Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kardeş öncelikle hayırlı olsun bir sorum olacaktı yavru muhabbet kuşlarında cinsiyet ayrımı için neler söylersiniz

Muhammet Bey iyi günler ben ela...

merhaba Muhammmet Bey...foruma az önce uye oldum...ismim ela...bir muhabbet kuşu almak istiyorum...jumbo çek ya da yerli hangisini önerirsiniz...3 yıl beslediğim muhabbet kuşu fıstık öldü...hiç durmadan konuşuyor üstümüzden inmiyordu...bize daha ilk ayı dolmadan alışmıştı...yine aynı şekilde alıştırıp konuşturabileceğim bir yavru kuş edinmek istiyorum...önceki aldığım yer izmirdeydi ancak şimdi bildiğim bir kuşçudan alacağım...komşularımdan biri jumbo besliyor ve inanılmaz tüy ile beraber inanılmaz kepek döktüğünü dolayısıyla temizliğinin çok zor oldugunu ve konuşmadıklarını söyledi jumboların...sizin de fikrinizi almak istedim...çekler konuşur mu ve alışması yerlilere göre daha kolay olur mu?cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum...iyi gunler...:confused:

Bir sorunum var şimdi biz enaz birbuçuk iki aylık cinsiyeti belli olmayan bi kuş aldık ama 2gun oldu bize karsı çok sessiz ve biz yanındayken kıpırdamıyor ses cıkarmıyoryemek su yk biz gidince gizli gizli yapıyor ele alınıyor ama istekli değil durgun ve parmağmı uzatınca ısırıyor neyapmalıyım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir sorunum var şimdi biz enaz birbuçuk iki aylık cinsiyeti belli olmayan bi kuş aldık ama 2gun oldu bize karsı çok sessiz ve biz yanındayken kıpırdamıyor ses cıkarmıyoryemek su yk biz gidince gizli gizli yapıyor neyapmalıyım

1-2 hafta içinde size alışır.şuan ortamı yabancıladığı için bu normaldir.

benimkininde kafesindeki 3.gunu ama cansız manken gibi kıpırdamı ve bişey yemio dun azıcık yedi o kadar parmağa çıkıo ama ilgisiz keyifsiz put gibi duruo öle tepkisiz...normal mi?

ben bi çift çekoslavak muhabbet aldım damzlık üretici bi abimizden kuşlar cok güzeller ama qeldi qeleli yem yemiyolar 5 gün oldu sürekli pinekliyolar ve hala korkuları var kuşlar ölcek günahına gircem die tedirgün oluom varmıdır bi çözüm yolu

merhaba bir sorum olucaktı ;
muhabbet kuşları urdan ölür mü ? veya bulaşıcımıdır ?

Hint bülbüllerinin yavrusunu alıp büyütsek petshoplar ortalama ne kadara alır ve cennet papağanının fiyatı nedir alırsak erkek mi kızmı daha iyi arkadaş olur

2 tane kuşum vardı biri mavi (erkek) diğeri yeşil (dişi).3 gün önce akşam saat 9 civarı kuşları seveyim dedim.sonra yeşil kuşumu elime aldım oda biraz karanlıktı kuşum birden uçmaya başladı.mutfağın ışığı açıktı kuşum bizim olduğumuz odanın kapısının 7-8 cm lik aralığından geçip mutfağa gitti normalde her gittiğinde balkon açık olsada buzdolabının üstüne konardı ama bu sefer öyle olmadı kuşum balkondan uçup gitti.bende sonra diğer mavi kuşumu balkona getirdim ötünce gelir diye.sonra aşağıya indim kuşumu ararken etrafa bakarken kuşumun ağaca uçtuğunu gördüm ve ağaca çıktım diğer mavi kuşum ötüyordu ama yeşil kuş ona gitmiyordu bende ağacı sallıyım dedim.ondan sonra da babam kuş uçtu dedi bende çok üzülerek eve gittim bir gece boyunca mavi kuşum dışarıdaydı ama gelmedi size asıl sorum şu:mavi kuşum tek kaldı üzülüyor gibi hep yeşil kuşu arıyor sizce alışırmı bu duruma ben ikinci bir kuş almayı düşünmüyorum sizce bişey olurmu

Benimde bir sorum olacaktı;

5 çift muhabbet kuşum var bunlardan 2 çiftimin yumurta ve yavruları var fakat şöyle bir sıkıntım var.Yavrular yumurtadan çıkıp 10-15 günlük olduklarında ölüyorlar.Bir türlü sorunun neyden kaynaklandığını anlamadım.Haftada 3 defa mamada veriyorum beslenmelerine sularına da dikkat ediyorum ama sonuç yine aynı.Sadece 1 tane yavrum kalmıştı canlı olarak bende tüm kuşlarımı sorunun bit, parazit olduğundan şüphelenip(Yuvada kırmızı ve siyah küçük hareketli varlıklar görmüştüm) kenetox ile ilaçladım 3 defa ( haftada 1) ayrıca yuvalıkları güzelce kazıyıp ilaçladım, tünekleri tüm aksesuarları güzelce yıkayıp onları da ilaçladım.Ayrıca bu 3 hafta içinde bi kaç kezde avisprey ile ilaçladım ama bugun baktıgımda son canlı yavrumun da öldüğünü gördüm

Sorunum nedir acaba nasıl tedavi edebilirim kuşlarımı? Lütfen yardımcı olur musunuz?

arkadaşlar buraya cevap veren yok malesef boşuna sormayın...

Onlaar siz görmediğiniz zaman yiyorlardır . 5 gün dayanamzlar açlığa .Yerlerini Yükseek sabit biryere koy Sıkıntı olmaz

benim kuslar iki yildir bende yemi kaliteli yerleri temiz gece isiktan ve sesten rahatsiz digil.bu gun degistirtim.birisi gok mavisi(erkek)digeri acik sari sirtinda yesil buyuk nokta var bunlari ne irki kirmasi oldugunu soyler misiniz bunlar ciflesirler mi yavrulari ne renk olur

Konu aç fotoğraf koy yardımcı olalım .

Arkdaşlar birşe sorucam ben aşağı yukarı iki buçuk aylık bir kuş aldım alalı daha 1 gün oldu insanı ısırmıyor kafese elimi soktuğumda kaçmıyorda uysal gibi görünüyor fakat kuş çok hareketsiz ve geldiğinden beri 24 saat geçti ama ne yem ne su hiç ama hiç yemedi içmedi neden acaba ayrıca dışkısı sulu çıkıyor biraz

Arkdaşlar birşe sorucam ben aşağı yukarı iki buçuk aylık bir kuş aldım alalı daha 1 gün oldu insanı ısırmıyor kafese elimi soktuğumda kaçmıyorda uysal gibi görünüyor fakat kuş çok hareketsiz ve geldiğinden beri 24 saat geçti ama ne yem ne su hiç ama hiç yemedi içmedi neden acaba ayrıca dışkısı sulu çıkıyor biraz

Hakan hocam öncelikle kuşunuz hayırlı olsun. Kuş bulunduğu ortamdan başka yere geçtiğinde çok değişik hastalıklarla ve yem yeme - su içmeme gibi durumlarla karşılaşıyor. Kuşunuzu 3-5 gün yukarı bir yere asın ve ilgilenmeyin, eğer tünekte duramıyor ise tüneği çıkartın kafesin altına yem dökün ve patetes haşlaması verin az miktarda, devamladığınızda bu olayı umarım iyileşir. Bir de vitamini ve mamasını eksik etmeyin, biraz ilgilenmeyin kendiliğinden iyileşir :) Cereyanda bırakmayın, bu arada cereyan olayına da taktım kafayı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri