Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kafasında kellik var

crexier

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumun kafasında bir süredir kellik var 2-3 hafta bekledim ve hala düzelmedi. Bunun yanı sıra poposunda kaka yapışmıştı ılık bir suyla yıkadım ve iyice kuruladım şuan uyuyor ne yapmam konusunda bir tavsiye verir misiniz?

Merhaba foruma hoşgeldiniz
Öncelikle hemen şunu sorayım kuşu siz mi yıkadınız evetse nasıl?

Şu yazımı okumanızı öneririm.

Kuşa takviye veriyor musunuz? Hangi marka ürünler veriyorsunuz belirtin. Kuşun kısa bir videosunu görelim. Tünekte dururken ki videosuna bakalım,kuyruğu da videoda görünsün. Genel olarak kuşu görelim. Ayrıca dışkılarına da bakalım. Kafese yaptığı son dışkılarının fotoğrafını paylaşın. Daha sonra kafes tabanına beyaz peçete koyun 6-7 adet dışkı yapınca o dışkılara da bakalım,buraya fotoğrafını paylaşın.
Kuşta hastalık belirtileri var mı, öğürme/kusma/titreme vs?

Musluğu en kısık ayarda ılık ve şekilde açtım o sonra avcumda biraz kendi yıkandı sonra elime alıp poposunu yıkadım. Daha sonra havluyla durulayıp sıcak bir odaya aldım. Kuşta herhangi bir hastalik belirtisi yok sadece 2-3 haftadır kafasında bir kellik ve sürekli dışkı yapışması oluyor.

Musluğu en kısık ayarda ılık ve şekilde açtım o sonra avcumda biraz kendi yıkandı sonra elime alıp poposunu yıkadım. Daha sonra havluyla durulayıp sıcak bir odaya aldım. Kuşta herhangi bir hastalik belirtisi yok sadece 2-3 haftadır kafasında bir kellik ve sürekli dışkı yapışması oluyor.
Musluk suyu ile banyo yaptırmayın.
Dışkılarının fotoğrafını ve kuşun videosunu atmamışsınız,atarsanız bakarız.

Geri