Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selam arkadaşlar iki saat kadar önce 1,5 aylık erkek bir muhabbet kuşu aldım. petshoptan değil kendi evinde üreten bir tanıdığımdan. büyük bir kafeste aldım vitaminli suyu ve yavru yemi ayrıca gaga taşı var tünekleri var, rüzgar almayan aydınlık bir yerde fakat kuş sürekli kabarık duruyor elime alıyorum hiç tepki vermiyor ayrıca geldiğinden beri gagasını açıp kapatıyor sürekli uyku modunda nereye koyarsam orada kalıyor. acaba hasta mı sebebini merak ettim yardımcı olabilir misiniz acaba?

Kuşum sağlıklı mı

selam arkadaşlar kuşumun dışkı resmini yayınlasam bana bilgi verirmisiniz ? :confused:

merhaba.2 gün önce yavru bir muhabbet kuşu aldım.Daha uçamayacak kadar minik.Fakat sürekli uyuyor hiç canlı değil.Doğru dürüst yemek yemiyor ve su içmiyor.Her konulan yerde kabararak direk uyku moduna geçiyor.Bunlar yavru olduğu için normal mi yoksa bir sorun mu var.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

merhaba 10 gün kadar önce bir yavru muhabbet kuşu(20 25 günlük) aldım.kafasının bazı yerlerinde saç yoktu yaraya benzeyen bişeyler vardı.zamanla geçer diye düşündüm.ama hala geçmedi.bunun yanında kafesinde sürekli uyukluyor, benden hep kaçıyor, kaşıntı spreyini kullanmama rağmen sürekli kaşınıyor, durgun ve pek sesi çıkmıyor.mantar olabileceğini düşünüyorum sizce?

Slm toplam 5 tane muhabbet kuşum var 2si kendi yavrum erkeğin eşi öldü diye eş aldım ama hala eş tutmadılar yavruların 1 tanesine de eş aldım oda hala eş tutmadı kuşların hepsi çifthane kafeste bölmenin 1sinde 3 kuş var sorun olur mu.?Ve bölmeyi çıkarttığım zaman babayla yavru öpüşüyorlar yavrular 6cı aya girdiler birde kuşlarım tüyden yeni çıkmasına rağmen aşırı tüy döküyorlar bunun sebebi ne olabilir bit pire olduğunu zannetmiyorum çünkü kafeslerini devamlı temizliyorum ve vitamin olarak avivit b ve avisol kullanıyorum başka ne yapabilirim bazen de hapşırır gibi ses çıkarıyor erkek.

bilal abi ben kendime lutino cinsinden bir muhabbet kuşu aldım ama elime aldığımda elimi ısırıo bide çok feci verdiği acı yüzünden çığlık attıklarım oldu elimi delio resmen ben bu kuşu eğitmek istiom daha yavru nasıl bu huyusundan vazgeçirebilirim

öncelikle tüm www.muhabbetkusu.com üyelerinin ve tüm hayvan sevenlerin mübarek ramazan bayramını kutlarım.hocam sorum muhabbet kuşuma bebek maması (milupa), bebe bisküvisi karışımı verilirmi buna havuç ve yumurtada dahil bir yem

1-bende bir çft jumbo ve ingiliz olan kuşlarım var bunlar çiftleşme sonrası 2 adet yumurta yaptı tabi bizde ikide bir bakıyorduk yeni yumurta yaptımı diye ama ne oldu ise 2.yumurtadan sonra bir baktık kuş yumurtaları yuvadan atmış sonra bir daha ne yumurta yaptı nede çiftleşme gerçekleşti..sorun nedir.
2-Birde bu kuşlarımda sürekli Tüy değişimi oluyor bu nasıl önlenir..şimdiden teşekkürler cevaplar için.

gercekten cok iyi düsünülmüs bize yardımcı olan herkeze tesekkürler

mrb öncelikle iyi bayramlar
benim bi sorum olucaktı bu benim için önemli soru cünkü yeni muhabbet kuslarımı buna göre alıcam simdi bu dogadaki muhabbet kusları yeşil ya burdaki satılan yesil muhabbet kusları digerlerine göre daha dayanıklı yavruya daha iyi bakarlar dio cogu kişi öle söyledi acaba ölemi öteki renkteki kuslara göre

Mantar hastası olan muhabbet kuşum için neler yapmalıyım? Şu an ayaklarında birer tane tırnak var ve gagasının üstündeki tüyler dökülmeye başladı. Her gün gagasına ve ayaklarınaLamisil diye bir mantar kremi sürüyorum faydası olur mu? Başka ne yapılabilir yardımcı olabilseniz sevinirim.

Kolay gelsin siteye resim yuklemek istiyorum fakat bi turlu ekleyemedim yardim ederseniz sevinirim...

http://imageshack.us/photo/my-images/138/5dih.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/7/bt3s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/708/9x7x.jpg/

merhaba kuşlarımın cinsi ve ırkı nedr şimdiden teşekkür ederim sanırım sarı erkek ama diğerinin de dişi olduğunu sanıyorum ırkları hakkında pek bilgim yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
rcgsq.jpg

rcgq5.jpg

rcgut.jpg

Bu mantar hastalığı mıdır? Ne yapmam gerekiyor?

S.a Kolay gelsin yaklaşık 5 aydır muhabbet kuşlarım var dişinin cere rengine baklırsa kızışmız kuşlarımı izlediğim kadarıyla birbirlerini kaşıma erkeğin dişiye kusması birlikte ötüşmeleri erkek kuşum başını sallayıp acayip hareketler yapıyor dişiye gagalarını birbirine vuruyorlar yani (öpüşme) daha sonra ise ansızın dişi vuruyor erkek kuşa kafeste yuvalık gaga taşı mürekep balığı kemiği bazende dal darı salatalık haşlanmış yumurta ve bazende yeşillik veriyorum fakat bi türlü çiftleşmeyi gerçekleştiremedim cektiğim fotoğraflarıda göndereyim şimdiden çok tşk ederim yardımlarınız için..

bir soruda benden bugün getirdiğim kuş ishal gegece ben ne yapayım buna yarın akşama avidiare alıcam ama arada20 saat var sıkıntı olurmu

yardim

slm kuşum bazen elime geliyo ama durup kaciyo acaba nasil egitebilirim yqrdim edin

slm kuşumu 4 gün önce aldım kendime alıştırdığımı düşünüyorum. mesela parmaklarıma merdiven gibi tırmanıyor uçunca kafama konuyor elimden korkmuyor. kafesin içinde beni gördüğünde kafesten çıkartmam için yapmadığı şey kalmıyor hemen elime konuyor ve sakinleşiyor. konuşturmaya çalışıyorum bakalım ne zmn başarabileceğiz. sorum şu ilk günlerde elimden yem yedirdim bunu yapmamın sebebi hem elime alışmasını istememdi hemde yemlikten yem yediğini hiç görmememdi. şimdi sadece elimden yem yer oldu elime alınca parmağımı ısırıyorsa acıktığını düşünüp yem yediriyorum kuşumu yemliğe nasıl alıştırabilirim acaba? şimdiden teşekkür ederim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri