petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun yeni eşi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Akif YALÇIN tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Akif YALÇIN

Yeni bir dişi aldım ama yumurtası var dişinin belli oluyor, kuşum genelde kafesi açık özgürce yaşıyordu dişisi geldiğinden beri kafese girmiyor kafese kapattığım zaman da normalden fazla tüğ döktüklerini hissettim normal midir?
    Buğün aldığım petşop a götürmeyi düşünüyordum bana birkez değiştirme sözü vermişti ne yapmalıyım?
    internetim daha dün bağlandı yeni araştırma fırsatım oluyor eşini alalıda 4 gün filan oluyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:49 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

Beyşehir'de oturan bi abimizden gerekli bilgiyi aldım çok yanlış yapmışım,
    Yumurtalı dişiyi almam yanlışmış eşinden ayırılmaması gerekiyormuş zaten benim kuşumda hazır değilmiş 6 aylık filan bi dişi almam gerekiyormuş:S
    dediğine görede dişi yumurtayı bırakmadıysa hasta olabilirmiş hem kendi cinsinden bir kuş olmalıymış

2. Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    Dişiyi salma, yumurtası varsa çıkaramadığında yumurta tıkanamsı olabilir. Her yumurtası olan dişinin eşi vardır diye kaide yok. Kızgınlık yumurtasıda olabilir o. Eşinden ayırıp aldıysan elbette yanlış. Değiştirmen çözüm olmaz. Bir yuvalık tak, yumurtlarsa yumurtlar, yumurtlamazsa kendi içinde eritir.

Erkeğin genç, 1-2 aya hazır olur.

3. Akif YALÇIN

Çok teşekkür ederim.
    Yavruluk taktım fakat hiç içeri girmedi. Cinsleri problem olur mu cinslerini de bilmiyorum.

4. Mana

Mana Guest

ben olsam değişirdim erkeğe uygun 6 aylık bir dişi bakardım daha uygun olur bence.

5. Akif YALÇIN

Dişiyi değiştirdim
    Erkeği kuşçunun kafesine saldık 5 dk eş buldu anlaşıyorlar ama eşi çok çirkin:)) ve uçamıyor:(( çok mu küçük acaba? sonuçta anlaşıyorlar

Sayfayı Paylaş