Karadeniz Pet

Petshop gerçeği hürrem hasta :(

Ercan YAŞAR

Onursal Üye
merhaba

dün nijer almaya girdiğim petshop da aşık olup aldığım hürrem hakkında bir konu açmıştım.

petshopdan alırken ve ilk geldiğinde gayet normaldi durum. sabah bir anda kabarmış kursağı bomboş ve ishal olmuş durumda buldum. canlılara bir mal gibi bakmadığımdan petshop a geri iade edip ölüme terketmektense bu canı direk kafesini ayırıp yere ve yemliklere yem koyup mama hazırlayıp suyunada gidip avisol alıp tecrite aldım.

mamasınada avisol kattım suyu içmeme durumuna karşı.

geçen iki saat içinde biraz kendini toparladı yerdeki yemlerden ve mamadan yiyerek.

hatta artık yemlie çıkıp diğer kuişlara ses vermeyede başlar. ve umarım bi an önce toparlar. petshop a geri vermeye gönlüm razı olmazdı bu canı.

demem oki ne kadar sağlıklı durusa dursun petshop da çok dikkatli olmak lazım. bi kafeste 100 kuş tıkış tıkış. kursağı bomboştu kimbilir ne kadar zamandır yem yememişti.

sesini duydukça keyfim yerine geliyor umaım en yakın zamanda tamamen iyi olur ve süleymanına kavuşur.

lütfen petshopdan kuş alırken dikkatli olalım ve hiç bir canlıyı mal olarak görüp ölüme terketmeyelim.

Petshopcuları buyuzden ölduresim geliyor.onlar işin ticaretindeler.hepsini toplayıp bir kafese koycan yemlikleride cikarcan.

Petshopcuları buyuzden ölduresim geliyor.onlar işin ticaretindeler.hepsini toplayıp bir kafese koycan yemlikleride cikarcan.

ne yazık ki öyle işallah bi an önce toparlarda bir canı petshop dan kurtardığım için mutlu olurum. belkide bu yüzden geldi banada bilinmez :) denizli de üretici olmadığından petshopa muhtaç herkes asıl acı konu bu

evet petshopcular ticari amaçli siz her şeyi satmaya çalişirlar mahllenizdeki kuşculardan alirsaniz daha iyi olur diye düşüyorum kuş ve diger eşyalari. cunki onlarda hobi olarak satiş yapiyor. ve ben 30 tl lik kuşudan 22 tl ye almiştim bizim mahallediki kuşu ama bunu pet soplarda yapmak mumkun deil.

ne yazık ki öyle işallah bi an önce toparlarda bir canı petshop dan kurtardığım için mutlu olurum. belkide bu yüzden geldi banada bilinmez :) denizli de üretici olmadığından petshopa muhtaç herkes asıl acı konu bu

Ayni olay benimde basima geldi. denizlide bu is skntili

Bende yaklaşık 2-3 aydır kuş arıyorum düzcede hobiciden bulamadım geçen hafta balıklara yem alırken kuş gördüm sizin gibi bende çok beğendim aldım benimkide ilk günlerde yem yemedi halsizdi şimdi baya düzeldi alıştı bana inşallah sizinkide düzelir

evet petshopcular ticari amaçli siz her şeyi satmaya çalişirlar mahllenizdeki kuşculardan alirsaniz daha iyi olur diye düşüyorum kuş ve diger eşyalari. cunki onlarda hobi olarak satiş yapiyor. ve ben 30 tl lik kuşudan 22 tl ye almiştim bizim mahallediki kuşu ama bunu pet soplarda yapmak mumkun deil.

mahallle kuşcusu daha berbat burda pislik içinde kuşlar

daha berbatmi sen istanbul avcılara gel gör bakalım pethop culardaki kuşlardan daha sağlıklı oluyolar cunki adamlar kendileri uretiyor coğu kuşlari.

cem ben istanbulda değilim denizlideyim. ve denizliden örnek verdim. 30 yıldır istanbul da yaşıyordum evet ama burası denizli yazıları biraz anlayarak oku senin mahalle kuşcuna bi laf etmedik.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:49 --

petshoptan kuş almaya her zaman karşıyım

seçenek kalmayınca mecbur kalıyorsun denizlide üreticiler ankara istanbul kadar yoğun değil. malum her üretici de ulaştıramıyor küçük şehirlere kuşları

sizde haklısınız bursadada çok üretici bıraktı üretımı istanbulla izmir bide ankarada çok var

Petshoplarda sürekli denetim olmalı sağlıksız koşullarda satış yapanlara yüksek cezalar kesilmeli hatta kapatılmaları gerekli.Bu cezalardan korkup sadece hayvan ürünleri satışına yönelirler böylece.

cem ben istanbulda değilim denizlideyim. ve denizliden örnek verdim. 30 yıldır istanbul da yaşıyordum evet ama burası denizli yazıları biraz anlayarak oku senin mahalle kuşcuna bi laf etmedik.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:49 --

seçenek kalmayınca mecbur kalıyorsun denizlide üreticiler ankara istanbul kadar yoğun değil. malum her üretici de ulaştıramıyor küçük şehirlere kuşları

ben etin demedimki hemen gerginlik yaratmak için böyle mesaj yaziyorsun ama senın tuzana düşmicem petshopculardan alma mahalle kuşcularından alma nerden alacak bu insanlar kuşlari. mahalle kuşculari daha iyi ve onlarin %90 nın kendi üretim haneleri var.

ben etin demedimki hemen gerginlik yaratmak için böyle mesaj yaziyorsun ama senın tuzana düşmicem petshopculardan alma mahalle kuşcularından alma nerden alacak bu insanlar kuşlari. mahalle kuşculari daha iyi ve onlarin %90 nın kendi üretim haneleri var.

cem ne tuzağı güldürdün şimdi beni cidden. neyse yorum yapmayalım daha iyi özellikle konularıma yapma yeter. çoğu zaman anlamadan yazdığını ve anlatmak istediğini anlatamadığını düşünüyorum.

saygılar.

Arkadaş canlı hayvan satmanın bir şartı şurtu eğitimi vs olmalı can emanet ediyorsun bunlara adamlar köşe başı büfe gibi açıyorlar yem mama vitamin hak getire.
Adam mesela bıldırcın satıyor pislik içinde altta ölenler var üstüne basıyor diğer kuşlar adamın umrunda değil.neler var neler

Geri