Karadeniz Pet

Uykuda korkma ?!?

• Konbuyu başlatan Mert AKSOY
  • Başlangıç tarihi
M

Mert AKSOY

Guest
Cumleten selamun aleykum arkadaslar oncelikle.

Dun gece saat 2 gibi kafesten gelen gurultuye uyandim, uykum cok agir olmasina ragmen uyandirdi oyle deyim. Erkek kusum uyurken sanirim ruya goruyordu ve kormus, kendini kafeste yerden yere atiyordu. Daha once 1 kere boyle olmustu ancak bu kadar uzun sureli kendine gelemedigi olmamisti. Neyse isigi actim hayvani yakaladim sakinlestirmeye calistim zira cok korkmustu. Daha sonra baktigimda ise sag kanat tuyleri (ucucu tuyler) kopmustu. Ve kanadin kosesinden de bir miktar kaniyordu. Belliki kendini yerlere atinca kafeste bir yere denk gelip kanamis. Onu gorunce direk oraya batikonlayip, ustune iyilestirmeyi hizlandirici madecasol surdum. Ardindan mikrop kapar diye bir miktar antibiyotigi ve vitamini toz hale getirip suyla birlikte zorla yedirdim. Gece baktigimda kanadi dusuk duruyordu ama sabaha duzelmis allaha cok sukur. Hareketleri eskisi gibi ve disiye sulaniyor :D Kanat tuyleri geri cikar sanirim ? Hepsi kokten gitmis tuylerin. Bir de disinin kizginligi hakkinda ne dusunuyorsunuz?
e7yte2ys.jpg
u3eny8e4.jpg
enesuhaj.jpg
vapyde9e.jpg

kanatları geri çıkacaktır..pek anlamam ama dişi daha kızışmamış sanki..

oy kıyamam geçmiş olsun :( dişi yeni yeni kızışmaya başlamış

abi nasıl vurmuş kendini yere o tüyler çekmekle çıkmıyor nasıl dökmüş. dişi kızışmamış henüz

bence uyku halinde dengesiniz kaybedip,kafes içinde ani bir şekilde kanat çırpmış.tellere veya tüneklere vuran kanatlardan tüyler kopmuş.

Geri