Karadeniz Pet

lütfen okuyun

• Konbuyu başlatan seda çifci
  • Başlangıç tarihi
S

seda çifci

Guest
5-6 yaşlarında dişi bir muhabbet kuşum var.1 hafta öncesine kadar gayet sağlıklıydı,her şeye tepki verir oyun oynar uçar konuşurdu. Ama şu son bir haftadır yaptıgı iki şey uyumak ve yemek yemek oldu. O kadarki hiç sesi çıkmıyor hiç birşeye tepki vermiyor. petshoptan bir vitamin aldık. Onuda aldı ama son 2 gündür daha da kötüleşti. Nefes alırken çok zorlanıyor,hırıltılar çıkarıyor,kafesinde çubuklara bile çıkamıyor. uçamıyor. Bu duruma çok üzülüyorum artık. Veterinere sordum ben muhabbet kuşu bakmıyorum dedi.
Bu saatten sonra artık kurtulsun hayvan gözüyle bakıyorum. Sizce durumu ne olur lütfen bilginiz varsa yardım edin.

Ortalama Ömür zamanına gelmiş. Umarım daha uzun Ömrü olur ama siz yinede elinizden geleni yapın. Miâdı dolarsa da takdiri ilahi. Geçmiş olsun şimdiden.

5-6 yaşlarında dişi bir muhabbet kuşum var.1 hafta öncesine kadar gayet sağlıklıydı,her şeye tepki verir oyun oynar uçar konuşurdu. Ama şu son bir haftadır yaptıgı iki şey uyumak ve yemek yemek oldu. O kadarki hiç sesi çıkmıyor hiç birşeye tepki vermiyor. petshoptan bir vitamin aldık. Onuda aldı ama son 2 gündür daha da kötüleşti. Nefes alırken çok zorlanıyor,hırıltılar çıkarıyor,kafesinde çubuklara bile çıkamıyor. uçamıyor. Bu duruma çok üzülüyorum artık. Veterinere sordum ben muhabbet kuşu bakmıyorum dedi.
Bu saatten sonra artık kurtulsun hayvan gözüyle bakıyorum. Sizce durumu ne olur lütfen bilginiz varsa yardım edin.

Petshptan aldığınız vitamin sudan farksız.Daha iyi araştırma yaparak kaliteli vitamin alın.Kuşu sıcakta tutun.İlgilenin.

teşekkür ederim gökhan bey,bende öyle düşünüyorum sadece böyle acı çekiyor olmasına üzülüyorum işte

Moderatör tarafında düzenlendi:
Acı çektiği ni düşünmüyorum
sağlıklı ihtiyar bi kuş
ömrünün sonu denek
yanlış kinin ne zaman
öleceğini Allah bilir
bu fikri aklınızdan çıkarın

Keşke zamanında es alsaydiniz geçmiş olsun inşaallah düzelir

hırıltı geliyor dediniz acaba soğuk algınlığımı

Güzel bir kuş. Geçmiş olsun siz elinizden geleni yapın sıcak ortamlarda tutun sevginizi hissettirin kim bilir belki geçer..

5-6 yaşında diyorsun ben sana yaşadığım bir olayı anlatayım bizim komşunun 12 yaşında muhabbet kuşu vardı 12 yaşına kadarda eşi ama hiç yumurtası olmadı dişiyi değiştirdiler felan 10 yaşındayken birsürü mubişleri oldu 12 yaşındada öldü. iyi bakım ömrü uzatır tabiki vaadi geldiyse yapacak birşey yok ama veterinerlik bakmıyorsa vitamin felan bulun destekleyin ben umut ediyorum inşAllah Rabbim sana onu bağışlar.. 5-6 yıl ne demek ya abi böyle olunca çok üzülüyorum resmen insanın bir parçası kopuyor. Allah yardımcın olsun arkadaşım...

Ömrünün sonuna da gelmiş olabilir ama soğuka algınlığı ihtimaline karşın vitaform kullanın. Bulamazsanız aviastım+vitamin kullanın. 1 haftadır böyle diyorsunuz. Madem veterinere götüremiyorsunuz.

Geri