Karadeniz Pet

Mühendis Olmak

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Arkadaşlar Üniversiteye hazırlanıyorum mühendislik düşünüyorum forumda mühendis olan yada mühendislik Okuyan arkadaşlar varsa beni bilgilendirirlerse sevinirim.Elektirik elektronik harita makina inşaat mühendisliği favorilerim isterlerse telefondan görüşebiliriz.Ayrica mühendis olmayan veya okumayan arkadaşlar yorum yapmazlarsa sevinirim çünkü millet kulaktan dolma bilgiyle bazıları kötü bazıları iyi diyor bu işi bilenler yorum yaparsa sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence güzel meslek

Moderatör tarafında düzenlendi:
İdare eder, bu ülkede beklentileri yüksek tutmamak gerek.

Tamamiyle kendi emeğine kalmış bir şey. 2.sınıf mekatronik mühendisliği okuyorum. Sınıfta gördüğüm ortam şu sınavlara kadar kimse doğru dürüst derse gelmez sınavdan bir önceki akşam arkadaşlardan notlar toparlanıp sınava gidilir. Ve bu adamlar mezun olur bir baltaya sap olamaz sonra da canım ülkemin vatandaşları neden bu ülkede mühendis yetişmiyor derler. İşte baş sebep bu .Mühendislik okumayı düşünüyor ve kendine bir gelecek kurmayı planlıyorsan canını dişine takman gerekir. Her mesleğin kendine has zorlukları vardır fakat benim şahsi düşüncem mühendislikte ekmek yemek istiyorsan çok çalışıp kendini diğer mühendislerden ayırman gerekecek. Mühendisliğin bahsettiğin dallarında Matematikte türev-integral-diff çok iyi bilmen gerekir özellikle fizik,mekanik,malzeme bunlarda senin için ileri düzeyde olması lazım. Bunların bilincinde olarak yapmalısın tercihini. Bir de unutmadan ingilizce okumakta artık eskisi gibi idare eder bir durum değil mutlaka üstüne bir yabancı dil daha koyman gerekecek