Karadeniz Pet

Kuşumun yeni eşi

• Konbuyu başlatan Akif YALÇIN
  • Başlangıç tarihi
A

Akif YALÇIN

Guest
Yeni bir dişi aldım ama yumurtası var dişinin belli oluyor, kuşum genelde kafesi açık özgürce yaşıyordu dişisi geldiğinden beri kafese girmiyor kafese kapattığım zaman da normalden fazla tüğ döktüklerini hissettim normal midir?
Buğün aldığım petşop a götürmeyi düşünüyordum bana birkez değiştirme sözü vermişti ne yapmalıyım?
internetim daha dün bağlandı yeni araştırma fırsatım oluyor eşini alalıda 4 gün filan oluyor.
eN1vg5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:49 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

Beyşehir'de oturan bi abimizden gerekli bilgiyi aldım çok yanlış yapmışım,
Yumurtalı dişiyi almam yanlışmış eşinden ayırılmaması gerekiyormuş zaten benim kuşumda hazır değilmiş 6 aylık filan bi dişi almam gerekiyormuş:S
dediğine görede dişi yumurtayı bırakmadıysa hasta olabilirmiş hem kendi cinsinden bir kuş olmalıymış

Dişiyi salma, yumurtası varsa çıkaramadığında yumurta tıkanamsı olabilir. Her yumurtası olan dişinin eşi vardır diye kaide yok. Kızgınlık yumurtasıda olabilir o. Eşinden ayırıp aldıysan elbette yanlış. Değiştirmen çözüm olmaz. Bir yuvalık tak, yumurtlarsa yumurtlar, yumurtlamazsa kendi içinde eritir.

Erkeğin genç, 1-2 aya hazır olur.

Çok teşekkür ederim.
Yavruluk taktım fakat hiç içeri girmedi. Cinsleri problem olur mu cinslerini de bilmiyorum.

ben olsam değişirdim erkeğe uygun 6 aylık bir dişi bakardım daha uygun olur bence.

Dişiyi değiştirdim
Erkeği kuşçunun kafesine saldık 5 dk eş buldu anlaşıyorlar ama eşi çok çirkin:)) ve uçamıyor:(( çok mu küçük acaba? sonuçta anlaşıyorlar

Geri