Karadeniz Pet

Sık nefes alıp verme

APEX

Meraklı Üye
Arkadaşiar
Daha onceden yazdığım gibi yeme düşmeden bir yavru edinmiştim
Aslında 5-6günü var daha yemi kormaya.

Cts aksamı getirtim be pazar sabahı ve bugün göfüyorum ki gagasını sçıp kapatarak nefes alıyor.
Bi yandan oyunbaz
Hasta diye düşünüyorum ama siz be dersiniz ?

Videolar

http://youtu.be/aO3d1rOJZxM

http://youtu.be/XdvEuaekpso

Arkadaki turuncu ekipman panel ısıtıcı.
Bu videodan 10-20 dk oncrsi dısarıya aldım çünkü acaba sıcaktan mı dedim ama nadiren tıs tıs gibi ses öıkartmaya başladı.

Şimdiden teşekkürler.

2.video da kuş kustu , sindirim de problem olabilir . Aspur mu veriyorsunuz yem olarak ? Ustalar da bir incelesin.

2.video da kuş kustu , sindirim de problem olabilir . Aspur mu veriyorsunuz yem olarak ? Ustalar da bir incelesin.

Vallahi normal olarak kabuksuz yem veriyorum.
Sıcak suda yumuşatıp sudan ayırım ıslak şekilde.
Tek korkum ise astım vs.

Dediğim gibi CTS aksa mgeitridim pazar günü fakettim ama elimden geleni yapıyorum.

mama resmi aşapıdaki linkte.

http://i.hizliresim.com/AAnr9v.jpg

Sorunuzun cevabını enbaşta kendiniz yazarak öztlemişsiniz,yuvadan atlamamış yem kıramayan bir kuş edinmek,muhtemelen aç ve susuz kalmış.

Birincisi Hasta oldugunu düşünmüyorum, ikinci videoda ise iyi bakmama ragmen mert arkadaşın dedigi gibi bir kusma göremedim, yem zannederek talaşla oynuyor olabilir, altından talaşı tamamen alın kabuklu yem dökün tabana kabuksuz yemle birlikte kabugunu kıramadıgında kabuksuzu yiyecektir ama talaşı alın.
Altlarında talaş iyidir fakat ana babanın besledigi durumlarda, aksi durum oldugundan yerden beslenecegi için dedigimi uygulayın kuşunuzun hasta oldugunu sanmıyorum.
Çünkü kuşunuz gelişim evresini bile tamamlamamış,hasta ve sorunlubir yavru zaten ölür 3 üncü haftasına giremezdi.
Erken alınan yavrularda bugibi sorunlar olasıdır.

Son düzenleme:
Hasta oldugunu düşünmüyorum, erken yuvadan alındıgı için muhtemelen açlıgından yapıyor, ikinci videoda ise iyi bakmama ragmen mert arkadaşın dedigi gibi bir kusma göremedin, yem zannederek talaşla oynuyor olabilir, altından talaşı tamamen alın kabuklu yem dökün tabana kabuksuz yemle birlikte kabugunu kıramadıgında kabuksuzu yiyecektir ama talaşı alın.
Altlarında talaş iyidir fakat ana babanın besledigi durumlarda, aksi durum oldugundan yerden beslenecegi için dedigimi uygulayın kuşunuzun hasta oldugunu sanmıyorum, erkek alınan kuşlarda bugibi sorunlarla karşılaşmak olası birhafta daha bekleseydiniz keşke.

Kardeşim haklısın.
Benim 1 hafta geç almamda fayda vardı ama bulunduğum şartlar icabı böyle oldu.
Üreticiden aldım dedim kimse almadan artı böyle olacağını düşünmemiştim daha önceden deneyimim vardı ama tabi her kuş aynı olmuyor elbette.
Umarım dediğiniz gibi astım vs yoktu yoksa gece uyumam yine bakarım.
Seviyorum keretayı .
Çok teşekkür ederim.Artık biraz kabuklu yem serpmenin vakti geldi.

Yeni atlayan yavrular bile yemlikten yemeyi bilemiyor yerden yemlenmek içgüdüsel yetişkin kuşlarbile yerden yemeye bayılır , susuz kalmış olma olasıgına karşılık çay kasıgı yada damla ucuyla su verin susuz kalmışsa belli edicektir.

kardeş sen o kuşa kafes al bulunduğu yerde hava sorunu yaşıyor. nedir o? aqvaryummu?

kardeş sen o kuşa kafes al bulunduğu yerde hava sorunu yaşıyor. nedir o? aqvaryummu?

Oyle dostum
akvaryum.
Burda genelde ufak kuşları muhabbet sultan vs küçük akvartum tazı kutucuklarda koyup içine arkasına panel ısıtıcı atıyorlar o yüzden bende oyle yaptım.
şu anda bulunduğum yer 0 veya -1,-2 gibi o nedenle bende biraz soğuk kapmasın diye kaygılandığımdan dolayı böyle alternatife yöneldim.
Yoksa kafesim var hatta can atıyorum koymak için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:23 -->-> Daha önceki mesaj 06:12 --

Yeni atlayan yavrular bile yemlikten yemeyi bilemiyor yerden yemlenmek içgüdüsel yetişkin kuşlarbile yerden yemeye bayılır , susuz kalmış olma olasıgına karşılık çay kasıgı yada damla ucuyla su verin susuz kalmışsa belli edicektir.

Uzerini açtım akvaryumun yem vs serptim aynı zamanda ıslak maması ve suda içinde ve akşama kadar o nefes alışı normale dondu ama tekrar nüksetti.

Bakalım.Inşallah akciğer vs solunum problemi yoktur.

açıkçası camın içinde beslenmesi doğru değil kendi cama vurup yaralayabilir

Geri