Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım kavga ediyor

Mineee

Yeni Üye
Merhaba
1 yıldır benimle olan erkek muhabbet kuşuma 5 ay önce yanına dişi kuş aldım kafeslerinide değiştirdim yeni aldığım dişi erkeği sürekli dövüyor yem yedirtmiyor oyuncaklarla oynatmıyor o ne yaparsa gidip vuruyor sadece bir kaç kez birbirlerini temizlerken gördüm hayvanın ötmesine bile izin vermiyor ne yapabilirim

Merhaba
1 yıldır benimle olan erkek muhabbet kuşuma 5 ay önce yanına dişi kuş aldım kafeslerinide değiştirdim yeni aldığım dişi erkeği sürekli dövüyor yem yedirtmiyor oyuncaklarla oynatmıyor o ne yaparsa gidip vuruyor sadece bir kaç kez birbirlerini temizlerken gördüm hayvanın ötmesine bile izin vermiyor ne yapabilirim
Eğer kavga çok şiddetli ise ayırın ölümcül olabilir. Yada dişiyi değiştirin erkek kusunuz kendisi seçsin eşini imkaniniz varsa

benim bir çiftimin dişiside aynı durumdaydı. Erkek kuşu yemliğe bile yanaştırmıyordu. çözüm olarak önce dişiyi ayrı kafese aldım. kızırtırıcı hiç birşey vermedim. böylece tam 3 hafta birbirlerini görmediler. 3 hafta sonra birleştirdim bir iki gün sakindi sonra yine aynısını yapmaya başladı. baktım olmayacak dişiyi değiştirdim. çok kızgın ve kıskanç bir dişi erkeği öldürebilir. dişiyi değiştirin hatta erkek kendi eşini kendi seçsin.

Geri