Karadeniz Pet

Sevilmeyi anlamıyor

Betulm

Yeni Üye
Kuşum bana alışık, kuş sevme taktiğini de biliyorum fakat kuş sevmeye çalışınca parmağımı uzattığım gibl öbüründen öbür parmağıma atlıyor. Bir kere de gagasıyla ısırmaya çalıştı kızdım bayağı alışmasın diye. Ama ben bu kuşa sevilmeyi nasıl öğretebilirim yahu yardım lütfen.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşunuz dişi ise böyle yapması normaldir benim dişi kuşumda aynısını yapıyordu.Eğer erkekse karakteri öyledir her kuşun karakteri farklı oluyor bazılar kendilerini sevdirtir bazıları sevdirtmez huy meselesi.

Kuşunuz dişi ise böyle yapması normaldir benim dişi kuşumda aynısını yapıyordu.Eğer erkekse karakteri öyledir her kuşun karakteri farklı oluyor bazılar kendilerini sevdirtir bazıları sevdirtmez huy meselesi.
Emin olun bundan önceki kuşum (dişi)beni hiç sevmiyordu ama alışık olmasıyla beraber kendini sevdiriyordu. Bu kuş erkek ve böyle. Ama karakteri öyleyse yapacak bir şey yok onu zorlayamam.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siz tatlı sözlerle uğraşmaya devam edin tabi belki zamanla anlar :)

Selamlar... Şuan size ne kadar alışkın bilemiyorum. Tek yol var! Kusu tutunca sakin mi? Sakin değil ise Kusunuzu tutun ve sakinleşene kadar bekleyin sakinlestikten sonra gagasinin sag alt ve sol altında beneklerinin olduğu yeri yavaşça önce aşağıdan yukarı doğru armağınız tüyünün arasına girsin ve sonra sağa sola kasiyarak alıştıra bilirsiniz. O kendi kafasını döndürerek diğer tarafınida kasittiracaktir. Kusu fazla zorlamadan aralıklarla tekrarlayin. İşin sonunda o, kaşısın diye surekli yanınıza gelir. Fotoğraf atabilirmisiniz. Renkten karakterleri birbirine yakındir Erkeklerde.

Böyle sarı kuyruğunun üstünde de hafif yeşillik var
5fbf2ac51764fc8261abd2d09f182e0e.jpg

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Selamlar... Şuan size ne kadar alışkın bilemiyorum. Tek yol var! Kusu tutunca sakin mi? Sakin değil ise Kusunuzu tutun ve sakinleşene kadar bekleyin sakinlestikten sonra gagasinin sag alt ve sol altında beneklerinin olduğu yeri yavaşça önce aşağıdan yukarı doğru armağınız tüyünün arasına girsin ve sonra sağa sola kasiyarak alıştıra bilirsiniz. O kendi kafasını döndürerek diğer tarafınida kasittiracaktir. Kusu fazla zorlamadan aralıklarla tekrarlayin. İşin sonunda o, kaşısın diye surekli yanınıza gelir. Fotoğraf atabilirmisiniz. Renkten karakterleri birbirine yakındir Erkeklerde.
Teşekkür ederim deneyeceğim bugün.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Bu kuşun erkegi vardi bende kendini kopek gibi sevdirirdi. Elimden hic kacmazdi. Ama bebek ken geldi bana elimde uyurdu. Simdi yesil bir disi kusum var yaklasik 3 aylık o da cok uysal zorla bana kafasini kasitir. O da elimden korkmaz. Bence kusun karakteri ile alakalı.

Kuşu sevmek için onu sıkıştırmayın çok zorlamayın sizden soğuyabilir. Yavaş adımlarla ilerleyin. Dendiği gibi kişilikle de ilgili.

Geri