Karadeniz Pet

Soru Sormak İsteyen

• Konbuyu başlatan Ayşegül YÜCEL
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son bir soru, kuşların ırkını söyleyebilir misiniz, kuşlar boyut olarak çok küçükler, ben yerli zannettim ama üretici Hollanda cinsi dedi.. Kafes ve yuva resimdeki gibi çok kirli,cevapların için çok teşekkür ederim...
k1uxg.jpg

Hollanda cinsi olabilir çünkü iriler baya maşallah... Bu arada kafes paslı gibi geldi bana zarar verir hayvanlara. Kum ve gaga taşı var mı kafeste, özellikle gaga taşı kireç taşı olduğu için yumurta döneminde önemli.

Hollanda cinsi olabilir çünkü iriler baya maşallah... Bu arada kafes paslı gibi geldi bana zarar verir hayvanlara. Kum ve gaga taşı var mı kafeste, özellikle gaga taşı kireç taşı olduğu için yumurta döneminde önemli.

kafes pirinçten yapılmış, paslı değil ama kirden paslı gibi görünüyor, kuşları rahatsız etmekten korktuğumdan kafesi silmedim...Kafese kum, gaga taşı ve mürekkep balığı kemiği taktım ama petshop'ta pek ilgilenilmemiş galiba sadece gaga taşını yiyor erkek, kum ve mürekkep balığı kemiğine dokunmuyor, dişi zaten yuvadan hiç çıkmıyor, arada sırada dışkılamak için çıkıyor, kuşlar daha önce beslediklerime göre çok küçük, daha önceki kuşlarım Hollanda cinsiydi (Jumbo değildi, emimin), bu büzden tereddüde düştüm, serçe kuşu kadarlar...Kuluçkadan aynı batında çıkan yavrular kendi aralarında çiftleşirler mi?

iyi günler kuşumu alalı 5 gün oldu ama odada başka çift kuşumda var birbirlrni görmüyolar ama seslerini duyuyorlar ben eğitmek istiyorum acaba aynı odada olmaları sorun olurmu ve kuşum hiç yem ymiyo yemlikten dışarıya atıyo :( ne yapmalıyım

Hocam geçenlerde evde 2,5 aylık yavru muhabbet kuşum öldü. Onun yerine başka bi yavru alıp eve götürdüm ancak bi sorun var. Ölen kuşum geldikten iki gün sonra hemen ele geliyodu kafese elimi sokunca elimi gagalayıp kafesten dışarı çıkmak istiyodu. Ancak aldığım bu kuş kafesin içinde sesi soluğu çıkmadan bekliyo. Eli uzatınca kaçmıyo ama ele gelmiyoda. Parmağıma alıp dışarı çıkarıyorum ancak tekrar kaçıp kafesten içeri giriyo. İlk kuşum olması münasebetiyle onun o davranışından sonra bu kuşum böyle yapınca çok tuhaf oluyor. Sizce nasıl bir eğitim yolu izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler

İyi akşamlar.
1- Hocam kuşa yumurta kabugu vermeli miyim vitamin acısından.(kaç günde bir)
2- Bide suluguna koyabileceğimiz vitamin var mı önerdiğiniz. Suyuna kaç günde bir atayım

merhaba kuşumun kafesinde ayna vardı şu anda çıkardım daha konuşmaya yeni alışacak onun konuşmasını etkilermi bide kuşum hep kafestemi olsun yoksa çıkarayımmı hergün belirli zamanlarda daha ilk kez kuş besliyorum ondan tecrübesizim yardımcı olursanız sevinirim...

Saldırı

benim 4 5 ay önce daha yavru aldığım dişi bi kuşum vardı baya bi alıştırdım kendime sonra 2 3 hafta arka arkaya tek başına yumurtlamaya başladı bende yanına erkek almaya karar verdim bi tane aynı kendisi renginden bi erkek aldım dişi olan baya bi kalıplı erkeğin yanında ve sürekli saldırıyor erkeği öldürecek korkusu ile ayırdım sizce ne yapmalıyım??

1 soruda ben sorabilirmiyim? 2 tane yumurta yumurtlamış muhabbet kuşu strese grip yumurtlamayı bırakır 3-4 gün aradan sonra tekrar yumurtlamaya devam edebilir mi??

Kızgınlığa bağlı olarak belki yatabilir ama yer değişikliği kafes yuva değişikliği vs. olursa ayları da bulabilir.

yardımm acil lutfen

İyi akşamlar ayşegul hanim. Benim size bir sorum olacakti. Kuşumun gagasınin etrafi oyulmaya basladi etleri gozukuyor o kısımın tuyleride dokuldu. Veterinere goturdum fakat emin olmayarak mantar olabilir dedi ve antibiyotik ile mantar ilaci verdi. Fakat 2 gun oldu kusta herhangi bir iyilesme yok. Tersine artti gibi. Ne yapmaliyim bu ne sizce acıl yardim edin lutfen. Tesekkurler..

Selam.benim ciftim var ve 1yas civari yada erkek biraz daha buyuk.byblar resmen asık ile masuk gibi sabahtan akdama kadar birbirlerini opuyor kasiyor besliyor ve hatta uyurlarken bile kafa kafa ya uyuyorlar..anlicagini ortam hazir..mamalari yemleri ve vitaminleri eksk olmuyor..erkek arada hatta bugun tam ustuste 5 defa bir ayagini atti disinin uzerine..ama sonuc yok lmuyor olmuyor olmuyor...bu olayi hizlandirmanin baska bir yolu varmi yoksa sabreden dwervis muradina ericekmi....

yardim lutfen

İyi akşamlar.Benim size bir sorum olacakti. Kuşumun gagasınin etrafi oyulmaya basladi etleri gozukuyor o kısımın tuyleride dokuldu. Veterinere goturdum fakat emin olmayarak mantar olabilir dedi ve antibiyotik ile mantar ilaci verdi. Fakat 2 gun oldu kusta herhangi bir iyilesme yok. Tersine artti gibi. Ne yapmaliyim bu ne sizce acıl yardim edin lutfen. Tesekkurler..

Arkadaşlar doğdum doğalı muhabbet kuşlarıyla iç içeyim. Annemin ben doğduğumda muhabbet kuşları varmış. Nerdeyse aile mesleği gibi :D Şuan 3 tane muhabbet kuşum var. Eğer sormak istediğiniz sorular varsa yardımcı olmak isterim tecrübelerimle...

Muhabbet kuşu üretimini yapmak kişiye ciddi bir gelir getirir mi?

Mesela 100 çift bir muhabbet kuşu ele alınırsa ??

Teşekkürler..

yumurta tıkanması için evde operasyon

2 yaşında muhabbet kuşumun yumurtası olduğunun farkına vardık. Bekledik yumurtlasın diye ancak 3 hafta geçmesine rağmen yumurtlamadı bende önce poposunu iyice zeytin yağı ile ovaladım yumuşatmak için, daha sonra yumurtanın elle çıkartılması ile ilgili video izledim ve kendim yapmaya karar verdim. İşlemi yaptım yumurta ince bir zarın içinde poposundan dışarı çıktı ancak zarda yumurta için delik yoktu. Zarı hafifçe yırtayım derken yumurta kırıldı ve yırtılan zardan yumurtanın kabuğunu ve içini boşalttım. Daha sonra poponun içinde kalan kısmını yerine ittim. Sabah uyanıp kuşa baktım çok halsiz duruyordu ve yaklaşıl 1 saat sonra da öldü. Sizce neden öldü açıklama yaparmısınız çok mu kötü bir uygulama yapmışım.

Acillll yardim Kusumun bu cuma yumurtlamasi gerekiyordu ama ortada yumurta falan yok yumurtladi da yedi mi yoksa yumurta tıkanması mı var nasıl anlarım?

Acillll yardim Kusumun bu cuma yumurtlamasi gerekiyordu ama ortada yumurta falan yok yumurtladi da yedi mi yoksa yumurta tıkanması mı var nasıl anlarım?

Cuma yumurtlayacağını nereden biliyorsunuz ki, her çiftleşen kuş kumurtlamaya biliyor

Cuma yumurtlayacağını nereden biliyorsunuz ki, her çiftleşen kuş kumurtlamaya biliyor

Bunu biliyorum ama gecen hafta cuma ciftlesmislerdi 1 hafta sonra yumurtlayacaklarini duydum ayrıca kanat ve kuyruk düşmüştü , yüzde çekilme vardı forumda ki arkadaslarda hamile demişti ne yapacağımı şaşırdım ne yapabilirim?????

Son düzenleme:
Bunu biliyorum ama gecen hafta cuma ciftlesmislerdi 1 hafta sonra yumurtlayacaklarini duydum ayrıca kanat ve kuyruk düşmüştü , yüzde çekilme vardı forumda ki arkadaslarda hamile demişti ne yapacağımı şaşırdım ne yapabilirim?????

yav sen bırak kendi haline her çiftleşen kuş yumurtlayacak diye bişi yok belkide çok rahatsız ettiğinden kuş yumurtayı eritti veya erkek dölleyemedi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri