitiminden itibaren alnına doğru

Evet gördüm, ilginç.
Ancak rainbow kuşlar da tüy değiştirdikçe bazen mavi, bazen yeşil renk ağırlık kazanıyor.

rainbow olmadığı için bu tuhaf bir durum netten baktım bunun gibi bir örnek bulamadım.

cevaplarınız için teşekkürler.
erkek kuşun davranışını videoya çektim burada nasıl paylaşabilirim?

videoda kanatlarını açtığı belli ama titretişi tam anlaşılmamış. vücudu göğüs dışarı doğru , karın bölgesi çok ince duruyor.
2 aydır yem kusma , öpüşme ve kurlaşma vardı ama yeni çıktı bu duruş.düne kadar yapmıyordu böyle şeyler.

Son düzenleme: