petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sprey ve banyo tuzu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Onur Kaftanoğlu tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Kaftanoğlu

Merhabalar,
    Okuduğuma göre bahar dönemlerinde muhabbet kuşları tüy döküyormuş ancak bu tüyü ne şekilde döktüğüne dair bir fikrim yok. Gagasıyla çekerek mi döküyor yoksa kendiliğinden mi? Bunu şu yüzden soruyorum; Henüz yeni aldığım muhabbet kuşu gagasıyla sürekli tüylerini çekiştiriyor. Kanatlarının altında tüy kalmadı diyebilirim. Kanatlarında ise azalmalar mevcut.

İnternette şöyle bir şey buldum bunlar ne kadar sağlıklıdır? Kullanmamız gerekir mi? Düşünceniz nedir?

Versele Laga No-Pick Tüy Yolmayı Engelleyici Sprey 100 ml / Kuş / Papağan - Papağanlar için İlaç / Juen Pet Market / Pet Shop

Versele Laga Oro-Bath Banyo Tuzu 300 gr / Kuş / Papağan - Papağanlar için İlaç / Juen Pet Market / Pet Shop

Edit: Aşağıya kuşun resimleri eklenmiştir.

#1 Onur Kaftanoğlu, 5 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 5 Ekim 2013
  2. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Resim koyun koparak dökülme normal degıl

3. Onur Kaftanoğlu

Şu an kendisi uyumakla meşgul ama yarın sabah erkenden koyacağım.

4. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Kanat uçları dökülüyorsa hıc normal degıl Internet'ten french mont hastAlıgına bakın görsellerden onlara benzer bır görüntüsü varsa gecmıs olsun kus kalırsam hastalığa yakalanmış demektır

5. oguzhan sakallı

ucuzmuş sipariş edelim

6. Onur Kaftanoğlu

Evet baktım şu an ama o kadar fazla değil şimdilik bu tüy yolma işi. Sadece sırt bölgesinden yoluyor zaten o kanatların altından. Ama o hastalığa yakalanma ihtimaline karşı ne yapmam gerekiyor? Yarın sabah resmi de ekleyeceğim.

7. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Onur kardeş o hastalık kalıtsal bır durum kus tuylerı döker 2 cı kanat tuylerı dökülür bıdaha uçumaz tabı bu varsayım resmi koy bakarız olmadı b vıtamını verıcaz

8. Onur Kaftanoğlu

Valla dayanamadım sabaha kadar aldım çekebildiğim kadarıyla çektim. Elde rahat durmuyor omzuma çıkmaya çalışıyor sürekli anca bu kadar çekebildim.

9. Onur Kaftanoğlu

Aklıma aslında bir şey geldi. Sabahta şu kırmızılığı sormuştum ithal kuşlara sıkıyorlar o boyayı demişti bir arkadaş. Acaba o şey mi rahatsız ediyor bizim Ebabil'i? Kaşıntı yapar mı o ithal kuşlara sıkılan her ne zıkkım ise.

10. Onur Kaftanoğlu

Arkadaşlar yok mu yorumu olan? Nedir sizce bu kaşıntının sebebi?

11. Tuan MAKSEL

yeni aldıysanız sıtresten yapabılır. benımkılerde yapıyordu ama bukadar koparmıyordu

12. Emre TAVLAN

Beğenileri:
    9
    Bitlenmiş büyük ıhtımal bıt ılacı alın kus ıcın petshoptan gözüne gelmıcek şeklide sıkın tüm kafes malzemelerı yıkayın sıcak suyla

13. Tuan MAKSEL

bence alerji olmuş tüylerinin kopardıgı deri kısmında kızarma intihaplanma varmı.

14. Onur Kaftanoğlu

Banada açıkcası bitlenme gibi geldi çünkü internette de baktım bitlenince sürekli silkelenirlermiş. Baya fazla silkeleniyor.

Pek kızarma falan göremedim. Ya da çok anlamadığım için bana öyle geldi.

Sayfayı Paylaş