Karadeniz Pet

Sabrım Kalmadı :@

calculus07

Meraklı Üye
artık sinirlenmeye başladım gerçekten bu zamana kadar hiç bir kuşumuz ne elimize alıştı ne de konuştu çünkü hep kazıklanıyorduk 1 yaşında dişi kuşu alıyoduk saf gibi gelde eğit baya bi sinir olurum onun için boyle ele alışkın konuşan kuşu olanlara neyse en sonunda geçen cumartesi yavru erkek ingiliz kuş aldım fotosunuda koymuştum hatırlıyosanız bugun dışarı saldım tabloya konuya saate konuyo sinirlendm birde burda gelip yok 3. gün kuşu alalı elime geliyo omzuma geliyo diyenlere sinirlendm :mad: bende nereye gittyse elimi uzattım uçurdm taki yorulana kadar bitek elime omzuma gelnce dinlenmesine izin verdim 5 dk duruyodk oyle sonra yine uçuyodu kafese girmiyo birde ş,mdi mecburen elime alıp soktum kapıyı bulmaya çalışyo falan giremiyo yem yedi hemen grince doğru yoldamym sizce ne yapmam lazım ?

yorulduktan sonra kafese sokmak yerine eline yem döküp elinle beslemeye çalışabilirdin daha çabuk alışıyorlar sana zarar gelmeyeceğini anlıyorlar.

bende aynı şekilde yem yediremiyordum kuşa sonra ballı kraker taktım kafesine hoşuna gitti kafesinden çıkardım elime koydum krakeri elimden yemeye alıştı böylece.. sende neyden hoşlandığını bulabilirsen onunla yaklaşmayı dene kendisine yeşillik olur kraker olur.

bende aynı şekilde yem yediremiyordum kuşa sonra ballı kraker taktım kafesine hoşuna gitti kafesinden çıkardım elime koydum krakeri elimden yemeye alıştı böylece.. sende neyden hoşlandığını bulabilirsen onunla yaklaşmayı dene kendisine yeşillik olur kraker olur.

birde o krakere zararlı diyolar bende ondan takmadım yoksa çok seviyor onu kuşlar

bende zararlı olduğunu sonradan duydum zaten ama yeşilliğe hayr demezler istiyosan onu dene bir de

Korkmayin hocam ben 2. Gun saldim yemleri 2 SAATLİGiNE al yemi gister bekle atmaca gbi gelir :D ama inatciysa isin biraz zor

Geri