petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

lütfen okuyun

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve seda çifci tarafından 18 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. seda çifci
    Gizli

5-6 yaşlarında dişi bir muhabbet kuşum var.1 hafta öncesine kadar gayet sağlıklıydı,her şeye tepki verir oyun oynar uçar konuşurdu. Ama şu son bir haftadır yaptıgı iki şey uyumak ve yemek yemek oldu. O kadarki hiç sesi çıkmıyor hiç birşeye tepki vermiyor. petshoptan bir vitamin aldık. Onuda aldı ama son 2 gündür daha da kötüleşti. Nefes alırken çok zorlanıyor,hırıltılar çıkarıyor,kafesinde çubuklara bile çıkamıyor. uçamıyor. Bu duruma çok üzülüyorum artık. Veterinere sordum ben muhabbet kuşu bakmıyorum dedi.
    Bu saatten sonra artık kurtulsun hayvan gözüyle bakıyorum. Sizce durumu ne olur lütfen bilginiz varsa yardım edin.

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Ortalama Ömür zamanına gelmiş. Umarım daha uzun Ömrü olur ama siz yinede elinizden geleni yapın. Miâdı dolarsa da takdiri ilahi. Geçmiş olsun şimdiden.

3. Gürkan GÜLER

Altın Üye

Beğenileri:
    23
  4. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Petshptan aldığınız vitamin sudan farksız.Daha iyi araştırma yaparak kaliteli vitamin alın.Kuşu sıcakta tutun.İlgilenin.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
  6. seda çifci
    Gizli

teşekkür ederim gökhan bey,bende öyle düşünüyorum sadece böyle acı çekiyor olmasına üzülüyorum işte

#7 seda çifci, 18 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ocak 2015
  7. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Acı çektiği ni düşünmüyorum
    sağlıklı ihtiyar bi kuş
    ömrünün sonu denek
    yanlış kinin ne zaman
    öleceğini Allah bilir
    bu fikri aklınızdan çıkarın

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Keşke zamanında es alsaydiniz geçmiş olsun inşaallah düzelir

9. seda çifci
    Gizli

eşi olsa ne değişecekti ki ?

10. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    hırıltı geliyor dediniz acaba soğuk algınlığımı

11. Bobo
    Gizli

Bobo Guest

Güzel bir kuş. Geçmiş olsun siz elinizden geleni yapın sıcak ortamlarda tutun sevginizi hissettirin kim bilir belki geçer..

12. beceriksizkuscu
    Gizli

5-6 yaşında diyorsun ben sana yaşadığım bir olayı anlatayım bizim komşunun 12 yaşında muhabbet kuşu vardı 12 yaşına kadarda eşi ama hiç yumurtası olmadı dişiyi değiştirdiler felan 10 yaşındayken birsürü mubişleri oldu 12 yaşındada öldü. iyi bakım ömrü uzatır tabiki vaadi geldiyse yapacak birşey yok ama veterinerlik bakmıyorsa vitamin felan bulun destekleyin ben umut ediyorum inşAllah Rabbim sana onu bağışlar.. 5-6 yıl ne demek ya abi böyle olunca çok üzülüyorum resmen insanın bir parçası kopuyor. Allah yardımcın olsun arkadaşım...

13. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Ömrünün sonuna da gelmiş olabilir ama soğuka algınlığı ihtimaline karşın vitaform kullanın. Bulamazsanız aviastım+vitamin kullanın. 1 haftadır böyle diyorsunuz. Madem veterinere götüremiyorsunuz.

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    İnanın görünce hepimiz üzülüyoruz ama en azından sevgi ve şefkatle bakılıyor. Önemli olan da bu zaten.

Sayfayı Paylaş