Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarının Yiyebileceği ve Yiyemeyeceği Meyve/Sebzeler

hüseyin23

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarının yiyebileceği ve yiyemeyeceği meyve/sebzeleri bilgisi olan biri yazabilir mi

Muhabbet kuşlarının yiyebileceği ve yiyemeyeceği meyve/sebzeleri bilgisi olan biri yazabilir mi

aslında her kuşun sevdği,sevmediği şeylerin farklı olduğunu gözlemledim.tabi çok tecrübeli biri değilim bu konuda...ama kendi muhabbet kuşlarıma yedırdiklerimden bahsedeyim;
elma (ekşi olmayan),armut,salatalık,uzum,muz,karnıbahar,eger sıvı dıskı baslıyorsa haslanmıs patates,ezilmiş fındık-ceviz-badem,haslanmıs yumurtanın beyazı(sarısını sevmıyorlar),malta eriği
tum sebze ve meyvelerde yıkadıktan sonra mutlaka kurulayıp ve varsa kabugunu soyarak(uzumun bıle) 2 maksimum 3 ısırık almasına izin veriyorum.ekşilerin sakıncalı olacagını dusunuyorum ve cok tatlı meyvelerınde...sebze verıceksemde ayrı olarak kendım haslıyorum asla tuz vs olmamalı ıcerısınde...birde besin ihtiyacına gore 2gunde bır verıyorum ya da arada mutlu olması ıcın.gunde sadece bır cesıt bu tarz seyler verıyorum aynı anda ıkı tur besın degıl.

kışında arada 1 su bardagına 5-6 damla elma sırkesı damlatıp ondanda 2-3 damla ıcırıyorum (suluguna koymadan kendım ayrı bı kabla verıyorum)

Geri