petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sizce sorun ne olabilir arkadaslar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve edk tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. edk
    Gizli

edk Guest

Arkadaslar 1 hafta once aldigim 35-40 gunluk yavru kusum normalde ucuyordu evin icerisinde, dun cikartmamistim kafesinden, bugunde ailem izinden geldigi icin kafesinden cikardim kusu bizim oglanin elinde dursun diye, ucmaya calisti havalanamadi yere dusuyor acaba kafesindeyken sakatlanmis olabilirmi? Kanatlarina bakiyorum anormal birsey yok, ucmaya calisip ucamadiginda sol kanadinda hafif dusukluk vardi ama suan durusu normal. Acaba bizimkilerin gelmesiyle yabancilik,korku yasamis olabilirmi? Kanatlarinda hicbir anormallik yok. Simdiden tesekkur ederim.

2. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Yavru daha olur böyle sağlık durumunda sorun yok ise bir şey olmaz.

3. edk
    Gizli

edk Guest

Insallah oyledir kalici birseyi olmasinda incitmemek icin elimden geleni yapiyorum zaten. Hatta buyuk tunegi kendi ellerimle yaptim diger ikisinide degistirecem :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

Baska yorumu olan arkadaslar yokmu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Kimse yok galiba Tolga Keskin'den baska

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    İshali falan yoksa endişelenecek bir durum yok, yavru henüz daha.. gücünü toplayıp ucmaya baslar zamanla..

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    [MENTION=11362]edk[/MENTION] yeşil yemliğin içindeki kum mudur?
    Ne marka kullanıyorsun?

6. edk
    Gizli

edk Guest

Ishali filan yok ama cok yapiyor niye bende anlamadim, diskisi bazen sulu bazen normal oluyor, ilac almaya gittigimde yok demislerdi damla filan bende Levent arkadasin sordugu o yesil kutudaki kuma benziyen seyden almistim daha once ondan vardi kalmadi dedi petshopcu daha once bende oldugu icin onu koyuyorum yemlige

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:55 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

Onu aldigimda satici kisi mineral filan demisti bende tam ne oldugunu bilmiyorum, sonradan ishal sikayeti icin ilac sormaya gittigimde bendeki olan seyi tarif etti elimizde kalmadi bitti dedi. Galiba onunla alakali birsey. Altta fotografi gonderiyorum kutusunun acaba nedir bileniniz vardir belki

#6 edk, 30 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ağustos 2014
  7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  8. edk
    Gizli

edk Guest

Peki bu eger kus ishalse ishali giderirmi? Cunku 2 petshopa gitmistim birincisi yok dedi damla filan ikinciside bunu tarif etti elimizde kalmadi diye.

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
  10. edk
    Gizli

edk Guest

Kusum ishal olursa ne gibi seyler vermem lazim? Cunku burda bulamadim ilac filan sadece elimde bu var. Baska yerlerede bakarim gordugumde

11. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    aspur kullanın isahale iyi gelir

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Kuşun kakası çok koyu yeşil değilse çok fazla bişey yapmana gerek yok, kendi kendine düzelir. Sade kanarya yemi (aspur) verebilirsin yemine karıştırıp ya da ayrı yemlikte. Forumda patates haşlayıp verenler, suyuna çay, kahve karıştıranlar, pirinç haşlayıp suyunu verenler var.
    Çok koyu renkse kakası kuş halsizse veterinere gösterin antibiyotik tedavi gerekebilir.
    Geçmiş olsun.

13. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    birde ballı krakkeri kullanmayın ishal yapabılır

14. edk
    Gizli

edk Guest

Tesekkurler arkadaslar

Sayfayı Paylaş