Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ısırması

Wulfhu

Yeni Üye
9 aylık muhabbet kuşum var 1.5 ay önce kuş kaçtı ama geri yakaladım yakaladığımdan beri aşırı agresif eskiden kafesteyken parmağımı görünce gelip kendini kaşıtırdı ama artık çok sert ve kötü ısırıyor ne yapmalıyım böyle devam ederse kuşu verip başka bir kuş almayı düşünüyorum ama bir yandan da kuşu sevdiğimden vermek istemiyorum.İyi bakacak birine vermek istiyorum ama bana alışmışken yollayınca ne yapar diye düşünüyorum ?

Sırf ısırıyor diye kuşu verip başka kuş almayı düşünüyorsanız verin ve başka kuş almayın. Hayvanlar ürkebilir, travma yaşayabilir ve bunun sonucunda ağresif olanibilirler ama bunun çözümü hayvanı değiştirmek değildir. Evladınız yanlış tavırlar sergilediğinde vazgeçip başka çocuk sahiplenmek ile aynı durum.

Neden ağresif olduğunu bulun, sürekli ilginenin, ürkütmeyin, ani hareketlerden uzak durun, ilgileneceği oyuncaklar yada oyun alanları oluşturun.

Isırma sorunu var ek olarak durmadan kaçmaya çalışıyor kafese yemliği takarken vb.

Yeni aldığınız kuşunda ısırmayacagı ne malum ? Bu Kusların ısırmayanı herhalde çok çok azdır...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sırf ısırıyor diye kuşu verip başka kuş almayı düşünüyorsanız verin ve başka kuş almayın. Hayvanlar ürkebilir, travma yaşayabilir ve bunun sonucunda ağresif olanibilirler ama bunun çözümü hayvanı değiştirmek değildir. Evladınız yanlış tavırlar sergilediğinde vazgeçip başka çocuk sahiplenmek ile aynı durum.

Neden ağresif olduğunu bulun, sürekli ilginenin, ürkütmeyin, ani hareketlerden uzak durun, ilgileneceği oyuncaklar yada oyun alanları oluşturun.
Peki nasıl düzeltebilirim ?

Geri