Karadeniz Pet

Petshopçuların önerdiği kuşu almayın

MigdesiOlanKus

Meraklı Üye
Merhaba,

Geçen hfta pazartesi 1 adet sultan papağanı sahiplendim petshopçunun önerdiği kuşu kuşu eve getirdim 1 hafta sabahtan aksama kadr yem yiyip uyudu. Elimi kuşa yaklaştıruyorum kuş tepki vermiyor kuşu elime aldım göğüsü dışarı çıkmış kemiği dışarda duruyor. Araştırmalarıma göre kuşta kuruma varmış neyse kuşu aldım tekrar farklı bir petshopa gittim 50 tl vererek tekrar petshopçunun önerdiği sağlıklı diye başka bir kuş aldım kuşu eve getirdim ve bi baktım ön tırnağı yok kuş çok korkak 3 gün kaldı hala bi alışma yok elimi kafese yaklaştırınca içerde çırpınıyor artık kuşa ne yaptılarsa. Neyse söylemeye çalıştıştığım petshopçuların önerdiği kuşları almayın. (ki ben çok titizimdir kuşta hafif bi duruş bozukluğu olsa bile almam o derece)

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üzücü bir tecrübe olmuş. Umarım istediğiniz gibi bir kuş bulursunuz veya aldığınız kuşu istediğiniz şekilde eğitebilirsiniz.

o sıkıntı bendede var,aldığım kuş erkekti dişi çıktı,kanadı düşük ve hasta çıktı

Merhabalar, ben Sultan Papağanı beslemiş birimiyim... PetShop , Eminönü ve Evde Hobi amaçlı beslenen yavrular almış yarı Üretici yarı Hobici bir arkadaştan Kuşlar almıştım. Üretici değilseniz(Damızlık vs aramıyorsanız ) ...Evde Sultan Papağanı beslemenin zevkine varmak istiyorsanız...
1- Eminönünden kesinlikle uzak durun.( Yavrudan İthal gelir 50 - 60 kuş sıkış tıkış , tam anlamıyla Yabani olurlar )
2 - PetShoplara sadece arada bir iyi Kuş düşer. İyi takip ederseniz bulabilirsiniz.
3 - Üreticilerde veya Hobi amaçlı beslenip yavru alan kişilerde iyi kuş olur.Hem Ev ortamına hem İnsanlara alışık olur.Bunlardan aldığınız kuşun tadından yenmez :)

Sultan Papağanı forumlarında bu tip satışlar bulabilirsiniz...Fiyat olarak 20 - 30 TL fazla verin... Evinizin bir üyesi olacak kuşa sahip olursunuz...

Geri