petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sadece aspur yiyo ömrünce sıkıntımı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Başka yemleri kıramıyor. 42 günlük. Ömür boyu aspur yese nolur. Hergün uçururum kilo alır diyosanız. Ama aspurun besin değeri yetermi ki ?
    Babasını dövdü ayırmıştım 32 günlükken.

#1 ab301, 17 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 17 Temmuz 2014
  2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    babasınımı dövdü :D bence alısır yanı normal yemede karıstırın aspurla ilk başlarda sonra normal yem verin

3. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba. Benimki de vitakraft yemiyor diye aspur almıştım onu yiyor. Ne gibi zararı var aspurun?

4. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    ayıklanmış yemle normal yemi karıştırıp ver kendi kendine öğrenir.boş kabukları görünce ayıklanmışı verme.bu arada tek düzen yemek hiç bir canlı için iyi değildir

5. Ahmet Behçet

benım kus da sadece aspur yıyordu bende aspuru kaldırdım normal ad darı ve sarı darı verdım 3 gundur takıp edıyorum ılk gunler az yedı sonra sonra yemeye basladı ve aspur kadar yıyor yaklasık 1 ay gecsın sonra aspur ıle karısıtırıp verıcem bakalım karısık yıyecek mı yoksa sadece gene aspuru mu yıyycek aspurun kabugu kolay kırıldıgı ıcın aspuru tercıh edıyolar kuslar ama gene de tek cesıt ıyı deıldır karısık yemelerı lazım. sizde benım taktıgı uygulayın ama takıp edın eger yemezse gerı aspura dönersınız.

6. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Ben bir hafta daha aspur yemesine müsade edip sonra vitakraf ile karıştıracağım.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

7. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende öyle yapayım. Kaç günlük seninki

8. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    70 civarı

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

9. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benim kuşum da 1,5 aylıkken daha yeni aspur yemeyi öğrenmişti. Normal yemi karıştırın yer zamanla. Ama ömür boyu aspur asla yeterli değildir. Zararlı bir besin de değildir tabiki aksine faydalı mutlak verilmesi gereken besindir ama yeterli değil. Bizim sadece et veya sadece sebze yememiz gibi.
    Kuşlar için kendi yemleri bile yeterli değildir hatta. Meyve sebzelerden vitamin alması lazım. Şimdi demeyin benimki yıllardır yemiyor hiçbişe olmadı. Sağlıklı beslenme var sağlıksız beslenme var. Bünye meselesi. Hiçbişey yapmazsa kuşun ömrünü kısaltırsınız.

Sayfayı Paylaş