Karadeniz Pet

kuşun kafes içine yumurtlama sorunu

mehmet yusuf

Yeni Üye
arkadaşlar kolay gelsin hobi olarak muhabbet kuşu üretimi yapmak için tanıdığım üretici arkadaşlarımdan 2 çift muhabbet kuşu aldım. yuvalıklarını taktım ama kuşlar yuvalığa değil yere yumurtluyor ve yumurta ile hiç ilgilenmiyorlar ne yapmam lazım. kolay gelsin

yeri değiştiği için o yumurtaları önemsemiyor yada yumurtalara yatmayı ortamı değiştiği için bırakmış olabilir bence ortamı değiştiği için böyle yapıyor bidahaki kuluçkaya artık :)

bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

kaç gün sürer tekrardan kuluçkaya yatması

Kuşları yenimi aldınız eve ve yuvalığa alışmadan yumurtladıysa yere yapması normal.

bu süreçte ne yapmamı önerirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:52 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

kaç gün sürer tekrardan kuluçkaya yatması

kaç gün sürer tekrardan yatması bilemem ama rahatsız etmeyin kuşları yeter

belkin yatmaya bilir ... yer degişiklindne dolayı yapıyor ne zamana düzelir bilirnmez

3 gün önce aldıysanız normal evet, zamanla eve alışacaklar yuvaya girip tanıyacaklar kendilerini hazır hissettiklerinde tekrar yumurtlayacaklar.

kardes aynı olay benım basıma geldı gecen bı ara hatta kusların fotosunu paylastım kus yumurtladgıı gun aldım we kusu yuvalıgı ıle aldım kus geldı 2. gun oldu baktım sabh ortaya yumurtlamıs 2. yumurtasını we bende yumurtaya baktım kırıktı cope attım kuslar ortama alısmadıgı ıcın nereye yumurtlucagını bılmıor we tadıgı zamna ortamı ozamn tekrar cıftlesme olcaktır suan benımkıler erkrek dısıye baskı yapıo gıne cıftlesmek ıcın ıns yumurtasını bıran once alırsınız

Geri