Karadeniz Pet

ölümler çoğaldı yardım 112

[MENTION=6973]james007[/MENTION] Bey, faydası olur mu bilmem, ben de nette gezerken buldum.
Konuda da belirttim zaten.
Denemekten zarar gelmez.
Bu konudaki vitamin serumunun faydası olabilir belki.

sanki ölen kuşun kuruluğa girmiş gibi,birde o kafeslerin dibine taş sermişsin,ben kullanmadığımdan bilmiyorum ama onlarla alakalı bir durum olabilir ,ne kadar zamanda bir değiştiriyorsun veya dezenfekte ediyorsun

kardeş kuşların göğüs kemiği bıçak gibi eline geliyor mu ayrıca kuşlar yurt dışı mı?bu arada çok üzüldüm hasta olduğuna inandığın kuşları hemen ayır kuşlar ne kadar süre ile aydınlık kalıyor sanıyorum orası hiç güneş almıyor

Ahmetkardeşim ölen kuşların kursaşları boş gibi takır takır kuru. 12 saat aydınlık kalıyor, gun ışığı almıyor normal florasan aydınlatma ile sağlıyorum ışığı. nem olarak çok nemli bir yer de değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:30 --

sanki ölen kuşun kuruluğa girmiş gibi,birde o kafeslerin dibine taş sermişsin,ben kullanmadığımdan bilmiyorum ama onlarla alakalı bir durum olabilir ,ne kadar zamanda bir değiştiriyorsun veya dezenfekte ediyorsun

1.5 ayda bir değiştiriyorum. dış parazit kontrollerini yapıyorum ama bir sıkıntı var bariz şekilde ölen kuşların kursaklarını yokladıgımda açlıktan ölmüş giibilerdi kursakları boştu. bu kuruma hastalığımdır bilmiyorım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:37 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

çok üzücü bi durum işallah öbür kuşlarında aynı şey başına gelmez :(:(

sağolasın kardeşin inşallalh

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

abi geçmiş olsun ya

sağol furkan tşkler kardeşim

kardeş bence bi tanesini ölü olanı veterinere götür incelesinler ilaç verirler kullanırsın ama bence kuşlarda viral enfeksiyondurumu var

İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar. Durum tespit edildi. İç parazit olduğu anlaşıldı. Şuan tedavi aşamasındayım. 15 güne kadar tamamen toparlamış olacak inşallah şuan herşey iyiye gidiyor.

Arkadasim once basin sagolsun bnm sadece tespittm kuslarin oldugu yer bodrum katimi gunes gormuyomu rutubetli bir yerse solunum sorunu olabilir yilbasindan once bir arkadasim da bodrum gibi yerde uretim yapiyodu 8 yétiskin kusunu kaybetti ve sonrasinda fare pisligi buldu sonra anlasildi fareler dadanmis ve onlarin sagladigi pislik ve hastaliktan yanlis anlama bilgin olsun arkadasim tekrar basin sqgolsun umarim diger kuslar da sorun olmaz

Son yorumunu gormedim sorunu bulmana sevjndim

üretimhanenizde yeni ney aldınız yem su kaynaklıdır ölümler zehirlenme vardır bunu tespit edip ortadan kaldırmalısınız mama veriyorsanız havalar ısınmaya basladı böyle bir rahatsızlık mı acaba ortam havalandırması iyi mi?

Arkadaslar merhaba bi sorum olucak sıze benım bir çift muhabbet kuşum var 3.4 kere çiftleştiler ve cumartesi günü 1 yumurta doğurdu dişi yuvayla asırı derecede zaman geciriyorlar ama benim bildigim muhabbet kusları 2 ser gun aralıklarla yumurta yapıyor ve bugun 5 gun oldu ve hala 1 yumurta var bi sorun mu var acaba nedeni ni ogrenebilrmiyim?

İlgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim arkadaşlar. Durum tespit edildi. İç parazit olduğu anlaşıldı. Şuan tedavi aşamasındayım. 15 güne kadar tamamen toparlamış olacak inşallah şuan herşey iyiye gidiyor.

kardeş şimdi ki durum nedir hangi tedaviyi uyguladın sorun ne imiş allah kolaylık versin

Arkadasim once basin sagolsun bnm sadece tespittm kuslarin oldugu yer bodrum katimi gunes gormuyomu rutubetli bir yerse solunum sorunu olabilir yilbasindan once bir arkadasim da bodrum gibi yerde uretim yapiyodu 8 yétiskin kusunu kaybetti ve sonrasinda fare pisligi buldu sonra anlasildi fareler dadanmis ve onlarin sagladigi pislik ve hastaliktan yanlis anlama bilgin olsun arkadasim tekrar basin sqgolsun umarim diger kuslar da sorun olmaz

Son yorumunu gormedim sorunu bulmana sevjndim

Ben bu kuş işinde profesyonel değilim 1 yıldır çok haşır neşirim. Söylediklerinizine katılıyorum. Nem fare havasız kalma gibi durumda değil kuş insan ölür. Lakin bi kaç uretimhane sahibi arkadaşlar yerinde gördüler ve çoğu urerimhaneden daha sağlıklı olduğunu bile söylediler. Gın ışığı almıyor fakat hava sirkülasyonu gayet akıcı nem oranı çok duşuk. Mem kokusu da yok. O yönden gonlum rahat. Tabiki herkes ister full donanımlı bir uretimhane hobihane ama imkan bu kadar.

kuşlarınızın hepsine bulaşma ihtimali fazla kardeşim bulundunuz ortam çok nemli ve parazitin üremesi çok cabul olacaktır bence kışın bir şey olmaz ama yazın nem öldürür bu kuşların ciğerini keser kardeşim astım veya evden bakacagım sana bir ilaç ismi geçmiş olsun

Ben bu kuş işinde profesyonel değilim 1 yıldır çok haşır neşirim. Söylediklerinizine katılıyorum. Nem fare havasız kalma gibi durumda değil kuş insan ölür. Lakin bi kaç uretimhane sahibi arkadaşlar yerinde gördüler ve çoğu urerimhaneden daha sağlıklı olduğunu bile söylediler. Gın ışığı almıyor fakat hava sirkülasyonu gayet akıcı nem oranı çok duşuk. Mem kokusu da yok. O yönden gonlum rahat. Tabiki herkes ister full donanımlı bir uretimhane hobihane ama imkan bu kadar.
iç parazit için nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz acaba

Geri