Karadeniz Pet

yaptığım mamayı yemiyorlar, açmı bırakayım?

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar merhaba, kuşlarım bi türlü mama yemiyor ne yapmam gerekir sizce? bir iki gün yem vermesem yerlermi acaba ne dersiniz?

kuşlarınız mamaya alışık değilse ilk bvaşlarda yemıye bılır

Belki kıvamını tutturamamış olabilirsiniz ondan yemiyor olabilirler.

yaptığınız mamanın içinde bozulacak birşey yoksa yemleri çıkarıp mamayı koyup beklemenizde sakınca göremiyorum. ama mamayı ekstra besin için yapıyorsanız bu biraz zorlama bir yöntem olur ve alışmaları uzun sürer.
Benimkiler de yumurta mamasını yemiyorlardı yemlerini çıkarıp bekledim 1 2 saat istemeye istemeye biraz yediler :)
tecrübeli arkadaşlar daha yardımcı olur umarım

teşekkürler arkadaşlar, forumda sürekli dönen bi mama tarifi var, haşlanmış yumurtanın sarısı, biraz etimek, irmik, bebe bisküvisi, havuç, çok az tarçın, bunlar hem besin için ve daha çok kuşlarımın kızışması için, bi arkadaş mama tel tel olmalı yazmıştı çok dikkatli özenli şekilde yaptım kıvamı gayet iyi :)
ama yemiyorlar, yemlerini kaldırdım yemlik başına gidip geri dönüyorlar şuan, beğenmediler galiba :)

teşekkürler arkadaşlar, forumda sürekli dönen bi mama tarifi var, haşlanmış yumurtanın sarısı, biraz etimek, irmik, bebe bisküvisi, havuç, çok az tarçın, bunlar hem besin için ve daha çok kuşlarımın kızışması için, bi arkadaş mama tel tel olmalı yazmıştı çok dikkatli özenli şekilde yaptım kıvamı gayet iyi :)
ama yemiyorlar, yemlerini kaldırdım yemlik başına gidip geri dönüyorlar şuan, beğenmediler galiba :)

ben de dün yaptım ilk kez. karınları toktu ilk başta ama acıkınca yemliklerin yerine (yemlikleri kaldırıp mamayı içe asmıştım) gidip gidip geri döndüler. Sonra mecburen yediler biraz :) biraz daha bekleyin bakalım.

ben de dün yaptım ilk kez. karınları toktu ilk başta ama acıkınca yemliklerin yerine (yemlikleri kaldırıp mamayı içe asmıştım) gidip gidip geri döndüler. Sonra mecburen yediler biraz :) biraz daha bekleyin bakalım.

haklısınız hocam evet biraz beklemek gerek galiba, sonuçta açlık insana bile bazen herşeyi yediriyor :) teşekkürler arkadaşlar ilginize

bu arada sizin tarifte aynımı ahmet bey ?

Geri