petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşu aldım bazı sorularım var.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkay_885604 tarafından 18 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
    Herkese merhaba.Foruma yeni katıldım.O yüzden kuralları daha tam bilmiyorum.Kuşumu daha bugün aldım.70 günlük erkekmiş petshop'çuya göre.Eve getirdim ama hiç ötmüyor,hareket etmiyor,olduğu yerde duruyor.Hasta mı bılmıyorum ama poposunda dışkı yapışık değil normal duruyor (KUŞ).Kısmetse eğiticem.Elimi kafese sokuyorum hiç kaçmıyor.Tam avucuma aldığımda hafif hafif kaçıyor,uçuyor.Fotoğraff video isteyenlere atarım.Sizce kuşum normal mi.

2. Süleyman Ekinci

Süleyman Ekinci Active Member

Beğenileri:
    141
    Normal daha yeni geldiği için zamanla alışacaktir

3. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Kusun böyle olması cok normal daha yeni geldiği icin. Zamanla alışır ortama ötmeye de baslar. Hic bir zaman avucuna alma. Birkac gun temasta da bulunma stres yapmasın. Zamanla o sana gelmeye baslar zaten. Birde 2 hafta kadar uçurma odayi tanısın.

4. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle teşşekürler yorum yapan arkadaşlar.Ama eylulguneslı (isminize göre size bayan diğeceğim) hanım,ben dediğinizin hepsinin tersini yaptım.Kuşu 2. gün saldım.Ara sıra avcuma almaya çalıştım 2-3 kere aldım,temasta bulundum ve 2.gün ve bugun hep uçurdum.Şimdi kuş bana alışmaz mı?Birde kuşla konuştuğumda tüylerini kabartıyor,gagasını açıyo ama kafesi elimi soktuğumda çıldırıyor.Kaçıyor.Sizce ne yapmam lazım...

5. Nil

Nil New Member

Beğenileri:
    10
    Benim size tavsiyem asla avucunuza almayın size kesinlikle alismaz sadece parmaginizi uzatmalisiniz onuda zamana yayın yavaş yavaş asla urkutmeden konuşarak ve sakince. .

6. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
    dediğim gibi ben onu 2-3 kere avcuma alıp kafesten çıkarıp uçurdum ne olcak şimdi??

7. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    26
    kuşların en nefret ettikleri şey belkide avuçlanması.Ama bir kaç kez avucunuza aldınız diye birdaha size alışmaması gibi birşey söz konusu değil.ele alıştırma videoları var takip ederseniz size alışacaktır.

8. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
  9. mehmet çetin

mehmet çetin Active Member

Beğenileri:
    26
    önce sabır.1 hafta boyunca elinizi kafesin uzerine koyup hergün 15-20 dakika onunla konuşun.2.hafta kafesin kapısını yavaşca açıp parmağınızı yavaşca içeri sokun ve 10-15 dk öğle konuşun.avucunuza yem alın bekleyin.onun güvenini kazanmalısınız.sizden ona bir zarar gelmeyeceğini anlayacaktır.bak göreceksin bunu sabırla yapın bir gün kuş ansızın kafesten çıkıp başınıza,dizinize konacak.parmağınıza gelecek.Ama dediğim gibi sabırla yaklaşmalısınız.hemen gelsin bana hemen alışsın derseniz olmaz.

10. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Mehmet beyin de anlattığı gibi sabır kısacası. Tam tersini yaptınız eyvah kotu birsey olacak diye birsey yok. Bundan sonrasında tavsiyeleri göz önünde bulundursan sorun kalmaz. Ayrıca her kusun karakteri farklı bazısı 2 gunde ele gelir bazısı 1 ayda, belli olmaz. Ama tek ortak yönleri var avuçlamayın.

11. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
    o zaman yağrın salmayım sadece elimi kafesin üstene koyim 1 hafta boyunca çğle konuşçam

12. berkay_885604

berkay_885604 New Member

Beğenileri:
    1
    tm avuçlamamaya denicem

Sayfayı Paylaş