Karadeniz Pet

Ne zaman çiftleşirler ?

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Ölen erkek kuşumun yerine yeni bir erkek aldım. Bir de ufak kafes aldım ve kafesten her şeyi çıkarttım. Ayna, salıncak vs. hiç bir şey yok. Sadece suluk yemlik ve 2 tane tahta tünek. Kafes küçük zaten. Birbirlerini kaşıyorlar, kusar gibi hareketler yapıyorlar ve arada bir öpüşüyorlar. Ama henüz çiftleşmediler. Daha tam kızıştılar mı kızışmadılar mı onu da bilmiyorum. Ortalama ne kadar sürede çiftleşirler ve dişide yumurta oluşur ? Yumurta oluştuktan sonra ne kadar sürede yumurtlar ve kafese yuvalığı ne zaman koymak lazım ? 1-2 Resimlerini çektim.

pgz8Ra.jpg

DM26lv.jpg

YBkWBZ.jpg

l7jryr.jpg

Erkek için mavi cere lazım ikiside yavru sanırım bu kuşların

bu kuşlardan yavru almak istiyorsanız yaklaşık 1 yıl beklemelisiniz yavru bunlar...

benim acemilikte banada yavru verdiler opusuyorlardi sonradan ogrendimki yavruymus gittim degistirdim

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Kardesim opusmeleri kasimalari ciftlesecek anlamina gelmez yavru daha bebek diyelim20-25 gunlukken bile yavruluk icinde birbirini kasirlar kuslar yavru olgunluga erismeleri 9ay surer yumurtlayim kuluckaydiydi vs 1yil ama beraber buyurlerse kizismalari daha uzun surer yavru almak istiyosan en uygun yas7-8aylik alman 1-2ayda alisirlar ortama sonra yavru alabilirsin.. Bide sana put nokta vereyim Alirken kusu gozlerine bak tam siyah olmasin etrstinda gri halka olsun cok ince gri halka olsun..
Birde petshoptan aldiysan eger sana bole ya yavru kus verirler yada randimandan dusmus kusu verirler sonucta onun meslegi bu forumdan hazir hobiciler var bi erkek birinden digerinden de disiyi alirsan tadindan yenmez..

Son düzenleme:
Yuvalığı koymadan olmaz
İkiside dişi gibi
Ve yavrular

2 disi kuştan yavru alman imkansız :)

Neden tam siyah olmasin ? Dişi aldigimda öyleydi simdi gri halma var gözlerinde.. yavru bekliyorum erkek 2 senelik olcak ne kadar beklemeliyimm ??