Karadeniz Pet

Son yavrunun kursağı boş?

ROJİN DEMİR

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba, bizim kuşların 4 tane yavrusu var. 1 tane de yumurta var, muhtemelen o da dolu. Neyse, son yavru çıkalı 2-3 saat oldu. İlk baktığımda kursağı doluydu. Şimdi baktım diğer üç yavrunun kursağı tıka basa dolu, bununki bomboş. Çok sinirlerim bozuldu. Anne beslemezse evde şırınga falan var, ben besleyip altına koysam. Çünkü anne alıyor üstüne yatıyor yavrunun, ama sanırım diğer yavrular öne çıkıyor o minik aç kalıyor. Ne yapmalıyım sizce? Zaten baba kuşun durumunu biliyorsunuz veterinere götürdük onun stresi vardı, bir de bunu gördüm iyice sinirlerim bozuldu,günlük hayatım iyice aksadı.
Şu an 4 yavru var, onlardan biri,ikisi mutlaka ölür mü? Herkes öyle diyor, nasılsa dördü de yaşamaz diyor.

Doğada yaşayan kuşlar bunlar. Annesi besleyecektir bence. Doğadada , şırıngayla ağızlarına yemek verecek bir insan bulamazlar nede olsa :)

Bence de besleyecektir inşaallah 5 6 7 buyutenler var sizinkilerde buyur inşaallah çıkar çıkmaz yemeğe değil daha çok sıcaklığa ihtiyaç duyarlar

Timsahların 100 yavrusundan 90'ı ölürmüş ama mubişlerde hiç öyle birşey duymadım. Korkmayın bence. Her hayvanda olcak diye birşey yok. İllaki ölür diye kesin birşey söylenemez.

Bence de besleyecektir inşaallah 5 6 7 buyutenler var sizinkilerde buyur inşaallah çıkar çıkmaz yemeğe değil daha çok sıcaklığa ihtiyaç duyarlar
Ben biraz hafifçe öne doğru koydum onu. Yavrularına çok iyi bakıyor, kursakları hep dopdolu, şimdilik hiçbir sıkıntı yok. Ama herkes aynı şeyi söylüyor, aa ölür onlar dördü de yaşamaz diyorlar. Sinir oluyorum böyle ezberden konuşmalarına. Neyse bakalım yarın ola hayrola.

Timsahların 100 yavrusundan 90'ı ölürmüş ama mubişlerde hiç öyle birşey duymadım. Korkmayın bence. Her hayvanda olcak diye birşey yok. İllaki ölür diye kesin birşey söylenemez.
Haklısınız, hayır ölümlerine de hazırlıklı olmaya çalışıyorum ama yine de onlara ölecek gözüyle bakmak istemiyorum,iyice stres oldum. Büyüseler keşke bir an önce.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

Kursağa her baktığında tıka basa dolu olacak diye bir şey yok.
Kursağında gördüklerin muhtemelen sindirme geçti. Bir süre sonra yeniden beslerler.
Teşekkürler haklısınız. Öyle diğerlerinin yanında minicik kalınca kursağını da boş görünce korktum.

Siz ellemeyin yavruya zarar verirsiniz basınç uygularsiniz

Siz o strese girmeyin. Bi kaç haftaya büyürler zaten. Ölüp ölmemelerini o insanlar bilemez. Allah uzun ömürler versin kuşlarına İnşallah. Onların dedikleri hep ezberden dediğin gibi. Verdiğim örnekteki gibi bilgilere dayalı gidip her hayvanın öyle olduğunu düşünüyorlar :)

Geri