Karadeniz Pet

Tuhaf bir durum

jarhead

Meraklı Üye
Selamlar değerli dostlar iki haftadir bir ciftimin sulugu çok kirleniyordu sulugun dibinde anlamadigim birsey vardı az önce sulukarı yıkayıp koydum dişi kuşum yulaflari seçip suya bandirip yiyor bu nasıl bir beslenme aliskanligidir saniyede suluk kirleniyor ne yapabilirim?

Son zamanlarda bendede aynısı oluyordu ama geçenlerde kuşun suluktan tam şu icemedigini farkettim. Gaga sinin üst kısmı içeride alt kısmı dışarıda içiyordu. Sulugun yerini değiştirsemde fayda etmedi. İki farklı suluk aldım. Ondan bu yana bir daha rastlamadım. Takip eder yada şu içtiğini şahit olursanız burada nasıl olduğu hakkında paylaşın.

aslında bildiğim kadarı ile gaga suluklar kanaryalar için muhabbet kuşu suluğu yayvan oluyor ve yatay telli kafeslere takılıyor aşağıdaki resimlerdeki suluklar muhabbet kuşu suluğu

muhabbetsuluk.jpg

Son düzenleme:
aslında bildiğim kadarı ile gaga suluklar kanaryalar için muhabbet kuşu suluğu yayvan oluyor ve yatay telli kafeslere takılıyor aşağıdaki resimlerdeki suluklar muhabbet kuşu suluğu

muhabbetsuluk.jpg
Hocam önceden bende bundan vardı ama kuşlar pek tercih etmiyordu. Diğerinin suyu bundan önce bitiyordu.

Levent ustanın dediği gibi bilyalı suluklardan kullanabilirsiniz. Bazen alışmaları zaman alıyor veya alışamazlarsa sık sık sulukları temizlemeniz gerekecek.

Geri