Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum çiftleşmiyor

Berkekığılı

Yeni Üye
Selamun aleyküm öncelikle muhabbet kuşlarımı bir türlü çiftleştiremiyorum denemediğim şey kalmadı ama erkek çok kızgın 4 5 yaşlarında dişi 1,5 yaşında erkek dişiye kur yapıyor kafa sallıyor yapmadığı şey kalmadı dişide arada karşılık veriyor ama kuyruk kaldırmıyor yerlerini değiştirdim yine olmadı arada yuvayada giriyor dişi nijerleri var mamalarını veriyorum en güzel şekilde eksiksiz ama dişi bir türlü çiftleşmiyor naz lanıyor mu ne yapıyor anlamış değilim erkek 4 5 yıldır bende dişiyi geçen sene aldım önceden ikiside isteksizdi ama erkeği uzun gayretler sonucu kızıştırdım yani şuan yanına çok kızgın bir dişi atsam affetmicek ama benim bu dişide iş yok 2 kere ayırma yöntemi uyguladım ondan sonra girmeye başladı dişi yuvaya gaga taşını falan fena kemiriyor sabah erken saatlerdede yuvaya giriyor sonra girmiyor acaba karanlık olduğundan korkuyor olabilir mi şimdi yine ayırdım bu sefer 1ay birleştirmemeyi düşünüyorum dişinin cere rengi hafif kahverengi ama çok az hepsinin kahverengi olması için birdaha ayırdım bakalım 1 ay sonra neler olucak madem çiftleşmiceksin neden umut veriyorsun erkek kuşa sürekli gidip yem yiyor kusmak için 😁 ama üstün bilgilerinizden yararlanmayı çok isterim tavsiyelerinizi bekliyorum

Ekli dosyalar

• 4F14F810-7047-4907-A0B9-080777180589.jpeg
    4F14F810-7047-4907-A0B9-080777180589.jpeg
    27.2 KB · Görüntüleme: 20
Birde ayrıdığım zaman dişi yerinde duramıyor sürekli tünek üzerinde bi sağa bi sola koşuyor ama çiftleşmiyor işte

Geri