petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nasıl bir yol izlemeliyim?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve furkan yücel tarafından 27 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. furkan yücel

kuşum yaklaşık 15 gündür benimle sizden aldığım bilgiler doğrultusunda onu hiç salmadım.Kafes içinde elimden yem yedirme gibi egzersizleri günlük yapıyorum bu arada kuşum 1.5-2 aylık bir dişi.Kafes içinde güvenini kazandım sayılır peki bundan sonra ona nasıl yaklaşmalıyım ve dışarı çıkartırken kapağı açıp kendisimi çıkmalı yoksa ben parmağımla mı çıkartmalıyım teşekkür ederim

2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    15 gün fazla bile tutmuşsun bir hafta tutsan yeterdi :) şimdi kuşu dışarı çıkar elinde yine daha önceden yaptığın şeyleri yap yem tut o kendi gelicektir mutlaka iyi alıştırdıysan :) ve sakın ani haraket yapma çok yavaş davran

3. furkan yücel

yani dışarda elimi tuttuduğumda geliceğine emin olduktan sonramı çıkarmak gerekir ?

4. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    güvenini kaandım dedin bu durumda dışarı çıkarman gerek ve sen elinde yiyecek tut her zaman yedirdiğin şeyi o bi süre sonra sana gelecektir onu söylemeye çalıştım. bende işe yaramıştı

5. Cambaz

Cambaz Guest

Kuşunun kafesinin kapağını aç elinle çıkarma. Kendi çıkar. Çıktığında eline yem koy kendi sana gelir. Kuşun yanında ani hareketlerden kaçın. Kuşunu sakın avuçlama(elinle zorla avcunun içinde tutma sıkma) korkar, hırçınlaşır ve sana gelmez.

6. furkan yücel

Sayfayı Paylaş