Karadeniz Pet

Sprey ve banyo tuzu

• Konbuyu başlatan Onur Kaftanoğlu
  • Başlangıç tarihi
O

Onur Kaftanoğlu

Guest
Merhabalar,
Okuduğuma göre bahar dönemlerinde muhabbet kuşları tüy döküyormuş ancak bu tüyü ne şekilde döktüğüne dair bir fikrim yok. Gagasıyla çekerek mi döküyor yoksa kendiliğinden mi? Bunu şu yüzden soruyorum; Henüz yeni aldığım muhabbet kuşu gagasıyla sürekli tüylerini çekiştiriyor. Kanatlarının altında tüy kalmadı diyebilirim. Kanatlarında ise azalmalar mevcut.

İnternette şöyle bir şey buldum bunlar ne kadar sağlıklıdır? Kullanmamız gerekir mi? Düşünceniz nedir?

Versele Laga No-Pick Tüy Yolmayı Engelleyici Sprey 100 ml / Kuş / Papağan - Papağanlar için İlaç / Juen Pet Market / Pet Shop

Versele Laga Oro-Bath Banyo Tuzu 300 gr / Kuş / Papağan - Papağanlar için İlaç / Juen Pet Market / Pet Shop

Edit: Aşağıya kuşun resimleri eklenmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resim koyun koparak dökülme normal degıl

Şu an kendisi uyumakla meşgul ama yarın sabah erkenden koyacağım.

Kanat uçları dökülüyorsa hıc normal degıl Internet'ten french mont hastAlıgına bakın görsellerden onlara benzer bır görüntüsü varsa gecmıs olsun kus kalırsam hastalığa yakalanmış demektır

Evet baktım şu an ama o kadar fazla değil şimdilik bu tüy yolma işi. Sadece sırt bölgesinden yoluyor zaten o kanatların altından. Ama o hastalığa yakalanma ihtimaline karşı ne yapmam gerekiyor? Yarın sabah resmi de ekleyeceğim.

Onur kardeş o hastalık kalıtsal bır durum kus tuylerı döker 2 cı kanat tuylerı dökülür bıdaha uçumaz tabı bu varsayım resmi koy bakarız olmadı b vıtamını verıcaz

Valla dayanamadım sabaha kadar aldım çekebildiğim kadarıyla çektim. Elde rahat durmuyor omzuma çıkmaya çalışıyor sürekli anca bu kadar çekebildim.

Aklıma aslında bir şey geldi. Sabahta şu kırmızılığı sormuştum ithal kuşlara sıkıyorlar o boyayı demişti bir arkadaş. Acaba o şey mi rahatsız ediyor bizim Ebabil'i? Kaşıntı yapar mı o ithal kuşlara sıkılan her ne zıkkım ise.

Arkadaşlar yok mu yorumu olan? Nedir sizce bu kaşıntının sebebi?

yeni aldıysanız sıtresten yapabılır. benımkılerde yapıyordu ama bukadar koparmıyordu

Bitlenmiş büyük ıhtımal bıt ılacı alın kus ıcın petshoptan gözüne gelmıcek şeklide sıkın tüm kafes malzemelerı yıkayın sıcak suyla

bence alerji olmuş tüylerinin kopardıgı deri kısmında kızarma intihaplanma varmı.

Banada açıkcası bitlenme gibi geldi çünkü internette de baktım bitlenince sürekli silkelenirlermiş. Baya fazla silkeleniyor.

Pek kızarma falan göremedim. Ya da çok anlamadığım için bana öyle geldi.

Geri