petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sevo'nun derdi.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sevtap DERİN tarafından 14 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Sevtap DERİN

Arkadaş bu kuşta yumurta yokta bende mi var?!! 9 gündür günde 2-3 defa çiftleşip duruyorlar, popo şiş, tüyler nakavkt, yuvada 10 numara vakit geçiriyor +yuvaya tüy bırakma var. Niye bu hala yumurtlamıyor? :( Babam en az 4-5 gün içinde yumurtlayacak diyor ama bekleyip duruyorum.

#1 Sevtap DERİN, 14 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Ekim 2013
  2. RAMAZAN

RAMAZAN Guest

sevtap kesin var yumurta kardeşim kuşlar aşagıda bi yerdemi duruyor yoksa dişi bırakmamaya inat etmiş olabilir yüksek bi yer daha iyi bildigin üzre. Bi sabır bakalım bayrama nasibiyle gelirler İnşallah.

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurta var gibi duruyo Sevtap. ama sende ne cektin be bu kustaan :D

4. Sevtap DERİN

Kuşlar masanın üstünde, yerde değil. Yuvaya giriyor ama sürekli yuvada. Bu odaya kimse girmiyor o yüzden buradalar, başka yüksek yer de bulamadım.

5. Sevtap DERİN

Var gibi değil Onur var var. :D Ama hala yumurtlamadı hanımefendi ancak yuvada takılsın dursun. :D

6. RamizAzeri

100de 100 yumurta var,huzursuz etme,her sey gayet guzel

7. Sevtap DERİN

Ay inşallah ama bir türlü yumurtlayamadı. :D

8. RAMAZAN

RAMAZAN Guest

dişinin bohçasını hazırla sevo demedi deme bayramda geliyor torunlar bak gör bayram 4gün diyeceksin ramazan demişti diye popoyuda unutma kuşun yardım edecegin bişi olursa atlama :)

9. Sevtap DERİN

Ya Ramazan inşallah ah ah valla bu güzel haberi bende vermeyi çok istiyorum. :( İnşallah tıkanma falan olmaz. Ay olsun daa yavrularım benden mutlusu olmaz. :D

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hala mı yumurta yapmadı :D yok artık daha neler 1yıl olacak neredeyse :p

11. Sevtap DERİN

Dalga geçme benimle daha dişinin isteğiyle çiftleşmeleri 1 hafta oluyor. :D

12. RamizAzeri

Disinin ilk deneyimimi?cok zaman ilk defa yumurtlayanda gec olur

13. Muratefil

Muratefil New Member

Beğenileri:
    0
    umarım bir arza çıkmaz eğer yumurta çıkmaz ise bir veterinere götür yada [YOUTUBE]D0px1-Ur7po[/YOUTUBE] bir bak bu videoya

14. Sevtap DERİN

Evet ilk defa. Galiba o yüzden bu kadar uzun sürdü. :(

15. Sevtap DERİN

Ya poposundaki şişlik normal. Böyle tıkanmalarındaki gibi garip bir şişlik yok. Şu an için her şey gayet normal. Ama eğer öyle bir şey olursa kendim asla yapamam direk veterinerin yolunu tutarım. :( İnşallah öyle bir şey olmaz ay içime kurt düşürmeyin. :(

16. RamizAzeri

Tamam geleck yolda,Ama kanarya vallahi beni muhabbet kuslari kadar hic bir zaman yormuyor,bende cildiriyorum

17. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ohoo benim kusların yavruları büyüdü yeni yumurta yaptılar onlardan da bugun yarın yavrular cıkar :D

18. Sevtap DERİN

Çok hainsin var ya. :D Ne yapalım bizde senin gibi bal yok. :D Arı kovanına düşmüşsün sen. :D

19. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bal mı yok öyle birsey :) maşallah de ;)
    Hem sen zaten kıskanmıyorsun ki artık :D

20. Muratefil

Muratefil New Member

Beğenileri:
    0
    Ablacım kurt falan düşmesin ben yumurtayı çıkaramıyor diye düşünmüştüm ama resimleri ayrıntılı ınceledım mumkunse popo kısmınında bır kaç resmini atarmısın ayrıca gayet sağlıklı,huzurlu bir havası var gibi. evde yüksek bir yere koymaya çalış ama 10 güne belli olur diyorum ;)

Sayfayı Paylaş