Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Yapay Dölleme

sana katılıyorum tezcan abi.

bencede herşeyin doğal olanı makuldür.herşeyin tabiatıyla oynamak tan doğal ürün kalmadı memleketde

Bende pek sıcak bakmıyorum bu suni olaylara ...

Yani dişi kuş döllendikten sonra yumurta yaparmı ben bunu merak ettim?? Anlamam fakat kuş yumurta yapmıyorsa?
Beynim durdu :D

Acaip güldüm ya :) kuş sitrese grdi diger takimlar çoluga çocuga karıştı bizde yok :) bu suni dölleme olayı ırkı tükenme tehdidi altına giren kuslar icin yapilmaya başlanırken nerelere :D lolipop sapı hemi :D

ben bunu çok saçma buldum. al dişinin yanına bir erkek çiftleşsin yapsın yumurtasını.

Ben uyguladım ve dişiyede yaptım. Bakalım dişi yumurtaya yatacak (2. kez) sonuç ne olacak bekliyorum çinki yerli kuşa ingiliz kırma dan tohum ektim. Ya kendi eşi gibi çıkacak yada kırma buda başarıyı gösterecek... Belki yine boş çıkar :(

ben 1ay önce izlemiştim o neyle çekior ip ince bişi var elinde adı ne onun?

daha bide bana acımasız diyorlar kuşun kanadını yolup sonrada sinirlenip öldürdüğüm için millet işkence ediyor kuşa baksana

daha bide bana acımasız diyorlar kuşun kanadını yolup sonrada sinirlenip öldürdüğüm için millet işkence ediyor kuşa baksana

Şimdi sana bişi yazacaktım sonra vazgeçtim sonra tekrar yazmaya karar verdim.
Sen kanat yolma işinden pişman olduğunu falan dile getirdin (bla bla bla) (o kuşu öldürdünmü birde?) bu yazın ile aslında ben haklıydım ancak baskılardan pişmanmış gibi davrandım MANASI ÇIKIYOR.

Sen kuşu öldürmüşün daha ötesi varmı???

Bu gün kendi kuşuma denedim, daha doğrusu dün ve bu gün. Hiç işkence gibi olmadı, kendi kuşum çırpınmadı bile. TÜY YOLMADIM kıyamadım o sorunu poposunun etrafını hafifçe ıslatarak çözdüm. KENDİ DİŞİ KUŞUM ERKEK KUŞUMUN HASTALIĞINDAN DOLAYI DÖLLENEMİYOR VE boş yumurtaya günlerce kuluçkaya yatıyordu...

Nese sen bu son yazın ile zihniyetini ortaya koymuşun. Ben acımasızca beslediği kuşu yolan sonrada öldüren insanlara bir şey anlatmak istemiyorum. Hadi yolman hataydı neden öldürdün? gücün onamı yetti? bi tonda tepki almıştın

ben 1ay önce izlemiştim o neyle çekior ip ince bişi var elinde adı ne onun?

tüpün adı kapiller tüp (cam)

Şimdi sana bişi yazacaktım sonra vazgeçtim sonra tekrar yazmaya karar verdim.
Sen kanat yolma işinden pişman olduğunu falan dile getirdin (bla bla bla) (o kuşu öldürdünmü birde?) bu yazın ile aslında ben haklıydım ancak baskılardan pişmanmış gibi davrandım MANASI ÇIKIYOR.

Sen kuşu öldürmüşün daha ötesi varmı???

Bu gün kendi kuşuma denedim, daha doğrusu dün ve bu gün. Hiç işkence gibi olmadı, kendi kuşum çırpınmadı bile. TÜY YOLMADIM kıyamadım o sorunu poposunun etrafını hafifçe ıslatarak çözdüm. KENDİ DİŞİ KUŞUM ERKEK KUŞUMUN HASTALIĞINDAN DOLAYI DÖLLENEMİYOR VE boş yumurtaya günlerce kuluçkaya yatıyordu...

Nese sen bu son yazın ile zihniyetini ortaya koymuşun. Ben acımasızca beslediği kuşu yolan sonrada öldüren insanlara bir şey anlatmak istemiyorum. Hadi yolman hataydı neden öldürdün? gücün onamı yetti? bi tonda tepki almıştın

kardeş ondan daha çok pişman oldum elimi ısırınca canım yandı işte ama tekar alacam kardeş bu sefer daha dikketli bakacam inş

kardeş ondan daha çok pişman oldum elimi ısırınca canım yandı işte ama tekar alacam kardeş bu sefer daha dikketli bakacam inş

1 bana kardeş deme yaşım 35 kardeşim olsan cezanı keserdim bu yaptığın için...
2 bence kuş alma git bi doktora tedavi ol
3 pişman olduğuna asla inanamam çünki kanat tüylerini yolarkende pişmanım demiştin şimdi kuşu öldürmüşsün. ARKADAŞ KUŞUN KANADINI YOLDUN ONUN CANI YANMADIDA SENİN ELİNİ ISSIRDIĞI İÇİN KUŞU NEDEN ÖLDÜRDÜN? BU NASIL KISAS?
SEN yol kuşu sonrada kendi canın yandı diye öldür hayvanı sonrada pişmanım...
Allah affetsin bence git tövbe et en önce (ciddiyim)

Edit: Ancak herşeye rağmen aşırı saygılısın oda ilginç...

Moderatör tarafında düzenlendi:
estefurllah abi bize büyüklerimize sayğısızlık yapmamayı ögrettiler ondan dolayı yani
işte bazen sinirle oluyor ne yapacan sağlık olsun ama bundan sonraki kuşuma çok özen gösterecem 1 haftadır araştırma yapıyom muhabbet nasıl beslenir diye baya bilği edindim

hasan yıldırım!
ALLAH (c.c) der ki; Hayvanlar benim sessiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır.

yazık günah bir daha hayvan felan besleme(!) sen lütfen.

Geri