Karadeniz Pet

Müjde 9 ay Sonra Kuşlarım Çiftleşti-Foruma Teşekkürler

Ben Geçen Sene Ocakta Yumurta almıştım Bakmadı Dişi 1 Senedir Bekliyorum Çiftleşme Var Yuvaya İlgi Yok Hiç Bir Şekilde Ne Yapıcam Bilemedim

Ben Geçen Sene Ocakta Yumurta almıştım Bakmadı Dişi 1 Senedir Bekliyorum Çiftleşme Var Yuvaya İlgi Yok Hiç Bir Şekilde Ne Yapıcam Bilemedim

hocam benim kuş ne olacak, popsu kıpır kıpır, sürekli yuvaya ilgi duyuyor ama yumurta gelmiyor, ceresi de son derece kahverengi oldu, ayırayım mı yine ne yapayım :(
Ciftlesmiyorsa son çare ayır ama yuvaya ilgi varsa bekle sen yine

az önce baktım poposunun altındaki tüyler iyice yayılmış, sanki yumurta var gibi ama bilmiyorum ki :( beklemeye devam öyleyse...
Aynen kardeşim birazdaha bekle en iyisi bende yeni dişiyi aldim iri cek baya iri guzel bi kuş sağlıklı fotosunu koycam alta :) ayrı kafeslerde tutuom şuan daha sonra birlesdircem 4 5 gune :)

Ekli dosyalar

• received_10215545889826237.jpeg
    received_10215545889826237.jpeg
    157.6 KB · Görüntüleme: 15
Aynen kardeşim birazdaha bekle en iyisi bende yeni dişiyi aldim iri cek baya iri guzel bi kuş sağlıklı fotosunu koycam alta :) ayrı kafeslerde tutuom şuan daha sonra birlesdircem 4 5 gune :)
En doğrusunu yapıyon bende dişine erkek aldığımda ayırdım 4 gün erkek yuvalık takılı olduğu tarafa koydum bir birilerini görecek şekilde yap telden öpüşsünler iki hafta sonra buf yumurtalar geldi yeni dişi hayırlı olsun bu arada maşallah bol bol yavruları olsun :)

En doğrusunu yapıyon bende dişine erkek aldığımda ayırdım 4 gün erkek yuvalık takılı olduğu tarafa koydum bir birilerini görecek şekilde yap telden öpüşsünler iki hafta sonra buf yumurtalar geldi yeni dişi hayırlı olsun bu arada maşallah bol bol yavruları olsun :)
Çok saol kardeşim amin inşallah görürüm o gunleri bu kuşlarımdada kafesler yan yana erkek hemen disiye yöneldi biraz rahat birakim dedim bakalım nolcak sonuç :) dışı daha kuyruk tüyü gelmemiş harbi cek yani :)

Selamlar.Bu ayırma olayını dişinin ceresi kahverengi olunca mı yapmalıyız?Bizim dişi de hiç kızgınlık belirtisi yok

Müjde vericem kuşlar koyar koymaz yem kustu erkek disiye kur yapıor dışı tuyden çıksın cıftlesirler bakalım beklıcem :)

Bukadar basit işte değiştirmek her zaman en doğrusu demek ayırmanada gerek kalmadı
Aynen kardeşim dışı tuyden olmasa cıftlesirler di bile erkek baskın ya ıı oldu bu yem kusdular hemen 4 5kere opusduler biraz erkek baya kur yapdi hala yapıo öbür disiye yanaşmıyor du bile :)

Aynen kardeşim dışı tuyden olmasa cıftlesirler di bile erkek baskın ya ıı oldu bu yem kusdular hemen 4 5kere opusduler biraz erkek baya kur yapdi hala yapıo öbür disiye yanaşmıyor du bile :)
Hadi hayırlısı ayırmana gerek kalmadı he bu arada senin 5 yumurta geldi i kardeşim ben yarın üçü bekliyim kısmetse

Hadi hayırlısı ayırmana gerek kalmadı he bu arada senin 5 yumurta geldi i kardeşim ben yarın üçü bekliyim kısmetse
Aynen kardeşim yok da gelmedi beklıom şuan benim ilgim yeni çiftimde :)

Renan hadi gözün aydın :D çok sevindim bende valla.... benim dişi de yuvayı bitirecek neredeyse kemire kemire... cumadan beri yuvanın dış cephesini kemiriyor. içinde görmedim kuşu ama :D sanırım benimki de hazırlık telaşı içerisine girdi.

ben kılıbığım abi giremiyom haftasonu ve akşamları :D sıkar biraz :D :D :D ancak mesai saatleri içerisinde :D

ömer valla sevindim demekki eşlermiş adam seni kandırmamış...

:D günaydın bu arada ''müjde 9 ay sonra kuşlarım çiftleşti'' konusu cemaati :D