petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ustalarım Boş Yumurta Sorusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa BÜYÜK tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ustalarım benim kuşların ilk yumurtası 25aralıkta gelmişti bugün 5. yi yumurtladı. ilk yumurtayı kontrol ettim henüz bir şey yok. Kuş sürekli yuvada ancak bugün bir ustamdan şunu öğrendim. son yumurtadan sonra kuş tam anlamıyla yatmaya başlar. önceleri yumurtayı tam ısıtmaz dolasıyla döllenme olmaz dedi. Kısacası son yumurtadan 8 gün sonra kontrol etmeliymişim siz ne düşünüyorsunuz?

2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dün görmüştüm son yumurtadan 3 gün sonra bakılıyodu , yanlış hatırlamıyosam

3. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    kısacası benimki hala yumurtluyor 5 oldu , bakmak için çok erken

4. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    benim 3. yumurta geldiği gün ilk yumurta damarlıydı :)

5. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bide şöyle düşünün ; dişi kuşunuz 25 aralıkta ilk yumurtasını verdi 2 gün aralıklarla 8 yumurta yaptı diyelim ve sizin dediğiniz gibi son yumurtadan 8 gün sonra yumurtaya bakarsak zaten yumurta 16 günde çatlıyo , ilk yavru geldiğinde diğer yumurtalara bakmanin alemi ne :D zaten yumurta boşsa boşuna yatmış olur :D

6. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    ama şu da var eğer yumurtalar yumurtlama önceliklerine göre çatlasalar ilk yavru ile son yavro arasında 10 günden fazla olur bu da garip değil mi

7. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    alakası yok tabiki. 18 gün sonra yavrunun çıkması lazım yumurta kontrolü değil.5 yumurta 10 gün eder +8 gün 18 gün yapar. mantıksız birşey söylemiş kusura bakmayın ve 2. yumurtadan sonra sürekl yatar. 3.4. gün belli olue yumurtaların doluluğu. 5 yumurta varsa en az üçünde damar olması lazım şu anda.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:41 --

bu oluyor zaten benim 8 yumurta yaptı 6 çıktı mesela ilk yavru yeme düştü en son yavru yeni tüyleniyor. ilk yavru ile son yavru arasında 10 gün olması gayet normal hepsi bir çıkmıyor.

8. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    o halde benimkiler boş. neyse bakalım bitirdin yumurtaları da alalım altından

9. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kısmet ilk denemeleriydi zaten acemilik attı diyelim :) zaten daha önceki konularda erkeğin düştüğünü belirttiniz acemilikten deneme yanılma ile öğrenecek. hiç değilse dişi tecrübe kazanmış oldu.

10. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    boş diyipte acele etme ben jumbolarımı bi arkadaştan aldım 7 yumurtası vardı arkadaş kuluçkadaki kuşların kafesini ve yerini 3 kere değiştirdi onun için yavru alamadı yumurtalarını ben kontrol edip kırdım ilk kuluçkasıydı 7 yumurtadan sadece 2 tanesinde yavru vardı onlarda daha yeni oluşmuş ve kuluçkaya tam yatmadıkları için ölmüşlerdi

11. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    evet tecrübe artık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:58 --

yok hemen almam zaten alırsam tekrar yumurtlar. Hemen yumurtlamaması lazım taşınacağım 20 gün sonra

12. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    BOŞ YUMURTA Sorunu normal bir problem . Dişi kuşunuz erkekle çifleşmese biel 8 tanede yumurta yapabilir 10 tanede ama hep boş yapar.. altındaki boş yumurtaları alıp erkeğe tavkiye girerseniz sonraki yumurtalar dolu gelecektir. arkadaşımız sanırım kuşların çifleşmesini görmemiş.. erkek dişiye kussa bile bu boş yumurta çıkarma nedenidir dişi içi çünkü dişi kuluçkaya tam hazırdır makina gibi yumurta çıkartır.. ilk yumurtaya yatmaması veya 3 4 ten sonra yumurtaya yatması ise kuşun bakıcılıkla olan bir problemidir.. ilk kuluçkasında yadırgaya bilir sonraki kuluçkalarda bu düzelecektir..

13. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    erkeğe takviye olarak ne yapayım ustam haftada bir evicap E veriyorum 2-3 günde birde mama veriyorum. sizin tavsiyeleriniz nedir.

14. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Nekton E ve Versele laga Fertivit takviyesi yaparım ben mamayı hergün veririm azar azar.. kullanmış oldugun vitamini hiç duymadım. bu söylediklerimi girersen 1 haftaya kalmaz erkek uçuşa geçer

15. Mustafa BÜYÜK

Beğenileri:
    0
    versele laga fertivit var elimde onu veriyorum. evicap e insanlar için olan sperm güçlendiriçi bir vitamin. nekton E pek pahalı ustam çok baktım ben onada

Sayfayı Paylaş