Karadeniz Pet

Suni Çiftleştirme

Cihatcoskun

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar daha önceden bahsettiğim gibi dişi hala alışamadı hiçbir şekilde yanına dahi yaklaştırmıyor fakat dişi kızgın erkek ise hala çok istekli sürekli elimle çiftleşmeye çalışıyor dişi yanına yaklaştırmadığı için.

Suni dölleme yapmayı düşünüyorum kesin sonuç alınır mı ve dişi yavrusuna bakar mı ? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Yapmanızı tavsiye etmem, ne kadar tutarlı bir ilerleme dahi olsa da ben bunu sağlıksız buluyorum. Nesli tükenmekte olan canlılar için yapılabilir, ancak yumurta alamaıyorum diye bu yapılmamalı. Bence dişiyi değiştirin.

Yok, estağfirullah :D Konu kilitenmedi maalesef yine bu cevap ulaşacak size :D :D
Dişiyi alırken salma yöntemi ile alın, erkek kendisi seçsin.

öyle bir durum ki şuan 4 dk içinde elimle 2 defa çiftleşti ve 2 defa da salgıladı rahatladı :)

Her detayı anlatmak zorunda değiliz, rica ediyorum. Bu kadar da incelemek zorunda değiliz. Ben haya ediyorum.

öyle bir durum ki şuan 4 dk içinde elimle 2 defa çiftleşti ve 2 defa da salgıladı rahatladı :)
Yanlış hatırlamıyorsam dişiyi yeni getirmiştiniz, bence bu kadar aceleci davranmayın. Zaten erkek kuşunuz sanırım şimdiye kadar kendi türünden canlılarla pek iletişime geçmedi. Hem bu durum hem de dişinin yeni gelmiş olması sabretmenizi gerektiriyor. Eğer kısa zamanda sonuç almak istiyorsanız en makul çözüm, çok sayıda kuşu olan bir üreticinin kümesine koymanız olabilir.