Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Eğitimi

Ziya Kalkavan

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

3 Gün Önce Petshoptan Yeşil Yavru Muhabbet Kuşu Aldım Muhtemelen Cinsi Yerli Satıcı 28 Günlük Olduğunu Söyledi Gagasının Ucu Siyah Henüz Satıcı Aldığım Kuşumun Bulunduğu Kafese Elini Soktuğunda Diğer Kuşlar Uçuşurken Benim Kuşum Tünekte Duruyordu Yani Çok Sakin Bir Kuş Elimi İlk Gün Kafesin Üstünde Tuttuğumda Bile Hiç Heyecanlanıp Korkmadı.

Evcilleştirme Bakımından;

Kafesini Aldığım İlkgünkü Yerine Koydum Ve Değiştirmedim.

Fırsat Buldukça Yumuşak Ses Tonuyla İsmini Ve Boncuk,Cici kuş Gibi Standart Kelimeleri Tekrar Ediyorum.

2. Günden İhtibaren İşaret Parmağımla Göğüs Ve Kafa Bölgesini Yavaş Yavaş Sevmeye Başladım. 2 Gündür Bu İşlemi 30-40 Dakika Uyguluyorum Severken Gözlerini Kapatıyor.

Fakat Bugün Yani 3. Gün Sevdikten Sonra İşaret Parmağıma Bindirmeye Çalıştım Gagasını Açtı Isıracak Gibi Davranış Sergiledi Bende Henüz Hazır Değil Düşüncesiyle Elimi Geri Çektim Sevmeye Devam Ettim.

Gündüzleri 7-8 Saat Evde Olamıyorum Giderken Radyo Veya Tv Açık Bırakıyorum Ses Olsun Amacıyla.

Bunun Öncesinde 3 Tane Daha Muhabbet Kuşu Besledım Fakat Hiçbiri Alışmadı.

Sizlere Soru Olarak;

1- Evcilleştirme Olarak Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

2- Kuşum Yem Yerken Hiç Biryeri Sıkışmadığı Halde Kanatlarını Çırpmaya Başlıyor ( Herzaman Değil ) Bunun Sebebi Nedir ?

3- Ne Zaman Kafesten Dışarıya Çıkartmalıyım Etrafa Çarparsa Ne Yapmalıyım ?

Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim , İyi Forumlar...

Kafesten istersen iki yıl sonra Çıkart il uçuşta illa çarpacaktır evcilleştirme taktiğine aynı şekilde devam et parmağını göğsüne yaslayıp hafif kakdırdığında parmağına çıkar kanat çırpma olayı ise normal bi davranış

Casper_VIA_V9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüm kuşlar uçuşurken bunun tepki vermemesi hastalık habercisi de olabilir. Dışkısını kontrol et katı mı sıvı mı? Tüylerini kabartıp uyukluyor mu yoksa normal mi?

Tüm kuşlar uçuşurken bunun tepki vermemesi hastalık habercisi de olabilir. Dışkısını kontrol et katı mı sıvı mı? Tüylerini kabartıp uyukluyor mu yoksa normal mi?

İlk Geldiğinde Hafif İshaldi Dışkısının Yanları Yeşillekeler Vardı Sonra Kabız Oldu Şuanda Bir Problem Gözükmüyor Suyunu Hergün Değiştiriyorum MultiMineral Damlatıyorum. Ek Olarak Elma Mağrul Koyuyorum Fakat Yemıyor Yemi Biraz Fazla Tüketiyor. Uyurken Dediğiniz Gibi Tüyleri Kabartıyor Uyumuyorkende Kabartıyor. Petshopcu Süper Kuş Dedi Alışmaz ise Geri Getir Dedi Ona Güvenip Satın Aldım.

Tüylerini kabartması iyiye işaret değil, bir hastalık habercisi olabilir. Dışkısını kontrol altında tut, yeniden ıslak kaka yaparsa tedavi yapman gerekebilir. Yavru kuşlarda direnç zayıf olur ve hastalık hızlı ilerler.
Normalde kuş alırken sizin dediğiniz gibi tepkisiz kuşlar önerilmez. Bilakis yerinde duramayan cin gibi kuşların alınması önerilir.
Petshop'çunun ne dediğinin hiç bir önemi yok.

Son düzenleme:
Resim paylaşın isterseniz bilgisi olan yorum yapsın hocam

Resim paylaşın isterseniz bilgisi olan yorum yapsın hocam

Tünekte Bu Şekilde Duruyor;

http://i.hizliresim.com/l92N6Q.jpg

İrkildiğinde İse Bu Şekilde Oluyor;

http://i.hizliresim.com/WEApO4.jpg

Kafesindede Pek Hareketli Sayılmaz Ara Sıra Inıp Cıkıyor Tuneklerı Onun Dışında Hep Ağaçtan Yapılmış Tüneğinde Demin Kafesin Kapağını Açık Bıraktım Masanın Üstüne Dışkısını Yapmış Malesef Tekrar Suluya Dönmüş Şuan Televizyona Tutunmus Etrafa Bakınıyor Ucmuyor.

Hocam bu kuş en az 1 yaşında

Hocam bu kuş en az 1 yaşında

Resimdeki Kuş Temsili Sadece.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:52 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Kuşun Orjinal Resmi; http://i.hizliresim.com/gyzvrb.png

Parmağıma Bindirdiğimde Ayakları Olması Gerekenden Soğuk Geldi Ne Sıcak Ne Soğuk

Son Durum Olarak Dışkısı Katı Değil Sulu Kuru Yem (Darı,Ekmek Vs.) Bunları Oldukça Fazla Tüketiyor Ek Besın Vermıyorum Suyunu 2 Günde Bir Değiştiriyorum İçine 2 Damla Vitamin Atıyorum Bunların Dışında Yapılması Gereken Birşey Varmı ?

Yardımcı Olursanız Sevinirim..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 20:52 --

Konu Günceldir..

Sizin kuşun resmi pek iyi seçilmiyor. O yüzden ne kadar kabarık anlaşılmıyor. Ama dışkının sulu olması bir problem olduğunu gösteriyor. Forumun hastalıklar bölümünde ishal ile ilgili konular var. Oradan faydalanabilirsiniz.

Geri