petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Limon ve lokum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hülya & Nebil UÇAK tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Hülya & Nebil UÇAK

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar 1 hafta önce limon(dişi) ve lokum(erkek) 2 muhabbet kuşu almıştım ilk günler çok huysuzlardı ishalleri vardı geçti şükür aldığım yer çift olduğunu ve daha önceden yavru alındığını söyledi yerlerine alıştılar verdiğim mamayı severek yediler her sabah verdiğim taze naneyi severek yiyorlar kafeslerini tanıdılar ve gözlemlerime göre evet çiftler birbirlerini kaşıyorlar yem veriyorlar erkeğin çere rengi koyu mavi dişininki beyazımsı gibi öğrenmek istediğim ne zamana dişinin çere rengi kahverengi olur kahverengi olmadan da çiftleşir mi ve kuşlarımın yaşlarını bi türlü anlayamıyorum yaşlarını anlayacak biri vardır mutlaka lütfen yardım
    Bunlar da yeni resimlerimiz
    Çok hareketliler ancak bu kadar çekebildim kerataları:)

2. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    1.si kuşa nane yedirmeyin onun yerine kıvırcıgın yeşil olmayan yerinden verir
    2.si gagası kahve rengi olmadanda çiftleşir
    kuşların genel olarak durdugu sopanın yava girişine dogru bakması kanatindeyim

3. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    maşallah cok güzeller

4. Ahmet Tan

Ahmet Tan New Member

Beğenileri:
    0
    aldiginiz gunu hatirliorum disiye isim bulmus ama erkege bulamamistiniz erkegin ismi guzel olmus bu arada biraz daha zaman tanimanizi tavsiye ederim su aylar kizginlik aylari arti olarak kahverengi olmasina gerek yok ciftlesmeleri icin sayglarimla

5. Hülya & Nebil UÇAK

Beğenileri:
    0
    Nanenin ne gibi bir zararı olur ki kuşlara kızışmaları için yararlı dite biliyorum ben yanlış mı biliyorum
    Güzel kahve olmadan da çiftleşirse
    Zaten tek tünek var oda yuva girişine bakıyor çok yakın
    Yorumlarınız için tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

Tşk ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

Evet en güzel ve en yakın isim oldu ve içime çok sindi biraz aceleci davranıyorum farkındayım ama hemen olsın istiyorum sabır lazım zaman tanımak lazım haklısınız kahverengi olması zorunlu olmamasına çok sevindim
    peki yaşları konusunda ne düşünüyorsunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 07:42 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Yaşları hakkında yardımcı olacak kimse yok mu acaba

6. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    naane sakıncalı kuşlar ölebiliyor. Bunun dısında kuslar cok güzel yasını tahmın etmek zor ama gözlerinde iris de yok gibi. Cıftlesırler en kısa zamanda bol bol havuc nıjer yem alın verın

7. Hülya & Nebil UÇAK

Beğenileri:
    0
    Sakıncası nedir acaba ne zararı oluyor kuşlara diğer çiftimede uzun zamandır kullanıyorum maşallah bişey olmuyor ama zararını merak ettim açıklarsanız sevinirim
    Tşk ederim dişi lutino kırmızı göz o yüzden irisi hiç çıkmayacak ama yaşı nasıl anlaşılır peki lutino kuşların erkeğe de çift faktör diyenler oldu Çekoslovak olarak aldım her ikisini de erkek çift faktörse onun da irisi olmayacak sanırım peki onunda yaşı nasıl anlaşılır aldığım yer 1-1.5 arası demişti yaşları ama ne kadar güven olur bilinmez
    Haftada 3 gün bol vitaminli havuçlu yumurtalı nijerli mama verecem yeterli mi

8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bogazda kalır nane eritemez sorun olur. Kırmızı göz kuslardada cok yakından bakarsanız iris olur benim kendi kuşumdada mevcut. Kuşlar yaşlı olsa belli olur zaten en fazla 1 yasında gibi duruyorlar. Yeterli olur fazlası zarar zaten yaglanma yapar

9. Hülya & Nebil UÇAK

Beğenileri:
    0
    Anladım tşk ederim o zaman nane vermeyim o zaman artık
    Limon ve lokumda hiç iris yok bakalım zaman ilerleyince olacak mı
    Sevindim yaşlarının genç olmasına o zaman haftada 3 bol vitaminli nijerli mama bakımları tsm vitaminleri tam ondan sonra sabırla beklemek kalıyor

#9 Hülya & Nebil UÇAK, 21 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 21 Temmuz 2014

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. cift faktor muhabbet kuslari

,
  2. kuslar lokum yer mi