petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tuhaf bir durum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve jarhead tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. jarhead

jarhead Member

Beğenileri:
    1
    Selamlar değerli dostlar iki haftadir bir ciftimin sulugu çok kirleniyordu sulugun dibinde anlamadigim birsey vardı az önce sulukarı yıkayıp koydum dişi kuşum yulaflari seçip suya bandirip yiyor bu nasıl bir beslenme aliskanligidir saniyede suluk kirleniyor ne yapabilirim?

2. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Son zamanlarda bendede aynısı oluyordu ama geçenlerde kuşun suluktan tam şu icemedigini farkettim. Gaga sinin üst kısmı içeride alt kısmı dışarıda içiyordu. Sulugun yerini değiştirsemde fayda etmedi. İki farklı suluk aldım. Ondan bu yana bir daha rastlamadım. Takip eder yada şu içtiğini şahit olursanız burada nasıl olduğu hakkında paylaşın.

3. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    aslında bildiğim kadarı ile gaga suluklar kanaryalar için muhabbet kuşu suluğu yayvan oluyor ve yatay telli kafeslere takılıyor aşağıdaki resimlerdeki suluklar muhabbet kuşu suluğu

#3 alse, 24 Şubat 2016
    Son düzenleme: 24 Şubat 2016
  4. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Hocam önceden bende bundan vardı ama kuşlar pek tercih etmiyordu. Diğerinin suyu bundan önce bitiyordu.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Levent ustanın dediği gibi bilyalı suluklardan kullanabilirsiniz. Bazen alışmaları zaman alıyor veya alışamazlarsa sık sık sulukları temizlemeniz gerekecek.

Sayfayı Paylaş