Karadeniz Pet

Vazelin tüyleri yapıştırdı ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Kuşum da mantar vardı geçince yıkadım ama tüyler düzelmedi vazelin tüylere bulaşmış nasıl temizleri yani apış yapış öyle diyeyim ?

ozdLoR.jpg
[/url][/IMG]

Son düzenleme:
Hafif şampuanla yıka. Gözlerinin yanmaması için dalin in göz yakmayanını al.

Hafif şampuanla yıka. Gözlerinin yanmaması için dalin in göz yakmayanını al.

Ne şampuanı? Kim söylüyor böyle şeyleri yaw? Sakın sakın kullanmayın. Çok zararlı. Kuşların derileri insanlarınkine benzemez. Şampuan, saç kremi papağanlara sürülmez, ciltlerine çok zararlıdır hatta zehirlenmeye neden olabilir. Ayrıca toz ve yağ bezelerine hasar verir. Papağanların "temiz" olmak için ekstra birşeye ihtiyacı yoktur! Kendi toz ve yağ bezeleri temizlenmeleri için yeterlidir.

vazelini eline sürüp azıcık yaglı kısmını mantara sürcektin kusa az su koyun kendini temizler dicemde vazelin suyla bile hemen temizlenmez zor durum gercekten

Şimdi ben bu tüyleri nasıl düzelticem yanı yapış yapış kuş kendine gedi sürekli yalıyor kendini o da düzeltemiyor birde arkadaş demiş azıcık süreceksin gagasına başını tutuyorum ama istemedende olsa gagasının altına kayıyor yani yapacak bişi de yok ona

Ben azicik vazelini elime suruyorum parmagima siviyorum sonra o yagli elimi kusu sol elimle tutup sag elimlede surebiliyorum yani az olursa sknti olmuyo vazelin tuyden kolay cikmaz yikasanda dahada yayarsin bence resim eklermisin

Ben azicik vazelini elime suruyorum parmagima siviyorum sonra o yagli elimi kusu sol elimle tutup sag elimlede surebiliyorum yani az olursa sknti olmuyo vazelin tuyden kolay cikmaz yikasanda dahada yayarsin bence resim eklermisin

Anladım şimdi şöyle ben zaten gaga sına sürdüm ayaklarında vardı ayaklarına sürdüm gagası geçti ayaklarında çok az var oraya daha devam ediyorum sürmeye ama kendi yalayıp tüm yerine sürdü kanatları hariç bir resim atayım şimdi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

ekledim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

Resim yükledim arkadaşlar nasıl geçireceğime yardım edin ?

Anladım şimdi şöyle ben zaten gaga sına sürdüm ayaklarında vardı ayaklarına sürdüm gagası geçti ayaklarında çok az var oraya daha devam ediyorum sürmeye ama kendi yalayıp tüm yerine sürdü kanatları hariç bir resim atayım şimdi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:29 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

ekledim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:17 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

Resim yükledim arkadaşlar nasıl geçireceğime yardım edin ?

Hızlı resim yükle com'a gir dosya seç yükle alta direk link yazıyor kopyala onu
Forum daki cevap yerine gir orda simgeler var grafik ekleye tıkla linki yapıştır.
Resim yüklenmiş olur :D

arkadaşım fısfıslı bir şişeye sirke doldur kuşunun üzerine sık çare olacaktır hemde tuyleri dahada canlanacaktır kuşu eline al kafasına gözlerine gelmesin

Konu başlık altına ekledim resmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:57 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

arkadaşım fısfıslı bir şişeye sirke doldur kuşunun üzerine sık çare olacaktır hemde tuyleri dahada canlanacaktır kuşu eline al kafasına gözlerine gelmesin

Sadece sirke dimi zararı olmaz dimi ?

hiçbir zararı olmaz ben haftada bir kuşlarımın üzerine püskürtürüm

limonsuyuda çaredir fakat limonkullanırsanız tekrardan temiz lemenizgerekirkuşunuzuyani limonlu bırakmayın tüylerimi

Geri