Karadeniz Pet

Uçamıyor, dışkı yapışması var?

gkhnyvz88

Meraklı Üye
bugun baska bır konu baslıgında bır arkadasımız kusumuz kabarıkmı dedıkten sonra bugun gozlem altına aldım ama sımdıde kafesten cıkarttım uçamıyorda çok yanı 1 metre ancak ucuyor yere bırakıyor kendını hala kabarık ve kuyrugunda dıskısı var resımlerını ekledım rahatsızlıgı nedır yardımlarınızı beklıyorum ne yapmam gerekıyor :(

kuş ishal geçmiş olsun ıslak bezle temizleyin popo kısmını ve hemen ilaç tedavisine başlayın ilaç olarak avidiare ilacını kullanabilirsiniz kuşçularda var bir an önce alın ilerlerse kaybedersiniz kuşunuzu şimdi alma imkanınınz yoksa bebek aspirinini çay kaşığına koyup 1 2 damla su damlatıp ezin tutup verin o biraz toparlatır onu

başka ters birşey yoktur değilmi hemen bebek aspirini alayım eczaneden yarında dediğiniz ilacı alayım çok korktum :(

Kuşunuz ağır ishal AVİDİARE oral çözelti (BİYOTEKNİK) bu ilacı kullanın ve kuşunuzun su içmesini sağlayın ayrıyetten haşlanmış patates yedirin suluğuna pirinç lapası koyun benim bildiklerim bunlar daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

başka ters birşey yoktur değilmi hemen bebek aspirini alayım eczaneden yarında dediğiniz ilacı alayım çok korktum :(

İshal özellikle ufak hayvanları ölüme götürecek derecede tehlikelidir vakit kaybetmeden önerileri dikkate alın

bu arada coraspin değil dimi dediiğiniz ilaç acaba

Elma sirkesi de sindirim sistemini guclendirip toparlayacaktir agzinq 1 damla damlayin eger su icmiyorsa eger iciyorsa suluguna 5-6 damla damlatin vitaminden ekstra olarak gecmis olsun

kuşunun poposunu pislendikçe temizleyin ayrıca avidiare ishal ilacı kullanın bizde durumdan haberdar edin ama özellikle kafesi haftada iki kere sıcak suyla iyice temizleyin birde öncelikle bi veterinere gidin en iyisi birde aspu arlın kuşunuza

şuan yapman gereken kuşun poposunu temizlemek sıcak tutmak ve size alışkın galiba elinizden yem yedirmeye çalışmak birde bebek aspirin coasprin nerden çıktı bebek aspirinin ezip vereceksiniz kuşa o toparlar onu geçmiş olsun :)

apsu arlın? dan kastınızı anlayamadım sımdı yapıcagım kusun en basta dıger kuslardan ayırıp yenı bır kafese koyucam ona patates haslıyoruz suyunada turk kahvesı katıcam yarında dedıgınız ılacı alacagım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

çok teşekkür ederim aslında bu kusu gecen hafta aldım ama cokılgınc alıstı dıyebılırım hemen ılgınıze cok cok tesekkur ederım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

çok özür dilerim kahve yerine bebek aspirini alayım değilmi daha saglıklı olur

apsu arlın? dan kastınızı anlayamadım sımdı yapıcagım kusun en basta dıger kuslardan ayırıp yenı bır kafese koyucam ona patates haslıyoruz suyunada turk kahvesı katıcam yarında dedıgınız ılacı alacagım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

çok teşekkür ederim aslında bu kusu gecen hafta aldım ama cokılgınc alıstı dıyebılırım hemen ılgınıze cok cok tesekkur ederım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

hocam ben dişime vermiştim oda ishaldi kahve iyi gelmişti ona ama kahvenin zararlı olduğunu söylemişlerdi bana bilemiyorum suyuna da katın hemde kendiniz çay kaşığında az suyla eritip verin kuşa suyu içmezse her ihtimale karşılık

pardon biraz yanlış yazmışım aspur alın diyecektim kanarya yemi olarak da geçiyor

kuşumun kuyrugunu ıyıce temızledım elımden ayrılmadı zaten hemen omzuma gelmek ıstıyor patates puresınıde yedırttım kahvelı sudanda ıctı sımdı kafese gerı koydum elımdeyken otmeye basladı bır ıkı kez yarın tekrar bılgı verecegım cok tesekkur ederım hepınıze ıyı aksamlar

kuşumun kuyrugunu ıyıce temızledım elımden ayrılmadı zaten hemen omzuma gelmek ıstıyor patates puresınıde yedırttım kahvelı sudanda ıctı sımdı kafese gerı koydum elımdeyken otmeye basladı bır ıkı kez yarın tekrar bılgı verecegım cok tesekkur ederım hepınıze ıyı aksamlar

rica ederiz iyi akşamlar :)

Oy şu kahveyi VERMEYİN kuşlara. Çok zararlı. Pirin unu verin. Keçiboynuzu tozu verin ama kahver vermeyin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:08 -->-> Daha önceki mesaj 02:07 --

kuş ishal geçmiş olsun ıslak bezle temizleyin popo kısmını ve hemen ilaç tedavisine başlayın ilaç olarak avidiare ilacını kullanabilirsiniz kuşçularda var bir an önce alın ilerlerse kaybedersiniz kuşunuzu şimdi alma imkanınınz yoksa bebek aspirinini çay kaşığına koyup 1 2 damla su damlatıp ezin tutup verin o biraz toparlatır onu

Bebe aspirinin belirttiğiniz miktarı çok fazla. 100 cclik suya 1 beb aspirini olacak. Ağızdan verileceği zmanda bir yem kadarını sulandırmak yeterli

Benim bildiğim kadarıyla bebe aspirinini kaldıramaz bu canlılar sonucu hüsran olabilir siz kuşunuzu sıcak yer de tutun yem olarakta kanarya yemi verin

dışkısı hala çok cıvık :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:36 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

şimdi veterinerden randevu aldım bir bayan kuşlarla ilgilenen veteriner yazmış başka bir konuda oraya götüreceğim 2.30 da daha sağlıklı olur kafama göre müdahale etmeyeyim

hocam avidiare kullanın suyuna da atın kuşun kendisine de ağzına 1-2 damla damlatın 2 güne bişey kalmaz geçmş olsun..

Avidareden ben verim alamadim. Ercefuly insanlar için bir ishal ilaci var. Yarim cay bardagi suda çözüpagzina damlatin 5 damla . sulugunada koyun 2 ggüne geçer ins

Benim bildiğim kadarıyla bebe aspirinini kaldıramaz bu canlılar sonucu hüsran olabilir siz kuşunuzu sıcak yer de tutun yem olarakta kanarya yemi verin

Az mikarını kaldırabilir ama şiddetli ağrı çektiği zaman ağrı kesici görevi yapar. Ama bütün bebe aspirini ağzına dayayınca kadıramaz. Bütün bebe aspirini sadece 100 cc'lik suluğun tamamı dolu olarak koyulmalı. Kuşu iyileştirmeye bir katkısı yok. Acil durumlar haricinde ben de kullanılmasını tavsiye edtmiyorum.

Son düzenleme:
Geri