Karadeniz Pet

önerileriniz nedir ?

olcay

Meraklı Üye
herkese hayırlı ramazanlar 7 aylık mubişim var bana çok alışkın çok hareketli 1 dk yerinde durmayan birazda yaramaz bi kuş sorum şu ben temmuz da yıllık izine çıkıcam 20 gün bu süre zarfında evde olmiycam evde yanlız kalıcak bi arkadaşın yanınamı versem yada evde kalsa komşum yemine suyuna baksa hangisi uygun olucak tır büyk ihtimal bana küsücek tir diye düşünüyorum yakın biyer olsa götürücem giderken ama çok uzun bi yol evden başka bi eve versem kuş ortam değişikliğinden strese girer diye düşünüyorum şimdiden kara kara düşünüyorum ne yapsam diye fikirleriniz nedir şimdiden teşekkürler

Komşunuzun gelip bakma fikrine pek sıcak bakmadım sonuçta işi gücü çıkar aksatır insanlık halidir. Bence bir tanıdığınızın yada akrabanızın yanına verin ilgilenip sevicek. Ortam değişikliği konusunda eski dişi kuşum vardı çok alışıktı insanlara kafesten çok bizim üstümüzdeydi, ev değiştirdik ben bir etkilenme değişiklik sezmemiştim kuşumda eskisi gibi sürekli üstümüzdeydi. Yani benim düşüncem insana alıştıysa ortam değişikliğinden çokta etkilenmez gibime geliyor.

insana alışkın eve misafir gelse hiç çekinmeden eline omuzuna geliyor bazıları ortam değişikliği iyi değil diyor bende kararsız kaldım mubişimi de çok seviyorum zarar gelmesinden korkuyorum

Evde yalnız kalacagına tanıdıgınıza verin.. aksamları 1-2 saat salsınlar.. kuş cok yadırgamaz..

tmm öyle yapıcam artık aslında yol yakın olsa götürüm yanım da ama mesaafe çok uzun

1 arkadaş var tek kalıyor evde gündüzleri işde olucak akşam ları evde oluyor o bakar benim bubişde kelime öğreniyor hep tabi kuşa farklı kelmede öğrete de bilir :D

muhabbet kuşlarının sahiplerinin klasik sounları :D :D

Evde yalnız bırakmak iyi değil tek kuşu, iyi bakabilecek biri varsa ona vermeniz daha iyi olur.

komşunuzun en az sizin gibi bakması lazım.eve gelip evi havalandırması lazım.kuşun yemini hergün tazelemesi lazım.bunları yapacaksa komşun baksın.yoksa kuş havasızlıktan telef olur

mubişim i arkadaşa bırakayım ozaman oda tek kalıyor akşam ları eve geliyor inşaallah bana küsmez şaşkın ya aslında hiç içim elvermiyor başkasına vermek gözümden sakınıyorum acaba konuşmaz mı bana küsermi diye kara kara düşünüyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:34 --

komşunuzun en az sizin gibi bakması lazım.eve gelip evi havalandırması lazım.kuşun yemini hergün tazelemesi lazım.bunları yapacaksa komşun baksın.yoksa kuş havasızlıktan telef olur

akıllı yemlik var kafeste yem fazla sorun olucağını sanmıyorum gün içerisinde gelip baksa komşum ve kafese hiç koymadım ama aynalı salıncak koysam onla vakit geçirse 15 gün için bi sorun olurmu sıkıntı komşum kuştan korkuyor salamaz kafesten havalndırır evi hergün gelip suyunu yemini bakacak bide suyunu tazeleyecek

Son düzenleme:
Geri