Karadeniz Pet

Muahbbet kuşu gaga uçundan kesmelimiyim???

Yücel

Yeni Üye
İki kuş var bende gagaları sanki uzun gibi gelmeye başladı bana uçlarından kesmelimiyim biraz yoksa kendi hallerine bırakıp gaga taşında törpülemeinimi beklemeliyim. Not gaga taşını pek kullanmıyorlar ya da ben denk gelmiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20210122_154255.jpg
    IMG_20210122_154255.jpg
    672.3 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20210122_154154.jpg
    IMG_20210122_154154.jpg
    687 KB · Görüntüleme: 29
pek sorun yok gibi aslında ama kalamar kemiğini mutlaka bulundurun onlar kendi gagalarını törpüler

ben de sorun olduğunu düşünmüyorum. kesmek biraz da tehlikeli oldugu icin o ise hic bulaşmayın derim

İki kuş var bende gagaları sanki uzun gibi gelmeye başladı bana uçlarından kesmelimiyim biraz yoksa kendi hallerine bırakıp gaga taşında törpülemeinimi beklemeliyim. Not gaga taşını pek kullanmıyorlar ya da ben denk gelmiyorum
Çok uzun değil.Bu konuda tecrüben yoksa bence tecrüben olsa bile olasılıklar arasında yanlış yapma ihtimalin varken kesme.Kafeste gaga taşı görüyorum ,kalamar kemiği ,mineral blokta varsa süper.Kuş yem yerken sıkıntı yoksa problem yoktur..Gaga taşının üstüne çıkarlar genellikle yada gagalıyorlar.illa keseceğim dersen veterinere git ,işi ehli olan yapsın

Uzun değil diyorsanız dursun biraz daha o zaman zamanı geldiğinde veteriner ya da petshopta bilene kestiririm