Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kuyruk Sallama

• Konbuyu başlatan alz
  • Başlangıç tarihi
A

alz

Guest
Merhaba

Muhabbet kuşum çoğu zamanlar kuyruğunu sallıyor. Yukarı-aşağı şeklinde yapıyor bunu.

Bunu uyurken veya kafeste dururken de yapabiliyor.

Acaba bir hastalığı olabilir mi.

Birde uçarken konacağı yeri kestiremeyip yere kontrolsüz iniyor. Astım falan olabilir mi. Astımdan dolayı nefesini dengelemek için yapıyordur diye düşünüyorum ben kuyruk sallamayı.

İnternette kuyruk sallamayı araştırdım fakat sizlere de sormak isterim,
kuyruk sallamak hakkında bilgi verir misiniz bana

Kuyruk sallama yumurtlama döneminde olan, 2-3 gün içinde yumurtlayacak kuşlarda görülür.

Yağlanmış, nefes almakta zorlanan kuşlarda görülür.

Ceyranda kalmış ve bundan dolayu üşütmüş kuşlarda görülür.

Sağa sola sallıyorsa önemsiz mutlu hissettiği zamanlarda Yukarı aşağı sallarsa solunum yolu hastalığı olabilir.

Nefes almakta zorlanıyorsa ve solunum hastalığı için tam teşhis koyarsanız Eritrom adlı ilacı tavsiye ediyorum.

Kuşum erkek.

Uçarken düşmüştü bir kere. Sanırım astım veya nefesle ilgili problemi var. ondan sonra bir kac kez daha düştü fakat bunlar can yakan cinsten değildi kontrollü düşüşler gibi, nereye ineceğini kestiremiyordu yani. Gözleriyle ilgili bir sıkıntı olabilir mi

Uzun süredir yıkanmıyor YAKLAŞIK 4 AY oldu (düştüğünde karnına darbe almıştı iyileşmesini bekledik falan ama bir türlü toparlayamadı kendini tam anlamıyla. hasta olmasın diye yıkamıyorum)

Yıkamalı mıyım?

ayrıca solunum yolu hastalığıysa nasıl anlarız ve tedavi yöntemleri nedir.

not: solunumla ilgili problemi varsa elimize alınca bi şey olur mu ? korkudan nefesi kesilir falan belki yıkamak için elime alınca.

Tüm cevaplarınız önemli benim için, iyi günler

5 Gün boyunca suyuna vitamin koy. 5 gün boyunca ağzına 1-2 damla %2,5 Baytril damlat.

5 Gün boyunca suyuna vitamin koy. 5 gün boyunca ağzına 1-2 damla %2,5 Baytril damlat.

Teşekkür ederim yorumun için. İçine özel bir vitamin koyduğum su var onu içiriyorum belirli zaman aralığında. Hastalık, bakteri vb. şeylerden koruyup bağışıklık sistemini güçlendirecekmiş.

Bu arada daha önce düşmüştü sebebini bilmediğim bir şekilde, onun korkusuyla düzgün uçamıyor olabilir mi?

Birde bazen kanatlarının titrediğini görüyorum o neden acaba fikriniz var mı hiç?
Kanatları seyiriyor da olabilir tam emin değilim maalesef. Belki uzun süredir yıkamadığımızdan olabilir.

Tüy dökmesi hala tamamen bitmedi sanırım, birazcık eksiklikler gözüküyor tüylerinde.

Merak ettiğiniz soru varsa sorun bana, yardımlarınız için teşekkürler.
Bu sorduğum soruları da cevaplama ihtimaliniz varmı Cihat ERGÜN ?

ekleme: sürekli tüyleri kabarık alakası varmıdır bilmem de bu neyle alakalı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
kabarıklık + kuyruk sallanması + tüy dökümü = Büyük İhtimal İshaldir Dışkısı Nasıl?

kabarıklık + kuyruk sallanması + tüy dökümü = Büyük İhtimal İshaldir Dışkısı Nasıl?

Bazen ishal oluyor, bazense gayet normal dışkısı. çoğu zaman ishal denebilir ama.

Ayrıca üst gövdesinin olduğu kısım bazen titriyor gibime geliyo. en azından sağ kanadı hafif titriyor her zaman olmasada.

evin sıcaklığı iyi, cam açarsak kapıları kapatıyoruz ve 1'den fazla cam açmıyoruz. havalanınca kapatıyoruz camıda. yani dışarıdan soğuk gelme ihtimali yok.

günceldir........

Edit: Parmağımıza çıkınca ısırıyor bu aralar. Canı yanıyor olabilir mi kuşun?

durumuna üzülmüyo değilim, bir çare bulamadım eskisi gibi olması için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri