petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Stres ve yumurtlama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sami Eki tarafından 29 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Sami Eki
    Gizli

Sami Eki Guest

2 tane yumurta yumurtlamış muhabbet kuşu strese grip yumurtlamayı bırakır 3-4 gün aradan sonra tekrar yumurtlamaya devam edebilir mi??
    mevcut 2 yumurtaya yatıyor ama tekrar yumurtlayacak gibi altı şişti aradada 3 gün oldu, kanatları salma, kabarma gibi bir hastalık belirtiside yok, sadece sallanıyor olduğu yerde yavaş yavaş

2. Engin DERİM
    Gizli

Yumurta tıkanması olmasın çok dikkatli izleyin lütfen.

3. Sami Eki
    Gizli

Sami Eki Guest

eğer tıkanma yoksa yumurtlamanın 2 değil de 3-4 gün sonra olması daha önce karşılaşılmış bir şeymi??

4. Sami Eki
    Gizli

Sami Eki Guest

bide yavaş yavaş öne arkaya sessiz bi şeklide sallanma olayı yumurtlama döneminde olağan mı

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Tıkanma yoksa yumurta geleceği zaman yumurtlar.

6. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Böyle şeyleri ilk defa duyuyorum okudukça bana tecrübe oluyor,
    Bir de bizim bir komşumuz vardı kuşları hiç önemsemezlerdi 10 günde falan bi yemlerini sularını falan değişirlerdi boyuna yavru alırlardı. Ben üzerine titredikçe kuşlar pert oldu :( Üzerine titreme derken yuvalarında serbest bırakıyordum yani, titizce bakıyordum fakat olmuyor. İnşAllah bir dişi bulduğumda ileride bende yavru alabilirim.

Sayfayı Paylaş