Karadeniz Pet

yardımcı olursanız sevınırım ?

Sema ayaz

Yeni Üye
arkadaslar ben kusuma yararlı dıye elma sırkesı vercektım de bır veterıner arkadasım var bunun zararlı oldugunu soyledı ? bılgısı olan var mı ? verılceksede haftada kac kez nasıl vermelıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:33 -->-> Daha önceki mesaj 17:48 --

kusura bakmayın arkadslar tekrar rahatsız edecem aama su konu hakkında fıkrı olan varsa cok sevınırım
elımde suan elma sırkesı yok onun yerıne lımon suyu , soda, uzum sırkesı var o aynı gorevı gorur mu ? versem bı zararı olur mu

Bir kaç damla elma sirkesi damlatabilirsiniz içme suyuna hatta birazda banyoluguna damlatin tüyleri daha parlak olur limon suyu zayiflatmak için kullanılır o da doğal limonu damlatarak

Limon suyu,soda ya da üzüm sirkesi asla aynı görevi görmez.Fakat kuşun c vitamini alması açısından isterseniz haftada 1 kez 5-6 damla limon damlatabilirsiniz suyuna.Ama ayrı bir vitamin kullanıyorsanız ya da kuş zaten meyve-sebze tüketiyorsa buna gerek yok.Üzüm sirkesini ise asla kullanmayın.
Elma sirkesinin ise faydaları saymakla bitmez.Google'da bir araştırırsanız insan için dahi birçok faydası olduğunu görürsünüz.Fakat her hafta elma sirkesi kullanımını da doğru bulmuyorum ben.Bağırsaklardaki yararlı bakterilere zarar verebilir.15 günde 1 kez kullanmak yeterli olur.Su dolu suluğuna 3-4 damla damlatın sadece ve bu elma sirkeli su kafeste 24 saat dursun.Ertesi gün taze,normal su verin.İçme suyuna koycağınız bu elma sirkeli su iç parazite karşı korur kuşu.Aynı şekilde kuş yıkanırken banyo suyuna da 5-6 damla elma sirkesi damlatırsanız bu da dış parazite karşı korur ve tüylerini parlatır.

elma sirkesi: bircok makalede okudum zararlı oldugunu.bırkac veterıner tanıdıgın dedıgıne göre de zararlı.üretici arkadaşlar iç parazitleri doktugunu söyluyrlar bende kısa surelı kullandım bu sure zarfında bı zararını görmedim

Son düzenleme:
Geri