Karadeniz Pet

Müjde 9 ay Sonra Kuşlarım Çiftleşti-Foruma Teşekkürler

valla senin kuşun kanatları gördüm baya baya düşmüş. benimkinde kanatta değişiklik yok henüz ama cuma gününden beri yuvalığın dış cephesini kemiriyor. baya baya kemirdi hatta. renan la konuştuk sabah sen gelmeden. benim kuşta öyle yaptı 15 gün sonra filan yumurtladı dedi. inşallah benimkide bi şaka yapar da yumurtlar artık sabrım taşmak üzere çünkü artık :D memleket neresi senin rize dimi? :D
haha kardesım gelıcek bak ben renana bugun yarın dedım o gun kus yumurtladı sanada dıorum en fazla 2 2 bucuk hafta sonra yumurtalar gelır ınsallah benımkılerde 2 haftaya 3 haftaya yapar heralde kanatlar dusmekle kalmadı resmen onune geldı kol gıbı :D artık oda braksın yumurtayı :D hehe yaklasdın kardesım trabzonluyum :D

valla senin kuşun kanatları gördüm baya baya düşmüş. benimkinde kanatta değişiklik yok henüz ama cuma gününden beri yuvalığın dış cephesini kemiriyor. baya baya kemirdi hatta. renan la konuştuk sabah sen gelmeden. benim kuşta öyle yaptı 15 gün sonra filan yumurtladı dedi. inşallah benimkide bi şaka yapar da yumurtlar artık sabrım taşmak üzere çünkü artık :D memleket neresi senin rize dimi? :D
haha kardesım gelıcek bak ben renana bugun yarın dedım o gun kus yumurtladı sanada dıorum en fazla 2 2 bucuk hafta sonra yumurtalar gelır ınsallah benımkılerde 2 haftaya 3 haftaya yapar heralde kanatlar dusmekle kalmadı resmen onune geldı kol gıbı :D artık oda braksın yumurtayı :D hehe yaklasdın kardesım trabzonluyum :D

tamam işte ha rize ha trabzon... bak nasıl bildim ama memleketini :D abi nekadar sabırsız adamlarsınız siz öyle yaaa :D nekadar arkadaşım varsa hepsimi böyle olur :D

ya hadi bakalım inşallah 2 - 2buçuk haftaya yumurtlarda bende tadarım şu duyguyu ya.
bence senin bu sarı dişi daha erken yumurtlar benimki 2 haftayaysa.. kanatlar dediğin gibi..

tamam işte ha rize ha trabzon... bak nasıl bildim ama memleketini :D abi nekadar sabırsız adamlarsınız siz öyle yaaa :D nekadar arkadaşım varsa hepsimi böyle olur :D

ya hadi bakalım inşallah 2 - 2buçuk haftaya yumurtlarda bende tadarım şu duyguyu ya.
bence senin bu sarı dişi daha erken yumurtlar benimki 2 haftayaysa.. kanatlar dediğin gibi..
hehe oleyız bız sabırsız oluoz :D bılmem bakalım en gec 2 haftaya yumurtlar dıom ben ama gorcez bakalam fazla saapmak ıstemıom sonra uyuyamıom gece :D snnkıde cıftlesdı yapar en gec 3 hafta sen 1 hafta snra foto paylas dısının

tamamdır. bekleyelim bakalım.... ya ömer eve gidince akşam bi bakmışım yumurta var yuvalıkta :D nasıl olur varya... :D

içime doğuyor bence akşam gittiğimde yuvalıkta yumurta olacak.... yarında fotoğrafını paylaşıcam burda bak gör...

ohhh :D kaçta paydos sizin? :D 18:00 de çıkıyorum ben, avrupa yakasından anadolu yakasına geçiyorum 19:30 civari evde oluyorum :D bende sabırsızım baya bu akşam göreceksin bak yuvalıkta yumurta olacak ve bende onun fotoğrafını çekicem... yarın da burada paylaşıcam içime acaip doğuyor :D

ohhh :D kaçta paydos sizin? :D 18:00 de çıkıyorum ben, avrupa yakasından anadolu yakasına geçiyorum 19:30 civari evde oluyorum :D bende sabırsızım baya bu akşam göreceksin bak yuvalıkta yumurta olacak ve bende onun fotoğrafını çekicem... yarın da burada paylaşıcam içime acaip doğuyor :D
hadı ınsallah bende beklıorum guzel haberlerını :D ben 5 paydos 5.40 gıbı evdeyım sabah 5 bucukda cıkıom evden 6 da ıs bası yapıorum ısde :D

Evet 1 Sene Evvel 6 adet Yumurta Yaptı 1 ini kırdı 2 sini dışarı attı kalanlarıda delmiş 1 tanesi cıktı onuda bakmadı dışarı attı
kotu olmus o konu hakında bılgım ve tecrubem yok ınsallah bızlerın basınada gelmez gelırse zor bır ıs ellle yavru beslemek :/

Es lerse ayır ole kızısir mama ve az Nijer ver vitamin de ver
Aldığımdan beri suyuna vitamin ekliyorum.Vitakraft yem kullanıyorum.Nijer tohumu ve kızdırıcı yem veriyorum.Dal darı veriyorum.Kafesin altını iki günde bir temizliyorum.Bir kere paylaşmıştım resimlerini erkek kızışmış demişlerdi.Ama dişi de bir şey yok.Bir iki günlüğüne yuva taktım.Değil girmek o yöne bakmadılar bile...Birbirlerini kaşıyorlar ve gaga gagaya verip öpüşüyorlarda.Ama yem kusma olayını hiç görmedim,Nasıl olduğunu anlayamadım belki.Ama arada kapışıyorlar Genelde yanyanalar ama dişi tünekten atıyor onuu bazen.Eş değiller mi diye merak ediyorum

hadı ınsallah bende beklıorum guzel haberlerını :D ben 5 paydos 5.40 gıbı evdeyım sabah 5 bucukda cıkıom evden 6 da ıs bası yapıorum ısde :D
Yahu benim kuş tavuk gibi yumurtluyor ilk yumurta 18...iki 19...üc 20 bu nasıl iştir anlamadım yumurta makinesi gibi yelloz

Ekli dosyalar

• 20171120_213550.jpg
    20171120_213550.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 19
  • 20171120_213601.jpg
    20171120_213601.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 20
Ömeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben ne dedim amaaaaaa akşam eve gidicem ve yuvalıkta yumurta olacak bende foto çekip göndericem demedimmi sana dünnn :D :D hahahaha bak :D senin için çektim kardeşim :D

1G0O0N.jpg

LO050Z.jpg

lbR5Rr.jpg

halis mulis bilibili yumurta :D

Ömeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben ne dedim amaaaaaa akşam eve gidicem ve yuvalıkta yumurta olacak bende foto çekip göndericem demedimmi sana dünnn :D :D hahahaha bak :D senin için çektim kardeşim :D

1G0O0N.jpg

LO050Z.jpg

lbR5Rr.jpg

halis mulis bilibili yumurta :D
ohaaa bu ne kaz yumurtası yapmış:):) bende yazıyı okudum fotoyu görmemiştim nasıl sevindim ah sonra fotolara baktım şaşırdım işiniz gücünüz makara:) senin kuşun tünekte bi foto varsa atsana bakalım..

hahaha koptum yaa :D :D resmen kahkaha ile güldüm patlayıp tutamadım :D iş yerinde herkes baktı ya :D demişlerdir delirdi bu iyice :D tünekte varmı bilmiyorum da şunu göndereyim...
tünekte yokmuş. geçengün eklediklerimden 2 foto buldum yadan çekilmiş kanatlarda düşme filan yok bence ya da dışarı çıkartmama alışık olmadığı için tetikte durduğu için daha derli toplu duruyor

https://i.hizliresim.com/1G0l55.jpg

https://i.hizliresim.com/QpGorv.jpg

hahaha koptum yaa :D :D resmen kahkaha ile güldüm patlayıp tutamadım :D iş yerinde herkes baktı ya :D demişlerdir delirdi bu iyice :D tünekte varmı bilmiyorum da şunu göndereyim...
tünekte yokmuş. geçengün eklediklerimden 2 foto buldum yadan çekilmiş kanatlarda düşme filan yok bence ya da dışarı çıkartmama alışık olmadığı için tetikte durduğu için daha derli toplu duruyor

https://i.hizliresim.com/1G0l55.jpg

https://i.hizliresim.com/QpGorv.jpg
foto dan pek beli olmuyo sanki var gibi popoda ki tüylerde seyrelme varmı ömer nerde bakalım o ne diyecek şu senin foluktaki yumurtaya ha ha ha :))