Karadeniz Pet

Sizce sorun ne olabilir arkadaslar?

E

edk

Guest
Arkadaslar 1 hafta once aldigim 35-40 gunluk yavru kusum normalde ucuyordu evin icerisinde, dun cikartmamistim kafesinden, bugunde ailem izinden geldigi icin kafesinden cikardim kusu bizim oglanin elinde dursun diye, ucmaya calisti havalanamadi yere dusuyor acaba kafesindeyken sakatlanmis olabilirmi? Kanatlarina bakiyorum anormal birsey yok, ucmaya calisip ucamadiginda sol kanadinda hafif dusukluk vardi ama suan durusu normal. Acaba bizimkilerin gelmesiyle yabancilik,korku yasamis olabilirmi? Kanatlarinda hicbir anormallik yok. Simdiden tesekkur ederim.
100c64cf788bbc84b811df7b94dafd05.jpg

72a5bd0117141e5089edca878b284afa.jpg

ab7572da4af186be44fff60fb423bff6.jpg

Yavru daha olur böyle sağlık durumunda sorun yok ise bir şey olmaz.

Insallah oyledir kalici birseyi olmasinda incitmemek icin elimden geleni yapiyorum zaten. Hatta buyuk tunegi kendi ellerimle yaptim diger ikisinide degistirecem :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

Baska yorumu olan arkadaslar yokmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Kimse yok galiba Tolga Keskin'den baska

İshali falan yoksa endişelenecek bir durum yok, yavru henüz daha.. gücünü toplayıp ucmaya baslar zamanla..

İshali falan yoksa endişelenecek bir durum yok, yavru henüz daha.. gücünü toplayıp ucmaya baslar zamanla..

Ishali filan yok ama cok yapiyor niye bende anlamadim, diskisi bazen sulu bazen normal oluyor, ilac almaya gittigimde yok demislerdi damla filan bende Levent arkadasin sordugu o yesil kutudaki kuma benziyen seyden almistim daha once ondan vardi kalmadi dedi petshopcu daha once bende oldugu icin onu koyuyorum yemlige

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

[MENTION=11362]edk[/MENTION] yeşil yemliğin içindeki kum mudur?
Ne marka kullanıyorsun?

Onu aldigimda satici kisi mineral filan demisti bende tam ne oldugunu bilmiyorum, sonradan ishal sikayeti icin ilac sormaya gittigimde bendeki olan seyi tarif etti elimizde kalmadi bitti dedi. Galiba onunla alakali birsey. Altta fotografi gonderiyorum kutusunun acaba nedir bileniniz vardir belki
8dc945a285b1dfadede018321b76644d.jpg

da1eb6e9d993a4686bfa81e8748a5b79.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kusum ishal olursa ne gibi seyler vermem lazim? Cunku burda bulamadim ilac filan sadece elimde bu var. Baska yerlerede bakarim gordugumde

Kuşun kakası çok koyu yeşil değilse çok fazla bişey yapmana gerek yok, kendi kendine düzelir. Sade kanarya yemi (aspur) verebilirsin yemine karıştırıp ya da ayrı yemlikte. Forumda patates haşlayıp verenler, suyuna çay, kahve karıştıranlar, pirinç haşlayıp suyunu verenler var.
Çok koyu renkse kakası kuş halsizse veterinere gösterin antibiyotik tedavi gerekebilir.
Geçmiş olsun.

Geri