Karadeniz Pet

Salmada üretim için destek

• Konbuyu başlatan Özgür+
  • Başlangıç tarihi
Ö

Özgür+

Guest
Arkadaşlar bildiğiniz gibi salmam bitmek üzere

http://www.muhabbetkusu.com.tr/kendin-yap-sistemler-diy/adim-adim-salma-yapimi-23855.html

salı-çarşamba gününe hazır olucak .

içinde kuş üretmek istiyorum 2 çift kuş koyucam. fakat durum şöyle bende 1 tane yerli dişi var ona eş alınıcak ve 1 çift daha kuş alınıcak .

alıcağım 3 kuşun 2 si çift 1 ini normal erkek düşünüyorum . çiftlerden önceden yavru alınmış olması mı daha iyi yoksa 3 kuşu da çift tutmamış mı almalıyım ?

umarım aklımdakini anlata bilmişimdir .

Ayrıca 1 çift kuş salmada çiftleşirmi ?

koca kafeste 1 çift kuşun çiftleşeceğini pek düşünmüyorum .

Salmada üretim için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Ustalardan yardım bekliyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben de salma yaptım ama yavruları içine koydum çünkü çift kuşları içine koyun ca çok büyük kavgalar çıka biliyor veya bir birlerinin yumurtasını kırabiliyorlar yavrular büyüdüğü zaman böyle sorunlar yaşanmıyor

Normali hazir takim her zaman icin iyidir. Salmada yuva kavgasi, es kiskanma vb. Olumsuzluklar gorulebiliyor.

ben de salma yaptım ama yavruları içine koydum çünkü çift kuşları içine koyun ca çok büyük kavgalar çıka biliyor veya bir birlerinin yumurtasını kırabiliyorlar yavrular büyüdüğü zaman böyle sorunlar yaşanmıyor

Normali hazir takim her zaman icin iyidir. Salmada yuva kavgasi, es kiskanma vb. Olumsuzluklar gorulebiliyor.

peki benim dişinin yanına erkek alsak salmada sadece onlar olsa çiftleşirlermi ? büyük kafeste çiftleşme zor olur diye duymuştum ?

Uretim tecrubem yok ama salmada hangi disinin hangi yuvaya ait oldugunu cozmekte sorun yasayabilirsiniz. Bildigim kadariyla yeterki es tutsun ciftlesme her yerde olur.

ustalarımız yardım eder heralde :)
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
[MENTION=6728]Mehmet ÖZEL[/MENTION]
[MENTION=5926]paşa66[/MENTION]
[MENTION=8400]Ahmet Behçet[/MENTION]
[MENTION=9656]Kalender Güler[/MENTION]

Valla eş tutarlar ve yavru büyütmeye karar verirlerse salma değil amazonda olsa fark etmez onlar için. Ama öyle rastgele kuş alıp eş tutturman çok düşük olasılık.

Son düzenleme:
sallmada kuş bakıcaksan dişi kuş sayısından daha fazla yuvalık tak ve yuvalıkları taktıktan sonra başka kuş salmaman lazım salmaya kuşları salmaya saldıktan 1 hafta sonra tak yuvalıkları

Salmada üretim işi biraz sıkıntılı kuşları aynı anda atarsan kavga ihtimali azalır, yinede kuluçka zamanı kavgalar yumurta kırmalar olabilir tabi ki.

Bu arada usta değilim henüz.

sallmada kuş bakıcaksan dişi kuş sayısından daha fazla yuvalık tak ve yuvalıkları taktıktan sonra başka kuş salmaman lazım salmaya kuşları salmaya saldıktan 1 hafta sonra tak yuvalıkları

Salmada üretim işi biraz sıkıntılı kuşları aynı anda atarsan kavga ihtimali azalır, yinede kuluçka zamanı kavgalar yumurta kırmalar olabilir tabi ki.

Bu arada usta değilim henüz.

evet dişi sayısı erkek sayısından fazla olmalı diyolar . yuvalık sayısı da dişi sayısından fazla olmalı diyolar :)

tek çift beslesek nasıl olur acaba önceden 1 çiftim vardı geniş kafeste yavru alamadım sanırım sorun erkekdeydi :)

bu koca salmada 1 çift kuş çiftleşirmi ? en merak ettiğim soru bu .
ayrıca yavrular yuvadan atlayıp yem kırmayı öğrendikten sonra bile kafesden ayrılmayacak .

erkek kuşumu neye göre almalıyım ? üreticiden almayı düşünüyorum dişi kuşum henüz kızışmış değil .

iyi anlaşmaları için vb.

evet dişi sayısı erkek sayısından fazla olmalı diyolar . yuvalık sayısı da dişi sayısından fazla olmalı diyolar :)

tek çift beslesek nasıl olur acaba önceden 1 çiftim vardı geniş kafeste yavru alamadım sanırım sorun erkekdeydi :)

bu koca salmada 1 çift kuş çiftleşirmi ? en merak ettiğim soru bu .
ayrıca yavrular yuvadan atlayıp yem kırmayı öğrendikten sonra bile kafesden ayrılmayacak .

erkek kuşumu neye göre almalıyım ? üreticiden almayı düşünüyorum dişi kuşum henüz kızışmış değil .

iyi anlaşmaları için vb.

Kuşlar kendini hazır hissettiğinde tabi ki çiftleşir büyük kafeste olması önemli değil.

Erkek kuşuda dişi kuşunla aynı yaşta yada 1-2 ay büyük alabilirsin, ama boyut olarak mutlaka dişiden biraz iri olmasını tavsiye ederim.

Kuşlar kendini hazır hissettiğinde tabi ki çiftleşir büyük kafeste olması önemli değil.

Erkek kuşuda dişi kuşunla aynı yaşta yada 1-2 ay büyük alabilirsin, ama boyut olarak mutlaka dişiden biraz iri olmasını tavsiye ederim.

Valla eş tutarlar ve yavru büyütmeye karar verirlerse salma değil amazonda olsa fark etmez onlar için. Ama öyle rastgele kuş alıp eş tutturman çok düşük olasılık.

Peki arkadaşlar 2 çift olsa 1 erkek çiftleşirken diğer erkek onu rahatsız edermi bundan korkuyorum ?

salma işine hiç girmeyin.. salma icin cok takım olması gerek.. 1-2 cift icin ideal bir kafes işinizi daha iyi görür.. amaç kusların birbiri ile ilgilenmesini saglamak olmalı.. koca salmaya 2 cift kus atarsınız 6 ay gecse de yavru alamayabilirsiniz.

salma işine hiç girmeyin.. salma icin cok takım olması gerek.. 1-2 cift icin ideal bir kafes işinizi daha iyi görür.. amaç kusların birbiri ile ilgilenmesini saglamak olmalı.. koca salmaya 2 cift kus atarsınız 6 ay gecse de yavru alamayabilirsiniz.

sizce yükseklik 50 genişlik 60 derinlik 40 olan bir salmaya yavru alabilmek için kaç kuş atılabilir ?

sizce yükseklik 50 genişlik 60 derinlik 40 olan bir salmaya yavru alabilmek için kaç kuş atılabilir ?

50 80 40 lık olanlardan alın, 2 cift kusu bakar.. digeri dar oluyor kuslar rahat edemez.

1 cıft kuş kayabılırsınız bu olculerdekı bır kafese

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:13 -->-> Daha önceki mesaj 01:12 --

ustalar daha iyi bir tabi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki arkadaşlar 2 çift olsa 1 erkek çiftleşirken diğer erkek onu rahatsız edermi bundan korkuyorum ?
evet ediyorlar ama olumlu bir tarafıda var bunun öteki erkek çiftleşmeye devam edip kuşu dölleye bilir ve değişik renklerde yavru alabilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:24 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

ben şimdi 50 60 40 lık kafese 3 takım kuş koymak istiyorum ama :D

çok fazla 3 takım o kafesi ortadan bölüp en fazla 2 takım baka bilirsin kuşların iriyse tek takım

Geri