Karadeniz Pet

Sadece aspur yiyo ömrünce sıkıntımı ?

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Başka yemleri kıramıyor. 42 günlük. Ömür boyu aspur yese nolur. Hergün uçururum kilo alır diyosanız. Ama aspurun besin değeri yetermi ki ?
Babasını dövdü ayırmıştım 32 günlükken.

Son düzenleme:
babasınımı dövdü :D bence alısır yanı normal yemede karıstırın aspurla ilk başlarda sonra normal yem verin

Merhaba. Benimki de vitakraft yemiyor diye aspur almıştım onu yiyor. Ne gibi zararı var aspurun?

ayıklanmış yemle normal yemi karıştırıp ver kendi kendine öğrenir.boş kabukları görünce ayıklanmışı verme.bu arada tek düzen yemek hiç bir canlı için iyi değildir

benım kus da sadece aspur yıyordu bende aspuru kaldırdım normal ad darı ve sarı darı verdım 3 gundur takıp edıyorum ılk gunler az yedı sonra sonra yemeye basladı ve aspur kadar yıyor yaklasık 1 ay gecsın sonra aspur ıle karısıtırıp verıcem bakalım karısık yıyecek mı yoksa sadece gene aspuru mu yıyycek aspurun kabugu kolay kırıldıgı ıcın aspuru tercıh edıyolar kuslar ama gene de tek cesıt ıyı deıldır karısık yemelerı lazım. sizde benım taktıgı uygulayın ama takıp edın eger yemezse gerı aspura dönersınız.

Ben bir hafta daha aspur yemesine müsade edip sonra vitakraf ile karıştıracağım.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

70 civarı

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Benim kuşum da 1,5 aylıkken daha yeni aspur yemeyi öğrenmişti. Normal yemi karıştırın yer zamanla. Ama ömür boyu aspur asla yeterli değildir. Zararlı bir besin de değildir tabiki aksine faydalı mutlak verilmesi gereken besindir ama yeterli değil. Bizim sadece et veya sadece sebze yememiz gibi.
Kuşlar için kendi yemleri bile yeterli değildir hatta. Meyve sebzelerden vitamin alması lazım. Şimdi demeyin benimki yıllardır yemiyor hiçbişe olmadı. Sağlıklı beslenme var sağlıksız beslenme var. Bünye meselesi. Hiçbişey yapmazsa kuşun ömrünü kısaltırsınız.

Geri