Karadeniz Pet

Soruyorum Şampiyon Kim diye??

11 yaşında ölen bir kuşum vardı; ismi "cimbom". galatasarayın uefa şampiyonu olduğu dönemlerde kuşum da en formda yıllarını yaşıyordu. o geldi aklıma.
"en büyük cimbom başka büyük yok" derdi berrak bir sesle :(

11 yaşında ölen bir kuşum vardı; ismi "cimbom". galatasarayın uefa şampiyonu olduğu dönemlerde kuşum da en formda yıllarını yaşıyordu. o geldi aklıma.
"en büyük cimbom başka büyük yok" derdi berrak bir sesle :(

Geçmiş olsun çok üzüldüm inş yeni aldıklarınıız yada aldığın onu aratmaz. Bundan öncede besliyordum bitane o da konuşuyodu hatta bundan çok daha nett berrak şekilde o kuşum kaçtı balkondan :) bu kuşun net konuşmamasının nedeni ıslık çalarak konuşuyo olması yaptığım hatalardan birisi oldu ama ilk öğrettiğim şey ıslık oldu komutlandırmak için buda konuşmasını etkiliyor maalesef. Şimdi konuşurken bile insan gibi ıslık çalıyor :)

....

Son düzenleme:
Geçmiş olsun çok üzüldüm inş yeni aldıklarınıız yada aldığın onu aratmaz. Bundan öncede besliyordum bitane o da konuşuyodu hatta bundan çok daha nett berrak şekilde o kuşum kaçtı balkondan :) bu kuşun net konuşmamasının nedeni ıslık çalarak konuşuyo olması yaptığım hatalardan birisi oldu ama ilk öğrettiğim şey ıslık oldu komutlandırmak için buda konuşmasını etkiliyor maalesef. Şimdi konuşurken bile insan gibi ıslık çalıyor :)

....

15-20 günlükken almıştım cimbomu ve bir hafta kadar annesi gibi elimle besledim.
cimbomun seviyesinde bir kuş olabilmesi için tek bakmam gerekir ve başka hiç bir kuşun sesini duymamalı ve hatta zil sesi bile duymamalı. ev müstakildi o zamanlar ve zile gerek olmuyordu pek. çok ilgilenmek ve gece gündüz kasete çektiğim sesleri dinletmem de lazım. bakalım ilerde neden olmasın.

15-20 günlükken almıştım cimbomu ve bir hafta kadar annesi gibi elimle besledim.
cimbomun seviyesinde bir kuş olabilmesi için tek bakmam gerekir ve başka hiç bir kuşun sesini duymamalı ve hatta zil sesi bile duymamalı. ev müstakildi o zamanlar ve zile gerek olmuyordu pek. çok ilgilenmek ve gece gündüz kasete çektiğim sesleri dinletmem de lazım. bakalım ilerde neden olmasın.

Erişkinlik dönemlerinw girince insan ister istemez acyor hallerine valla ya elimle çiftleşiyordu dayanamadım gittim aldım yanına 5-6 aylık genç bi dişi 1 ay oldu dişiyide alıştırdım elime omuzuma çağırınca geliyor o da çiko gibi. Öyle söylendiği gibi değilmiş hani diyorlar ya işte yanına kuş alırsan konuşmaz alışmaz unutur seni falan vallahi zerre öyle şey yok her hafta yeni şeyler öğretiyorum yanında eşi olmasına rağmen şimdi cümleler kuruyor '' seni çok seviyorum, ışıl gel kızım gel. 1 2 3 Cimbombom'' şeklinde daha öğreneceği çok şey var ilgi ve sevgiyle yaklaşılsın yeterki hayvana

....

Hiç belli olmuyor bu işler herşey sakatlık form ve tecrübeye bağlı tabiki diğer takımların hakem üzerindeki baskıyı oluşturamayınca ne form ne tecrübe hiçbiri işe yaramıyor :) :)

Aynı dertten muzdaripiz valla :)

....

fanatik değilim ama Fenebarhçeliyim :D
ama helal olsun çikoya :)

79835931330414688138.jpg

istisnasız...

Geri