Karadeniz Pet

Nasıl bir yol izlemeliyim?

• Konbuyu başlatan furkan yücel
  • Başlangıç tarihi
F

furkan yücel

Guest
kuşum yaklaşık 15 gündür benimle sizden aldığım bilgiler doğrultusunda onu hiç salmadım.Kafes içinde elimden yem yedirme gibi egzersizleri günlük yapıyorum bu arada kuşum 1.5-2 aylık bir dişi.Kafes içinde güvenini kazandım sayılır peki bundan sonra ona nasıl yaklaşmalıyım ve dışarı çıkartırken kapağı açıp kendisimi çıkmalı yoksa ben parmağımla mı çıkartmalıyım teşekkür ederim

15 gün fazla bile tutmuşsun bir hafta tutsan yeterdi :) şimdi kuşu dışarı çıkar elinde yine daha önceden yaptığın şeyleri yap yem tut o kendi gelicektir mutlaka iyi alıştırdıysan :) ve sakın ani haraket yapma çok yavaş davran

yani dışarda elimi tuttuduğumda geliceğine emin olduktan sonramı çıkarmak gerekir ?

güvenini kaandım dedin bu durumda dışarı çıkarman gerek ve sen elinde yiyecek tut her zaman yedirdiğin şeyi o bi süre sonra sana gelecektir onu söylemeye çalıştım. bende işe yaramıştı

Kuşunun kafesinin kapağını aç elinle çıkarma. Kendi çıkar. Çıktığında eline yem koy kendi sana gelir. Kuşun yanında ani hareketlerden kaçın. Kuşunu sakın avuçlama(elinle zorla avcunun içinde tutma sıkma) korkar, hırçınlaşır ve sana gelmez.

Geri