Karadeniz Pet

Nekton e ve nekton s ile ilgili sorularım

Hopexy

Yeni Üye
2 takım kuşum var kurlaşıyorlar iyi anlaşıyorlar fakat çiftleşme olmuyor sorum şu : nekton e ve s siparişi verdim çiftleşmede bunların etkisini görecekmiyim kullanımları nasıldır teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kullanım talimatı yazıyor ilgili sitelerde.Biraz hassas bir vitamin.
Bazı dönemlerde verilmiyor.Kuşları tüye sokuyor v.s.
Kullanımını çok iyi öğrenmeden ve sisteme koymadan kuşlarınıza vermeyiniz.Ben elimdeki nektronlar arkadaşa hediye ettim.Bence gereksiz yükleme.

2 takım kuşum var kurlaşıyorlar iyi anlaşıyorlar fakat çiftleşme olmuyor sorum şu : nekton e ve s siparişi verdim çiftleşmede bunların etkisini görecekmiyim kullanımları nasıldır teşekkürler

sırf kuşlar kızışsın diye yapmadığım yöntem, kullanmadığım ilaç kalmadı diyebilirim.
nekton larda bunların içinde...
tek edindiğim deneyim, eğer kuşlar birbirlerini sevmezse,
envai çeşit yola başvur, nafile...
ve en iyi ilaç, vitamin; SABIR...

saygılar.

nektonların kullanımında,
2.5 lt. soya 2 şer çay kaşığı e ve s kullandım, haftada 3 defa,
hergün tazelenerek...

kuşların eğer çifleşmek istemiyorsa yapacağın hiç bişey yok eşleri değiştirmen gerek

nektonun da faydası olmaz nektonda olan vitamin amino asit protein minaraller vs.. nevarsa işde içinde aynısı yumurtada bira mayasında yada probiyotikde veya verdiğin vitaminlerde sebze meyvelerde var zaten
eğerki çifleşselerdi çifleşirdiler zaten

kısaca çok büyük umutlar bekleme katkısı olsa bile % 5 anca katkı sağlar oda kuşlarda bir hareketlilik yaparmı bilemem

diyeceksinki sen nerden biliyorsun ben elimdeki bir çifte nekton dahil bir çok katkıyı denedim hiç bir faydası olmadı yani bu yazdıklarımı kendi tecrübelerime dayandırarak söylüyorum

tabi bu demek değildirki bende işe yaramadıysa kimsede işe yaramaz belki sende işe yarar ama kendime bakarakdan çok düşük bir ihtimal diyorum

eşler birbirini sevmediyse (kaşıma kusma vs olsa dahi) alışamadıysa eşleri değiştirmekden başka çare yok bence

Son düzenleme:
Hocam biri 6 diğeri 2 yumurtalı olarak almıştım zaten tecrübeliler ama ortam değişikliği oldu sadece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:42 -->-> Daha önceki mesaj 12:40 --

Sabretmekden başka yol yok desenize :) mecbur sabredeceğiz artık

Ben kullanıyorum yumurta verimi ve kızıştırma anlamında en iyisi diyebilirim. Haftada 2 defa 100 gr. mamaya 1gr Nekton s, nekton e ekliyorum veya 250 ml içme suyana 1 gr. ekleyebilirsiniz.

Teşekkürler hocam hem mamaya hem suya hemde yeme ekleyince sıkıntı olurmu

Arkadaşlar Nekton E ve Nekton S kullanımı hakkında şöyle söylüyeyim günlük suluklarına yarım kaşık E mamalarına yarım kaşık S veriyorsunuz
Bazı arkadaşlar şöyle yazmış çiftleşmek istemiyorsa Nekton fayda etmez yazmışlar arkadaşlar Nekton E nin orjinalini alın 2 hafta düzenli kullanın eşe gelmiyecek hiçbir kuş yok çok kuvvetli kuşlar dayanamıyor ilk yumurta geldikten sonra Nekton E yi kesiyorsunuz haftada 2 kere yada 3 kere Nekton S veriyorsunuz

Nekton E Kullanımı
İlk hafta 6 gün
2. Hafta 5 gün
3. Hafta 4 gün verin
3.haftaya kalmaz eşleşir ve çiftleşirler

Nektonu ben denemedim ama deneyen tanıdıklarım verimi arttırdığını söylüyor. Ama bunun kuşa zarar verip vermediği tartışılır bence.

Geri