petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sonunda oldu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusufkral tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    slm kuşlarım yumurtladı ben evde yoktum geldimde baktım bu gün 2 tane yumurtlamış fakat erkekle çiftleşirken görmedim 2.yumurtayı yaparken yani görmemmem hemen hemen imkansıs cünkü kuşlar oturma odasında gece isik sönükken olmuş ola bilirmi birde bu hafta işik sabahtan akşama kadar acık duracak akşam çiftleşebilirmi

2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun umarım sağlıklı yavrular alrısınız

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ısık duzeni ıle oynamayın normal gun ısıgı alsın akşam olunca uyusun kuslar

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    allah her isteyene nasip eder inşallah

5. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Hayırlı olsun. Işık düzenini bozmayın kuşlar strese girip yumurtaları kırabilir.

6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yumurtalı kuşlarda önermem ama çiftleşen kuşlarda çiftleşme sıklığını artırmak için tavuk çiftliğinde kullanılan yöntemi kullanıyorum, tavuk çiftliklerinde günde iki defa yumurta almak için gece yarısı ışıkların açıldığını belli bir süre sonra tekrar kapatıldığını duymuştum, bunu kuşlarda denedim, bilindiği üzere muhabbet kuşları genellikle sabah erken çiftleşir, hava karardıktan sonra akşam saat 9 ve 12 civarında ışıkları açıp yarım saat sonra kapatıyorum, bu süreçte kuşların çiftleştiğini gözlemledim, yumurtalı kuşlar strese girebilir, yumurtalı çiftiniz varsa denemeyin, bu arada bir çok üretici kuşların uyku düzenini bozmayın deseler de ben faydasını gördüm diyebilirim...

Sayfayı Paylaş