Karadeniz Pet

Kuşum'un yeni doğan yavruları ile ilgili sorunları

AlpeResuLL

Yeni Üye
Dişi fıstık isimli kuşum 5 adet yumurta yumurtladi ve 2 tanesi üç gün arayla yumurtadan çıktı ve sağlıklı gözüküyorlar annesi güzel besliyor kursaklari hep dolu. Merak ettiğim konu internette araştırmama göre yavru kuşların Popo bölgesine zeytinyağı sürmeliymişim. Sürmeli miyim? Ya da yeni doğan kuşlara ne yapmalıyım?

+ Olarak ekte olan fotoğrafta olanlar dişi kuşun dışkısı mı,yavru kuşların dışkıları mı yoksa tahta yuvalığın taban bölmesinden çıkan tahta parçaları mı?

Dişi fıstık isimli kuşum 5 adet yumurta yumurtladi ve 2 tanesi üç gün arayla yumurtadan çıktı ve sağlıklı gözüküyorlar annesi güzel besliyor kursaklari hep dolu. Merak ettiğim konu internette araştırmama göre yavru kuşların Popo bölgesine zeytinyağı sürmeliymişim. Sürmeli miyim? Ya da yeni doğan kuşlara ne yapmalıyım?

+ Olarak ekte olan fotoğrafta olanlar dişi kuşun dışkısı mı,yavru kuşların dışkıları mı yoksa tahta yuvalığın taban bölmesinden çıkan tahta parçaları mı?

Dosya ektedir.
IMG_20230213_235255.jpg

Zeytinyağı vs sürmenize gerek yok, doğal süreçlerine bırakın fazla müdahale etmeyin yeterlidir anaçlar yavrulara gereken her türlü işlemi sağlarlar.

Dişi kuşun pankreas sorunu olabilir, kafes içerisinde de böyle dışkılar görüyor musunuz?
Yuvalığın dışına dışarı pek fazla çıkmıyor, çıksa bile kısa süreliğine kaşınmaya ve erkek kuştan yem almaya çıkıyor ardından içeri geçiyor normal kafese dışkı yaptığını pek sanmıyorum. Daha yeni temizledim kafesi ancak pek rastlamadım sabaha kadar bir bakayım sabah görürsem ileteyim

Geri