Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum 2 Gündür Hasta Gibi Yardım Edin.

• Konbuyu başlatan Sheiben
  • Başlangıç tarihi
S

Sheiben

Guest
İyi akşamlar son çare olarak bu foruma üye oldum. Çok sevdiğim bir erkek kuşum var. Normalde öncelerde insana alıştırdım ve sonrasında yanına dişi aldım bu yüzdendir ki dişiye ilgi duymadı ve dişi de devamlı tartaklıyordu kuşumu. Bir gün kalktığımda erkek kuşumun kafesin dibinde olduğunu gördüm. Üşümüş olabileceğini düşünüp kaloriferin üstüne koydum. Elimle yem verdim. Kuşum yem yemediği sürede sürekli uyku halinde ve kafasını arkasına çevirip tüylerinin içine sokarak uyuyor. Bulunduğum çevredeki veterinerler muhabbet kuşlarından anlamadığı için son çare kuşu aldığım adama götürdüm. Hayvanın kursağına baktı ve aç kalmış yem vermemiş eşi dedi. İki çeşit yem verdi kendi yeminden hariç. Eve geldim üç yemindende koydum suluğuna da vitamin ilacı koydum. Bayağı çok yedi sonra yine aynı şekilde uyumaya başladı. Biraz önce kalktığımda kafasını sallayarak kusmaya çalışıyordu ve su şeklinde kustu. Ama kusana kadar çok salladı kafasını ölecek sandım. Şuan yine kafasını arkaya çevirip tüylerinin arkasına sokmuş vaziyette uyuyor. Ve kafesin en dibinde. Deneyimle veteriner arkadaşlardan yardım bekliyorum kuşum için. Şimdiden teşekkürler.

P23pN8h.jpg

jwx66lG.jpg

cGurAKm.jpg

U3vazvP.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:22 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

Birazdanda normal duruş hali ve kusma videosunu atacağım yükleniyor şuan

dışkıda problem varmı dışkı sıvıysa ishaldir ama normalse zehirlenmiştir ondan kusuyordur

son resimde dışkısı gözüküyor sıvı değil gibi ama bulaşmış biraz. Kusması yeni olan bişi üç yemdende baya yedi ondan olabilir diye düşünüyorum ama asıl merak ettiğim neden hep uyuyor ve uyurken kafasını tüylerine sokuyor

hasta ve halsiz olunca öyle oluyorlar dışkı yapışması varsa kuşçudan avidiare ilacı alabilrisiniz son kullanma tarihine bakın alırken o işe yaramazsa coxidin ilacı var onu kullanabilirsiniz o daha etkilidir

üç farklı yem var şuan kafesinde kuşçunun sonradan verdiği iki yem (Uzun pirinç gibi biri kahverengi diğeri normal kuş yemi renginde) bide bildiğimiz yuvarlak kuş yemi var. Kalsın mı yemler. Birde kaloriferin yanına koydum ısınsın diye. Ne yapayım böyle kendi kendine iyileşir mi acaba?

Dışkıyı tam seçemedim ama kus kabarık duruyor hasta olduğu belli üşütmüş olabilir dışkısı koyu yeśil cıvık yada sulu ise yüksek ihtimal ishal ustalar daha net yorum yapabilirler ama siz kuşu sıcak tutun yem yeme durumunu gözlemleyin her ihtimale karsı haşlanmış patates verin eğer imkaninız varsa suyuna keçi boynuzu tozu karıştırın keçi boynuzunun kaynamış su hazırlayıp bir sulağa ortalama 1 çay kaşığı karıştırın soğuduktan sonra verin eğer yem yemiyoraa elle yedirin ben geçen hafta bir kuşumu kaybettim aynı sizinki gibi kabarık duruyordu basini sirtina gömüp uyuyordu dışkısı su gibiydi kuştan anlayan veteriner bulamadigim için gosteremedim elle beslemeye calistim ama geç kaldim kurtaramadim kuşu vakit kaybetmeyin ustalardan mutlaka yorum yapacaktır ama kuştan anlayan veteriner var ise yakinlarinizda mutlaka goturun derim

Dışkıyı tam seçemedim ama kus kabarık duruyor hasta olduğu belli üşütmüş olabilir dışkısı koyu yeśil cıvık yada sulu ise yüksek ihtimal ishal ustalar daha net yorum yapabilirler ama siz kuşu sıcak tutun yem yeme durumunu gözlemleyin her ihtimale karsı haşlanmış patates verin eğer imkaninız varsa suyuna keçi boynuzu tozu karıştırın keçi boynuzunun kaynamış su hazırlayıp bir sulağa ortalama 1 çay kaşığı karıştırın soğuduktan sonra verin eğer yem yemiyoraa elle yedirin ben geçen hafta bir kuşumu kaybettim aynı sizinki gibi kabarık duruyordu basini sirtina gömüp uyuyordu dışkısı su gibiydi kuştan anlayan veteriner bulamadigim için gosteremedim elle beslemeye calistim ama geç kaldim kurtaramadim kuşu vakit kaybetmeyin ustalardan mutlaka yorum yapacaktır ama kuştan anlayan veteriner var ise yakinlarinizda mutlaka goturun derim

maalesef kuştan anlayan veteriner yok. Veteriner var ama biz kuşa bakmıyoruz diyolarr. Elimle bugün sabah besledim. Kuşçuya gitmeden önceği kursağı boştu. Şuan baya dolu yani tok hayvan. Ama bu seferde hiç yapmadığı sıvı şekilde kusmayı gerçekleştirdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

[YOUTUBE]O-vxAFl3Olc[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

burda kusmaya çalışırken çektim yukarı doğru kaldırıyor kafasını. Videoyu çekerken 2 gündür ilk defa sesini duydum. Hafiften ötüyor videoda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

hocam dışkının net resmini çektim.

eVXpZQW.jpg

şuan bu şekilde duruyor

hhnKVS0.jpg

sarı yemlıgin içindekı yulaf sanırım o nu vermeyin aspur verebılırsınız ve suyuna elma sirkesi damlatın 5-6 damla

yemler bunlar hocam

Edzv4l6.jpg

MPLxCQy.jpg

Fl4aeAA.jpg

ve şuanki hali bu şekilde uyuyor. Yardımlarınızla kuşumu sağlığına kavuşturmak istiyorum. Etrafımda anlayan biri olsa direk götüreceğim ama yok maalesef. Tek çarem bu forum.

XLcDtwy.jpg

maalesef kuştan anlayan veteriner yok. Veteriner var ama biz kuşa bakmıyoruz diyolarr. Elimle bugün sabah besledim. Kuşçuya gitmeden önceği kursağı boştu. Şuan baya dolu yani tok hayvan. Ama bu seferde hiç yapmadığı sıvı şekilde kusmayı gerçekleştirdi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:47 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

[YOUTUBE]O-vxAFl3Olc[/YOUTUBE]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:48 -->-> Daha önceki mesaj 21:47 --

burda kusmaya çalışırken çektim yukarı doğru kaldırıyor kafasını. Videoyu çekerken 2 gündür ilk defa sesini duydum. Hafiften ötüyor videoda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:56 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

hocam dışkının net resmini çektim.

eVXpZQW.jpg

şuan bu şekilde duruyor

hhnKVS0.jpg

Kusma konusunda net bir bilgim yok maalesef ancak resmini attığınız dışkı ole kaybettiğim kuşumun dışkısı birebir aynı ben bu dışkıyı araşyırdığım da bakteriyel baarsak enfeksiyonu sonucuna ulasmistim avidiare baarsak antibakteriyeli önermişlerdi suluğuna damlatılıyor yanliz patates her ihtimale karşı verin derim inşallah toparlar kusunuz yem yemesine çok dikkat edin ama güçsüz düşmesin bu çok önemliymiş benim kuş yem yemiyor ve çok zayıflamıştı

Bu kuş antibiytik kullanmalı. Durumu iyi gözükmüyor. Kusması var diyorsunuz. Kafes dibinde uyuyor. Vİtaform hatta bulaursanız neo-terramycin kullanın. Antibiyitiği ilk seferse bir yem tanesini suyla ezerek direk ağızdan verin.

Murat usta yulafı çıkar demişti sanırım. Sarı yemliktekini en alttaki yem dursun aspur yani hatta sade yemiyorsa yediği normal yemeden karıştırsan olur

Kusun nefes alip vermesi nasil bi zorlanma falan var mi yada hık hık gibi ses cıkartıyormu hiç

Son düzenleme:
Murat usta yulafı çıkar demişti sanırım. Sarı yemliktekini en alttaki yem dursun aspur yani hatta sade yemiyorsa yediği normal yemeden karıştırsan olur

Ustam kuşta usutme stres veya başka bir faktöre bagli e coli bakterisi var. Eğer ki suandan itibaren el le besleyip sulfamazetin turu ilaç vermezsen kaybedersin. Kusun yemliklerinde sadece aspur kalsin şuan yem yemiyordur ama yinede aspur kalsin. Elle beslemek için sicak suyla pirinç unu ve az miktar irmik karistirip kursagina basmalisin enjektör ile

Bu kuş antibiytik kullanmalı. Durumu iyi gözükmüyor. Kusması var diyorsunuz. Kafes dibinde uyuyor. Vİtaform hatta bulaursanız neo-terramycin kullanın. Antibiyitiği ilk seferse bir yem tanesini suyla ezerek direk ağızdan verin.

Yarın şimdi vitaform ve neo-terramycin mi alayım. Nasıl kullanacağım? Birde elimde bunlar var. Bunları da kullanayım mı?

koKYwc4.jpg

Kusun nefes alip vermesi nasil bi zorlanma falan var mi yada hık hık gibi ses cıkartıyormu hiç

Nefes almasında bir zorlanma görmedim. Yarın yulafı çıkarmak olcak ilk işim. iki yem kalsın karıştırmam hangisinden yerse yesin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:49 -->-> Daha önceki mesaj 22:46 --

Ustam kuşta usutme stres veya başka bir faktöre bagli e coli bakterisi var. Eğer ki suandan itibaren el le besleyip sulfamazetin turu ilaç vermezsen kaybedersin. Kusun yemliklerinde sadece aspur kalsin şuan yem yemiyordur ama yinede aspur kalsin. Elle beslemek için sicak suyla pirinç unu ve az miktar irmik karistirip kursagina basmalisin enjektör ile

hocam bugün bayağı yem yedi. üç yemdende yedi hatta ben kusmasını fazla yem yemesine bağlamıştım. Şimdi nedir tavsiyeniz hocam hangi ilacı alayım eğer sabah yem yediremezsem? Birde diğer arkadaşların dediği ilaçları da alayım mı?

Yem yiyorsa çok iyi takip et yemediği vakit elle beslemelidin. Sabah dediğim ilaca bir bak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

Ben diskisina bakarak yorum yaptim

[/QUOYE=Mustafa BÜYÜK;278580]Ustam kuşta usutme stres veya başka bir faktöre bagli e coli bakterisi var. Eğer ki suandan itibaren el le besleyip sulfamazetin turu ilaç vermezsen kaybedersin. Kusun yemliklerinde sadece aspur kalsin şuan yem yemiyordur ama yinede aspur kalsin. Elle beslemek için sicak suyla pirinç unu ve az miktar irmik karistirip kursagina basmalisin enjektör ile[/QUOTE]

Ustam yorumu arkadasin kuşuna yaptiniz değil mi ?
Birde elle beslemek için bebelac ın sütlü 12 vitaminli pirinç unu kullanılsa sorun olurmu ? Ve şırınga ile yedirilebilir mi

Son düzenleme:
Yem yiyorsa çok iyi takip et yemediği vakit elle beslemelidin. Sabah dediğim ilaca bir bak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:53 -->-> Daha önceki mesaj 22:53 --

Ben diskisina bakarak yorum yaptim

Yarın alayım ilaç hocam sulfamezatin türü demişsiniz. Tam bir marka varmı önerebileceğiniz?

Söylediğim ilaçlardan birini münkünse neo-terrmycin'i alın. Avidiare'yi ilacı alana kadar kullanın ama ilacı kullanmaya başladıktan sonra kesin. Avisol'ü de şu anlık kullanmayın

Geri